هفته دفاع مقدس
1396/01/05 13:53:55
سرویس اقتصادی
بدری:

دولت از سازندگان و خریداران مسکن حمایت کافی نداشته است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه دولت از سازندگان و خریداران مسکن حمایت کافی نداشته است، گفت:بسته های مسکن اجتماعی دولت پس از حدود سه سال و نیم عملیاتی نشده است.
دولت از سازندگان و خریداران مسکن حمایت کافی نداشته است سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه دولت از سازندگان و خریداران مسکن حمایت کافی نداشته است، گفت:بسته های مسکن اجتماعی دولت پس از حدود سه سال و نیم عملیاتی نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107401565114.jpg دولت,از,سازندگان,و,خریداران,مسکن,حمایت,کافی,نداشته,است Icana

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شرایط رکودی در بازار مسکن، گفت:رکود اقتصادی یکی از عوامل مهم در رکود بازار مسکن و عدم تحرک در این بخش است،درکنار آن دولت از بخش خصوصی، سازندگان و خریداران مسکن حمایت لازم و کافی را نداشته است.

نماینده مردم اردبیل،نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، افزود:تا زمانی که این حمایت ها وجود نداشته باشد، طبیعتا توان خرید اقشار متوسط و ضعیف پایین خواهد بود و این افراد نمی توانند مسکن موردنیاز خود را تامین کنند.

بسته های مسکن اجتماعی پس از حدود سه سال و نیم نیز عملیاتی نشده است

بدری ادامه داد:اقشار با توان مالی بالا در بخش مسکن دغدغه ای ندارند و می توانند نیاز خود را تهیه و تامین کنند، لذا دولت باید در این بخش اقدامات جدی انجام دهد، اما متاسفانه حتی بسته های مسکن اجتماعی پس از حدود سه سال و نیم نیز عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه دولت باید برای منابعی که از محل تسهیلات مسکن مهر در اختیار بانک مسکن است، برای رونق بازار مسکن برنامه ریزی کند،یادآور شد:بانک مسکن برای بازگرداندن پولی که از محل مسکن مهر در اختیار آن است، 5 سال استمهال از بانک مرکزی گرفته است، که دولت می تواند برای این منابع کلان با اعطای تسهیلات کم بهره یا حتی قرض الحسنه به رونق بازار مسکن کمک کند.

بدری با اشاره به اینکه در حال حاضر افراد باید برای دریافت تسهیلات از بانک مسکن سپرده گذاری یکساله انجام دهند، افزود:پس از سپرده گذاری یک ساله حداکثر دولت وام 60 میلیونی با سود 8 یا9 درصدی ارائه می کند، که این کافی نیست و دولت باید برای این بخش برنامه ریزی کند.

وی،ادامه داد:پس از انتخابات نیز خروج مسکن از رکود بستگی به سیاست دولت دارد،امیدوارم که سیاست دولت دوازدهم به خروج مسکن از رکود منجر شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح مسکن اجتماعی ابلاغ شده توسط دولت تصریح کرد: دولت در مسکن اجتماعی همانند مسکن مهر به مردم زمین اجاره نمی دهد،بلکه تسهیلاتی دربخش های فرسوده برای بازسازی و نوسازی ارائه می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet