ایام محرم 1398
1388/03/26 11:41:00
سرویس صحن

مخالفت مجلس با اختصاص عوارض نوسازی به جمع‌آوری پسماندهای شهری و صنعتی

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی به لایحه اختصاص ده درصد از عوارض سالیانه نوسازی به منظور جمع‌آوری، حمل و نقل، بازیافت و دفع زباله‌های شهری و پسماندهای صنعتی با رعایت ضوابط فنی زیست محیطی و بهداشتی رای مثبت ندادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه اصل لایحه مذکور را که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد بررسی قرار گرفته بود و با اکثریت آراء رد شده بود را تصویب نکردند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عدم موافقت وزارت کشور با تصویب این لایحه و همچنین امکانات محدود شهرداری‌ها و نیز وجود قانونی در این زمینه را از جمله دلایل رد خود دانست.

براساس ماده واحده‌ این لایحه، به شهرداری‌های شهرهای موضوع بند (ج) ماده 61 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (مبنی بر ارائه برنامه مدیریت پسماندهای کشور و اتخاذ روشی که با همکاری شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها در وهله اول در سه استان مازندران، گیلان و گلستان اجرا شود به طوری که در پایان برنامه چهارم، جمع‌آوری،‌ حمل و نقل، بازیافت و دفع کلیه پسماندها با روش‌های فنی زیست محیطی و بهداشتی انجام شود و همچنین ضمن تامین اعتبارات لازم، کلیه شبکه‌ها و تاسیسات جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در دست اجرای استان‌های خوزستان گیلان، مازندران، گلستان و تهران و شهرهای مراکز استان‌ها را تکمیل و به مرحله بهره برداری رسانده و مطالعات سایر شهرها را انجام و با توجه به اولویت به مرحله اجرا برساند. اجازه داده می‌شود که ده درصد از عوارض سالیانه نوسازی را در جهت تحقق اهداف مندرج در بند یاد شده هزینه نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet