هدر موبایل
1396/01/04 13:55:48
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

لزوم شفاف سازی مالی و سیاسی کاندیداها در انتخابات/ شفاف سازی هزینه های مالی نیازمند قانون است

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی گفت: شفاف سازی هزینه های انتخاباتی شرط اساسی برگزاری انتخابات می‌باشد که برای تحقق این هدف قطعا نیاز به قانون داریم.
لزوم شفاف سازی مالی و سیاسی کاندیداها در انتخابات/ شفاف سازی هزینه های مالی نیازمند قانون است نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی گفت: شفاف سازی هزینه های انتخاباتی شرط اساسی برگزاری انتخابات می‌باشد که برای تحقق این هدف قطعا نیاز به قانون داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201701100128176159.jpg لزوم,شفاف,سازی,مالی,و,سیاسی,کاندیداها,در,انتخابات/,شفاف,سازی,هزینه,های,مالی,نیازمند,قانون,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شفاف سازی هزینه های انتخاباتی کاندیداها در انتخابات، اظهار داشت: یکی از آسیب‌های بزرگ انتخابات در کشور ما این است که انتخابات به صورت حزبی برگزار نمی‌شود و هر فردی بدون پشتوانه و سابقه تصمیم گیری وارد عرصه انتخابات می شود.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ممکن است فردی که بدون پشتوانه حزبی و سابقه تصمیم‌گیری در انتخابات شرکت می‌کند، در رقابت های انتخاباتی پیروز شود و به قدرت تصمیم گیری دست یابد، که در این صورت با توجه به فقدان عقبه حزبی، در تصمیم گیری‌ها دچار مشکل می‌شود.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه مالی انتخابات نیز اگر هزینه‌های یک کاندیدا، شفافیت مالی وجود نداشته باشد، ممکن است کاندیداها هزینه های کلانی را انجام دهند که باید مشخص شود از کجا آورده‌اند؟ هدف کاندیدا چیست؟ و حامیان این کاندیدا چه کسانی هستند.

رحیمی جهان آبادی متذکر شد: در صورت ایجاد شفاف سازی مالی و سیاسی یا حزبی در انتخابات، این نتیجه حاصل می‌شود که متوجه می‌شویم که با چه کسی طرف هستیم، زیرا برخی از کاندیداها بعد از پیروزی در انتخابات، خط سیاسی خود را تغییر می‌دهند و این موضوع سبب ایجاد مشکلاتی می‌شود.

وی افزود: شفاف سازی هزینه های انتخاباتی شرط اساسی برگزاری انتخابات می‌باشد که برای تحقق این هدف قطعا نیاز به قانون داریم، علاوه بر این شفاف سازی سیاسی نیز نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم تایباد و تربت جام با انتقاد از برخی افراد که دست به هر کاری برای پیروزی در انتخابات می‌زنند، گفت: اقدامات خلاف رویه صحیح که کاندیداها انجام می‌دهند، سبب دلسردی مردم می‌شود، زیرا برخی تنها به فکر خود هستند تا در حلقه قدرت بمانند و نسبت به نتایج منفی اقدامات خود که چه هزینه‌هایی را بر نظام تحمیل می‌کند، بی توجه هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet