خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/01/07 10:47:38
سرویس سیاسی
ابطحی:

همه پرسی ترکیه بر روند جنگ سوریه تاثیر می گذارد

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: رفراندوم قانون اساسی ترکیه که خرداد ماه برگزار خواهد شد قطعا روی رفتار ترکیه در جنگ سوریه تاثیرگذار خواهد بود و ما انتظار نداریم تا آن زمان اتفاق ویژه ای رخ دهد.
همه پرسی ترکیه بر روند جنگ سوریه تاثیر می گذارد نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: رفراندوم قانون اساسی ترکیه که خرداد ماه برگزار خواهد شد قطعا روی رفتار ترکیه در جنگ سوریه تاثیرگذار خواهد بود و ما انتظار نداریم تا آن زمان اتفاق ویژه ای رخ دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg همه,پرسی,ترکیه,بر,روند,جنگ,سوریه,تاثیر,می,گذارد Icana

سیدمحمد جواد ابطحی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: سوریه کشوری راهبردی در خاورمیانه و دارای مرزمشترک با سرزمین اشغالی است که همواره مورد طمع نظام سلطه بوده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه های سعودی و آمریکایی ها پس از حافظ اسد هجمه سنگینی را علیه بشار اسد آغاز کردند تا آن که با اعتراضاتی در رابطه با بحث آب وارد عمل شدند.

وی در ادامه افزود: خشونت بی مورد برخی مقامات محلی در لاذقیه و در دل بهارعربی فضاسازی را در اختیار رسانه های سعودی قرار داد.

ابطحی گفت: سعودی ها که قبلا سابقه ایجاد القاعده و طالبان را در افغانستان داشتند این مرتبه با ترویج رویکرد تکفیری در کشورهای خاورمیانه در سوریه داعش را ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: جنگی که از 5 سال پیش آغاز شده است همچنان ادامه دارد اما ظرف یک سال گذشته با آزادی حلب شاهد موفقیت های استراتژیک دمشق بودیم.

این نماینده مجلس دهم گفت: مذاکرات سیاسی راهبردی است که می تواند جنگ سوریه را ختم کند اما مساله اینجاست که نه آمریکا و نه سعودی ها اجازه موفقیت به مذاکرات سیاسی را نمی دهند زیرا آنها نیازمند ادامه جنگ و کشتار مردم سوریه هستند.

وی خاطرنشان کرد:نیروهای حشدالشعبی در جنگ عراق با تروریست های تکفیری نقش مفیدی ایفا کردند و اخیرا هم در سوریه ماموریت هایی انجام داده اند اما قطعا آمریکا بغداد را تحت فشار قرار می دهد که نیروهای مردمی عراق را محار کند.

ابطحی گفت: مساله اساسی در جنگ سوریه امروز این است که باید رفتار ترکیه را با تامل تحلیل کرد زیرا آنها از تروریست ها حمایت کرده اند و قسمت هایی از خاک این کشور را تسخیر کرده اند.

وی تاکید کرد: رفراندوم قانون اساسی ترکیه که خرداد ماه برگزار خواهد شد قطعا روی رفتار ترکیه در جنگ سوریه تاثیرگذار خواهد بود و ما انتظار نداریم تا آن زمان اتفاق ویژه ای رخ دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: خودباوری نیروهای مردمی و ارتش سوریه اتفاقی است که پس از آزادی حلب می توان نشانه های آن را در پیشروی های استراتژیک دمشق مشاهده کرد.

وی با پیش کشیدن ابهام در رفتار دونالد ترامپ گفت: رئیس جمهوری آمریکا در تدارک اعزام نیروی نظامی به سوریه است و همین رویکرد بر پیچیدگی های جنگ دمشق می افزاید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet