هدر موبایل
1388/03/25 17:05:00
سرویس سیاسی
فرصت حضور 85 درصدی -1

سبحانی‌نیا: 22 خرداد فرصتی طلایی برای تقویت جایگاه ایران در عرصه بین المللی است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور ۸۵ درصدی مردم ایران در دهمین انتخابات ریاست جمهوری را فرصت طلایی برای تقویت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی ارزیابی کرد.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به حضور 85 درصدی مردم ایران در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مشارکت 40 میلیونی ملت ایران بعد از گذشت 30 سال از انقلاب و علیرغم همه افت و خیزها و فضاسازی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده پایداری و اعتقاد و ایمان ملت ما به اصل انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری و تعهد به خون شهداست.

وی حضور آگاهانه مردم در انتخابات را یک فرصت طلایی برای تقویت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی ارزیابی کرد و گفت: مسئولین نظام باید از این فرصت در جهت پیشبرد اهداف کشورمان از جمله پیشرفت در فناوری‌های هسته‌ای، حمایت از ملت‌های مظلوم و ایستادگی در برابر فزون خواهی‌های استکبار جهانی و همچنین تقویت روابط با سایر کشورها، استفاده نمایند.

نماینده نیشابور خاطرنشان کرد: پیام این مشارکت در عرصه بین الملل این بود که ملت ایران، از شعور و بینش سیاسی بالایی برخوردار است.

سبحانی نیا اظهار داشت: پشتوانه 25 میلیونی رئیس جمهور، به وی این فرصت را خواهد داد که برنامه‌های خود را برای سازندگی و توسعه همه جانبه کشور عملی کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی اغتشاش‌های خیابانی پس از انتخابات، تصریح کرد: این جریان بی‌تردید از سوی عناصر فرصت‌طلب و آشوبگر و بی‌اعتقاد به انقلاب اسلامی هدایت می‌شود و به دنبال آن است که شیرینی پیروزی ملت در انتخابات را به تلخی تبدیل کند.

وی افزود: امروز شاهدیم آمریکا،‌ اسرائیل و انگلیسی و افرادی که تا دیروز برای عدم مشارکت مردم تبلیغ می‌کردند از این قضایا خرسند هستند و رسانه‌های آنان از جمله بی بی سی و رادیو آمریکا با هدایت و دامن زدن به این ناآرامی‌ها به دنبال مخابره تصویر ناصحیحی از انقلاب اسلامی ایران به جهان هستند.

نماینده نیشابور بر ضرورت برخورد دستگاه‌های مسئول با اقدامات تحریک برانگیز رسانه‌های بیگانه تاکید کرد و گفت: این اولین انتخاباتی نیست که در داخل کشور ما برگزار شده بلکه تاکنون ما 30 انتخابات را با صحت و آرامش برگزار کرده‌ایم.

وی به نامزدهای معترض انتخابات ریاست جمهوری دهم توصیه کرد با رعایت قواعد بازی سیاسی، از بیان اظهارات تحریک آمیز خودداری کنند.

سبحانی نیا اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول نیز موظف هستند اگر اعتراضاتی وجود دارد براساس موازین قانونی به آن رسیدگی کرده و در خصوص آن اطلاع رسانی کنند تا بهانه از دست بهانه جویان گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet