هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

انتقاد از عملکرد شوراها در سال 95/ ایجاد دبیرخانه دایمی شوراها برای جلوگیری از تخلفات ضروری است

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با انتقاد از رانت‌خواری و فساد مالی برخی از اعضای شوراهای شهر، گفت: ایجاد دبیرخانه دایمی شوراها از تکرار تخلفات اعضای شوراها جلوگیری می‌کند.
سه‌شنبه 1 فروردین 1396 ساعت 08:03
انتقاد از عملکرد شوراها در سال 95/ ایجاد دبیرخانه دایمی شوراها برای جلوگیری از تخلفات ضروری است عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با انتقاد از رانت‌خواری و فساد مالی برخی از اعضای شوراهای شهر، گفت: ایجاد دبیرخانه دایمی شوراها از تکرار تخلفات اعضای شوراها جلوگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100851191296.jpg انتقاد,از,عملکرد,شوراها,در,سال,95/,ایجاد,دبیرخانه,دایمی,شوراها,برای,جلوگیری,از,تخلفات,ضروری,است Icana

اصغر سلیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر را افرادی تاثیرگذار شامل می‌شود که نقش بسزایی در مدیریت شهری دارند، این افراد باید از تخصص لازم در حوزه مدیریت شهری اعم از شهرسازی و معماری، محیط‌زیست، مسائل اجتماعی، اقتصاد شهری و مسائل بهداشتی و حقوقی برخوردار باشند؛ به نوعی که اطلاعات کافی در این زمینه‌ها را داشته باشند.

 

انتقاد از رانت خواری و سوءاستفاده از موقعیت کاری برخی اعضای شوراهای شهر

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وظایف اعضای شورای اسلامی شهر و روستا نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها، تعیین شهردار، رصد مسائل و مشکلات شهر و روستا است اما متاسفانه برخی از اعضای شوراها به رانت متوصل شدند و از موقعیت خود سوءاستفاده کردند به نوعی که نیروهای خود را به شهرداری تحمیل کرده یا در مناقصات و معاملات شهرداری و مسائل شهری نفوذ پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برخی از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا منافع شخصی را بر منافع کاری ترجیح می‌دهند، افزود: اصلاح قانون شوراها در سال 95 و در ماه‌های پایانی مجلس نهم سبب شد تا برای ورود افراد به شوراها محدودیت هایی ایجاد شود، از این رو صلاحیت کاندیدایی که مشکلات اقتصادی، قضایی و فساد مالی داشته باشند توسط هیات های اجرایی انتخابات شوراها تایید نمی‌شود.

 

جلوگیری از تکرار تخلفات برخی از اعضای شوراهای شهر با ایجاد دبیرخانه دایمی شوراها و امور داخلی کشور

سلیمی با تاکید بر تقویت نظارت بر اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: دبیرخانه دایمی شوراها و امور داخلی کشور را می‌توان ایجاد کرد تا بتوان بر عملکرد اعضای شوراها نظارت کرد تا پس از این مسائل و مشکلاتی که در سال 95 دامن برخی شوراهای شهر را گرفت، تکرار نشود.

این نماینده مردم در مجلس شوراهای اسلامی اصلاحات قانونی را در راستایی تقویت عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و تصریح کرد: متاسفانه برخی افرادی که وارد شوراهای شهر و روستا می‌شوند به قوانین شورا و مدیریت شهری آشنا نیستند از این رو تصمیماتی گرفته شده تا این افراد به شکل ضمن خدمت اطلاعات کافی را دریافت کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اصلاحات قانون موجب تغییر در ساختار شوراها خواهد شد از این رو انتظار است این تغییرات در انتخاب اعضای کارآمد، متخصص و متعهد تاثیرگذار باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر