هدر موبایل
1396/01/12 10:28:25
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی :

آمریکا در سایه برگزیت دنبال طلاق فرانسه از اتحادیه اروپایی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که آمریکایی ها که بریتانیا را تحت عنوان برگزیت از اروپا جدا کردند حالا دنبال طلاق فرانسه از بروکسل هستند ، گفت: آمریکا در تدارک انقلاب های نرم ناسیونالیستی است تا اتحادیه اروپایی را نابود کرده و انشقاق را در قاره سبز افزایش دهد.
آمریکا در سایه برگزیت دنبال طلاق فرانسه از اتحادیه اروپایی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که آمریکایی ها که بریتانیا را تحت عنوان برگزیت از اروپا جدا کردند حالا دنبال طلاق فرانسه از بروکسل هستند ، گفت: آمریکا در تدارک انقلاب های نرم ناسیونالیستی است تا اتحادیه اروپایی را نابود کرده و انشقاق را در قاره سبز افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100349916187.jpg آمریکا,در,سایه,برگزیت,دنبال,طلاق,فرانسه,از,اتحادیه,اروپایی,است Icana

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: یکپارچگی اروپا موضوعی نیست که آمریکایی ها آن را تحمل کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت:  تشکیل اتحادیه اروپایی یا پیمان آتلانتیک شمالی همگی اقداماتی در جهت تقابل با پیمان ورشو و اتحادیه جماهیر شوروی بود.

وی در ادامه افزود: نکته جالب اینجاست که آمریکایی ها در همان زمان هم در مسیر یکپارچگی اروپایی از طریق لندن اقدام به مین گذاری کرده بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیرشوروی اگرچه در حدود یک دهه آمریکایی ها خود را یکه تاز جهان دیدند اما اروپایی هم بی کار نماندند و رویای ایالات متحده اروپایی را در دستور کار قرار دادند.

وی با بیان این که پایان جنگ سرد منجر به یکپارچگی آلمان و تبدیل برلین به قطب اصلی اقتصادی اروپا شد ، گفت: الحاق کشورهای اروپای شرقی که منابع سرشاری در اختیار داشتند موجب حرکت موتور اقتصادی و بالتبع آن افزایش قدرت سیاسی اروپا شد.

جمالی نوبندگانی گفت: نگرانی اساسی آمریکایی ها همیشه این بوده است که اروپا به عنوان استعمارگر قدیمی خاورمیانه پس از یکپارچگی سیاسی و نیاز به ذخایر طبیعی از واشنگتن سهم خواهی کنند.

وی تصریح کرد: آلمان ها همیشه ولع رهبری اروپا را داشته اند ؛ نبض اقتصادی اروپا را در چنگ گرفتند اما از جنگ جهانی دوم عبرت گرفتند که باید قدرت را تقسیم کنند و بر همین اساس مسائل سیاسی را به فرانسوی ها سپردند.

این نماینده مجلس دهم گفت: آمریکایی ها که بریتانیا را تحت عنوان برگزیت از اروپا جدا کردند حالا دنبال طلاق فرانسه از بروکسل هستند.

وی گفت: آمریکا در تدارک انقلاب های نرم ناسیونالیستی است تا اتحادیه اروپایی را نابود کرده و انشقاق را در قاره سبز افزایش دهد.

جمالی نوبندگانی گفت: سخنان مارین لوپن در فرانسه شباهت های زیادی به سخنان و مواضع دونالد ترامپ دارد که نشان دهنده عمق نفوذ آمریکا در اروپا است.

وی در انتها تاکید کرد: در صورت ناکامی آمریکا در گرفتن طلاق فرانسه از اتحادیه اروپایی ما شاهد تشدید تنش ملی گرایان کشورهای اروپایی خواهیم بود و آلمان در این وضعیت برای حفظ منافع برلین مجبور است با واشنگتن وارد تقابل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet