هدر موبایل
1388/03/26 09:19:00
سرویس صحن

لاریجانی: غربیان به جای ایران به مشکلات خود بپردازند

**رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع‌گیری‌های اخیر برخی کشورهای غربی در مورد انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، به آنان توصیه کرد بهتر است به مسایل و مشکلاتی که با آنها درگیر هستند، بپردازند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز سه‌شنبه در نطق پیش از دستور خود گفت: این روزها شاهد حوادثی در کشور هستیم که باید همگان نسبت به آن احساس مسئولیت نماییم.

وی افزود: انتخابات پرشکوه 22 خرداد ماه با حضور 85 درصدی ملت، زمینه حرکت تکاملی انقلاب اسلامی در جهت گام اساسی دهه چهارم انقلاب یعنی پیشرفت و عدالت را فراهم نمود.

لاریجانی با بیان اینکه این واقعه پتانسیل واقعی و ارزشمندی برای کشور محسوب می‌شود که باید قدر آن را دانست، تصریح کرد: قدرشناسی از این پدیده مبارک اتحاد و همدلی و هم راستایی در جهت توسعه و آبادانی کشور است.

رییس مجلس در ادامه سخنان خود توصیه‌های مقام معظم رهبری به شورای نگهبان برای رسیدگی به شکایات انتخاباتی رات راه گشا دانست و خاطر نشان ساخت: امیدواریم آن شورا به موضوع با دقت و سرعت بپردازد و به جامعه گزارش کند و مردم را در جریان قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه اقدامات و اظهارات باید در چهارچوب قانون باشد، افزود: به همه آقایان توصیه می‌کنیم مسیر قانونی را در پیش گیرند.

لاریجانی اظهار داشت: از سوی دیگر برخوردهای نسنجیده و نادرست در کوی دانشگاه، مجتمع مسکونی سبحان، مجتمع مسکونی نمایندگان و چند نقطه دیگر باعث ناراحتی دانشجویان عزیز و ساکنان این مناطق شده است.

وی با بیان اینکه بنده خود از برخی از این مراکز بازدید داشته‌ام و از چند نفر از نمایندگان خواستم تا به این موارد رسیدگی شود و به مجلس گزارش کنند، تصریح کرد: چه معنایی دارد که نیمه شب به دانشجویان در کوی حمله شود و یا ساعت 2:30 بامداد به مجتمع مسکونی سبحان عده‌ای حمله کنند و آسایش ساکنان را برهم بزنند.

رییس مجلس با تاکید بر این که وزیر کشور در خصوص این حوادث مسئول است و باید پاسخگو باشد تصریح کرد: در این موارد هم باید چهارچوب قانونی رعایت گردد و مجلس شورای اسلامی با جدیت این خواسته را دنبال می‌کند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود  به موضع‌گیری‌های برخی کشورهای غربی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایران اشاره کرد و گفت: بعضی از دول خارجی در این شرایط با مواضع عجولانه و سبک سرانه ابعاد دیگری از موضوع را نشان دادند.

وی با بیان اینکه لازم نیست آمریکایی‌ها نگران ایران و انتخابات آن باشند، خطاب به زمامداران آمریکایی اظهار داشت: شما امروز بیشتر نیاز دارید نگران حل فضاحت‌های سیاسی و امنیتی خود در منطقه باشید.

وی ادامه داد: چه خوب شد  که شما در پس نقاب سخنان فریبکارانه چند ماه اخیر خود چهره واقعی خود را نشان دادید که بعضی از ساده لوحان سیاست تصور می‌کردند شما در شعار تغییر صداقت دارید.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت ایران هوشیار است و پاسخ شما را در میادین دیگر خواهد داد.

لاریجانی همچنین گفت برخی کشورهای اروپایی که در شرایط فعلی در علاج بحران مالی و جایگاه خود دچار مشکلات جدی هستند با دستپاچگی در مورد انتخابات موضع گیری نموده‌اند.

وی خطاب به آنها یادآور شد: ملت ایران در 30 سال پیش قیم بزرگتر از شما را بیرون کرده است و تصور نکنید مجال فرصت طلبی پیدا خواهید کرد. شما اگر بتوانید اتحاد خود را در اتحادیه اروپا حفظ کنید برایتان کفایت می‌کند.

وی افزود: وزن شما در حل مسایل خاورمیانه دیده شده چقدر است، بی جهت اسباب بی‌‌آبرویی خود را فراهم نکنید.

رئیس مجلس تاکید کرد: این حوادث نشان می‌دهد همه سیاستمداران، احزاب و ملت عزیز باید با هوشیاری اقدامات و سخنان خود را بسنجند و فرصت به بیگانگان ندهند که هرزه‌درانی کنند.

وی در پایان سخنان خود سالگرد شهادت سربازان دلیر اسلام شهید بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیک‌نژاد را گرامی داشت.

پس از اتمام سخنان رئیس مجلس شعار مرگ بر آمریکا از سوی نمایندگان در صحن مجلس طنین‌انداز شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet