هدر موبایل
1396/01/06 12:56:21
سرویس اجتماعی
کمالی پور مطرح کرد:

حضور پرتعداد اتباع بیگانه غیرمجاز در نتیجه اهمال وزارت کشور/ انتقاد از برخوردهای مقطعی و سلیقه ای با اتباع بیگانه غیرمجاز

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس علت حضور پرتعداد اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور را اهمال کاری وزارت کشور دانست و از برخوردهای مقطعی و سلیقه ای دستگاه ها با اتباع بیگانه غیرمجاز انتقاد کرد.
حضور پرتعداد اتباع بیگانه غیرمجاز در نتیجه اهمال وزارت کشور/ انتقاد از برخوردهای مقطعی و سلیقه ای با اتباع بیگانه غیرمجاز نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس علت حضور پرتعداد اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور را اهمال کاری وزارت کشور دانست و از برخوردهای مقطعی و سلیقه ای دستگاه ها با اتباع بیگانه غیرمجاز انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103201192988.jpg حضور,پرتعداد,اتباع,بیگانه,غیرمجاز,در,نتیجه,اهمال,وزارت,کشور/,انتقاد,از,برخوردهای,مقطعی,و,سلیقه,ای,با,اتباع,بیگانه,غیرمجاز Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه حضور فعال اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور به ویژه استان کرمان کار و فعالیت کارگران داخلی را مختل کرده است، تصریح کرد: متاسفانه اتباع بیگانه اشراف کاملی به تمامی نقاط مرزی، روستایی و شهری کشور داشته و لشکر آماده به کاری برای مخالفان و دشمنان ما محسوب می شوند و هر زمان که اراده کنند می توانند از آنها در جهت پیشبرد اهداف شوم خود استفاده کنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه در جلسه ای که با معاون اول رئیس جمهور در ماه های پایانی سال 95 در رابطه با حضور اتباع بیگانه در کشور داشتیم مقرر شد سازوکارهایی برای ساماندهی آنها اتخاذ شود، گفت: در این رابطه نامه ای را به رئیس جمهور ارسال و تقاضا کردیم هر چه سریع تر تیمی تشکیل داده و نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه اقدام کند.

 

انتقاد از عدم نظات بر تردد اتباع بیگانه

وی از عدم نظات بر تردد اتباع بیگانه در کشور انتقاد کرد وگفت: متاسفانه هیچ‌گونه کنترلی بر تردد و سکونت اتباع بیگانه انجام نمی‌شود؛ در حقیقت ورود و اقامت غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور امنیت کشور را در معرض تهدید قرار می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه اشغال مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز موجب شده شغلی برای کارگران کشور باقی نماند تا بتوانند از طریق آن درآمدزایی کنند، گفت: اتباع بیگانه غیرمجاز مشاغل کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده اند.

 

هیچ سازوکاری برای جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور و ساماندهی آنها وجود ندارد

کمالی پور با تاکید بر اینکه هیچ سازوکاری برای جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور و ساماندهی آنها وجود ندارد، تصریح کرد: هر چند مقرر شد وزارت کشور و همچنین شورای عالی امنیت ملی به نحوی موضوع حضور اتباع بیگانه غیرمجاز را در کشور خاتمه دهد اما متاسفانه ورودی مرزهای کشور انباشته از خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز است.

 

وجود یک میلیون اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور

وی از وجود یک میلیون اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور خبر داد و افزود: متاسفانه دستگاه های ذی ربط نه تنها آمار دقیقی از اتباع بیگانه ندارند بلکه از وضعیت آنها در کشور هم اطلاع چندانی ندارند در حالی که ممکن است هدف از حضور این افراد در کشور جاسوسی و ایجاد مشکلات امنیتی باشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه قاچاق اتباع بیگانه برای افراد سودجو و کسانی که می خواهند یک شبه پولدار شوند به شغل کاذب و پردرآمدی تبدیل شده است، تصریح کرد: متاسفانه20 الی 50 نفر اتباع بیگانه غیرمجاز توسط قاچاقچیان در خودرو جاسازی شده و رانندگان با سرعت های غیرمتعارف و غیرمجاز آنها را به کشور وارد می کنند، البته تعداد اتباع بیگانه غیرمجاز به طور قطع از یک میلیون نفر بیشتر است.

 

ضرورت شناسایی دست های پشت پرده قاچاق اتباع بیگانه

کمالی پور بر ضرورت شناسایی دست های پشت پرده قاچاق اتباع بیگانه به کشور تاکید کرد و افزود: دستگاه های قضایی، اطلاعاتی، نظامی و امنیتی باید دست های پشت پرده ای که زمینه ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور را فراهم و از این طریق امنیت کشور را در معرض خطر قرار می دهند شناسایی و به شدت با آنها برخورد کنند.

وی با بیان اینکه برخورد دستگاه های ذی ربط با اتباع بیگانه غیرمجاز سلیقه ای و مقطعی است تا جدی و دائم، گفت: تا زمانی که سازوکار قانونی مناسب برای برخورد و طرد اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور تعریف نشود همچنان شاهد حضور غیرقانونی آنها در کشور خواهیم بود.

 

دستگاه ها هیچ گونه عزم جدی برای برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز و همچنین ساماندهی اتباع بیگانه ندارند

کمالی پور با ابراز تاسف از اینکه دستگاه ها هیچ گونه عزم جدی برای برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز و همچنین ساماندهی اتباع بیگانه ندارند، تصریح کرد: متاسفانه شاهد حجم بالایی از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور هستیم این در حالی است که دستگاه های ذی ربط به راحتی می توانند از ورود و تردد آنها به کشور جلوگیری کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم،  با انتقاد از اینکه عملکرد وزارت کشور و دولت در رابطه با ساماندهی اتباع بیگانه و جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور غیرقابل قبول است، گفت: ایران سال ها است درگیر موضوع اتباع بیگانه مجاز و غیرمجاز است اما متاسفانه هنوز برای جلوگیری از ورود اتباع بیگانه غیر مجاز به کشور تمهیدات لازم اندیشیده نشده است.

 

حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در رفسنجان چشمگیر است

وی با یادآوری اینکه حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در رفسنجان چشمگیر است، تصریح کرد: حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در رفسنجان، بردسیر ومناطق شمالی استان کرمان چشمگیر بوده و در تمامی نقاط شاهد حضور پرتردد آنها هستیم.

 

تولد کودکان بی هویت ناشی از بی توجهی دستگاه های ذی ربط نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه

کمالی پور از ازدواج های غیرقانونی زنان ایرانی با اتباع بیگانه انتقاد کرد و تولد کودکان بی هویت را ناشی از بی توجهی دستگاه های ذی ربط نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه دانست و گفت: تولد این کودکان بحران و چالشی جدی برای کشور محسوب می شود؛ متاسفانه کودکان ناشی از چنین ازدواج هایی فاقد اسناد هویتی و سجلی هستند و در واقع از تمامی حقوق شهروندی مانند بیمه، یارانه و حق تحصیل و ... محروم هستند؛ بهتر است در جهت رفع مشکلات فرزندان ناشی از این ازدواج ها تلاش کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم،  با انتقاد از اینکه سرمایه داران و کارفرمایان با زدوبند با برخی مدیران به راحتی اقدام به بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز می کنند، تصریح کرد: هر چند بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است اما متاسفانه کارفرمایان سودجو و متخلف زیرسایه بی توجهی دستگاه های مسئول اقدام به بکارگیری این قشر می کنند این در حالی است که مهمترین مساله و معضل کشور موضوع اشتغال بوده و جوانان کشور با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: واقعیت آن است که حضور غیرقانونی اتباع بیگانه نشانه وجود دست های پشت پرده ای است که این قشر را بدون هیچ ترس و واهمه ای از طریق مرزها به کشور وارد و از این طریق منافع اقتصادی خود را تامین می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet