هدر اصلی
1386/07/22 16:46:00
سرویس بین الملل

امیدوار رضائی: با توجه به این که ایران یک کشور مذهبی است، انحراف از مقررات آژانس را جایز نمی‌داند

"میرچاو ایفرم" رییس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران که به همراه اعضای این گروه به منظور دیدار از کشورمان به تهران سفر کرده است، امروز با "امیدوار رضائی" رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی و سایر اعضا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار طرفین با توجه به روابط دیرینه دو کشور، ارتقا و گسترش مناسبات فی‌مابین در تمامی زمینه‌ها را خواستار شدند.

امیدوار رضائی در این دیدار با اشاره به نقش مجالس دو کشور یادآور شد که گروه‌های دوستی پارلمانی می‌توانند سهم بسزائی در توسعه روابط فی‌مابین و شناخت ظرفیت‌های آن داشته باشند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی با اشاره به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه و خلیج‌فارس و هم‌چنین رومانی در شرق اروپا اظهار امیدواری کرد که تحکیم مناسبات دو کشور باعث نزدیک شدن و شناخت هر چه بیشتر از مواضع جمهوری اسلامی ایران گردد.

رضائی در ادامه این دیدار گفت: مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص استفاده صلح‌آمیز از فن‌آوری هسته‌ای به مقررات آژانس پایبند می‌باشد.

وی افزود: با توجه به این که ایران یک کشور مذهبی است انحراف از مقررات آژانس و استفاده غیرصلح‌آمیز هسته‌ای را جایز نمی‌داند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که تقویت روابط مجالس ایران و رومانی باعث گسترش و تعمیق روابط ایران و پارلمان اروپا گردد.

"میرچاو ایفرم" نیز در این ملاقات با اشاره به سابقه تاریخی و تمدن کهن ایران در آسیا و رومانی در اروپا اظهار داشت: زمینه‌های مشترک فرهنگی و سنت‌های کهن مذهبی دو کشور می‌طلبد که روابط دو کشور بیش از پیش در تمامی زمینه‌ها گسترش یابد.

رییس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران ابراز امیدواری کرد که سفر گروه دوستی پارلمانی به ایران باعث شناخت هر چه بیشتر مواضع جمهوری اسلامی به ویژه در زمینه استفاده صلح‌آمیز از فن‌آوری هسته‌ای گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet