ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/07/22 15:00:00
سرویس سیاسی

تمدن:‌نوذری شرایط کلی برای احراز پست وزارت نفت را دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: غلامحسین نوذری به دلیل سابقه فعالیت در نهاد قانونگذاری و آشنایی با صنعت نفت و برخورداری از تجربه کافی برای مدیریت، شرایط کلی برای احراز پست وزارت را دارد.

به گزارش خانه ملت، مرتضی تمدن در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آقای نوذری ضمن آگاهی از مسائل نفتی و تسلط بر امور داخلی وزارت نفت، از توجه به دیدگاه های نمایندگان ملت برای بهبود وضعیت این وزارتخانه غفلت نخواهد کرد.

این عضو فراکسیون اکثریت مجلس هفتم در ادامه با رد اظهارات کسانی که مدعی همکاری نوذری با مافیای نفتی هستند، توضیح داد: بررسی ها نشان می دهد ادعای رابطه سرپرست وزارت نفت با رانت خواران این حوزه صحت ندارد.

تمدن افزود: تاکنون نشان یا مدرکی دال بر همکاری یا رابطه و وابستگی نوذری به مافیای صنعت نفت ارائه نشده و اگر مدعیان این مسئله سندی در دست دارند، می توانند برای بررسی تصمیم گیری نمایندگان ارائه دهند.

این نماینده درباره انتصاب علی کردان به سمت قائم مقامی وزارت نفت گفت: کردان از توان مدیریت بالا برخوردار است و به اقتصاد و دیپلماسی نفت تسلط کامل دارد.

وی تصریح کرد: قائم مقام وزارت نفت به واسطه تجارب اجرایی بالا و ارزشمند حوزه مدیریت ارشد کشور در ادوار مختلف پس از انقلاب، قدرت شناخت سیستم های اداری را دارد و با توجه به این تمدن متذکر شد با توجه به اینکه بسیاری از مسائل و موضوعات مربوط به حوزه صنعت نفت در حد مدیریت ارشد و صرفا مربوط به بعد تخصصی این صنعت نمی شود و در بخش ستادی سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های کلان طراحی می شود، حضور کردان در مجموع گام مثبتی در راستای تقویت صنعت نفت ارزیابی می شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet