ایام محرم 1398
1388/03/26 14:12:00
سرویس صحن

نماینده ایرانشهر خواستار مشارکت دادن تمام اقشار ایرانی در اداره امور کشور شد

**نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست زمینه تبعیض در کشور را زدوده و اهتمام جدی برای مشارکت دادن تمام اقشار ایرانی در اداره امور کشور را انجام دهد.

"محمد قیوم دهقانی" ناطق میان‌دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و با اشاره به حضور با شکوه مردم در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: مردم با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای، حماسه جدید و بی‌نظیری را به افتخارات جمهوری اسلامی افزودند.

وی تاکید کرد: این حماسه تاریخی ماندگار اهداف مستکبران را از بین برده است.

نماینده مردم ایرانشهر در ادامه به حادثه تروریستی بمب‌گذاری در مسجد علی‌ابن ابی‌طالب (ع) شهر زاهدان اشاره و تصریح کرد: این اتفاق ضد بشری که توسط جیره‌خواران اجنبی شکل گرفت، باعث به درد آمدن قلب مردم ایران اعم از شیعه و سنی شده است.

وی تاکید کرد: باید مسئولین پاسخگو باشند که چرا ما هرچند گاهی شاهد اینگونه حوادث تلخ هستیم.

دهقانی با بیان اینکه باید موضوعات را آسیب‌شناسی جدی کنیم، گفت: برای بررسی علل این اتفاق ریاست جمهوری گروهی از متخصصین را به این استان اعزام کند و از وقوع این موضوعات پیشگیری کند.

وی با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که "نظام جمهوری اسلامی باید از نگاه تعصب‌آمیز، قوم‌گرا و تبعیض‌آمیز در هر نقطه‌ای از کشور پاک باشد و هرکس اگر میان شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند مزدور دشمن است"، از رئیس جمهور خواست زمینه تبعیض در کشور را زدوده و اهتمام جدی برای مشارکت دادن تمام اقشار ایرانی در اداره امور کشور، استان و مدیریت‌های کشوری که باعث تقویت عزت، وحدت ملی می‌شود انجام دهد.

نماینده مردم ایرانشهر در ادامه به وضعیت معیشتی مناطق محروم در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: نرخ بالای بیکاری به گونه‌ای است که بسیاری از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

دهقانی اظهار داشت: رئیس جمهور باید با به وزیر راه و ترابری، آموزش و پرورش، جهاد و کشاورزی و نیرو در خصوص توجه جدی به مناطق محروم استان توجه داشته باشد.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان در بخش راه‌ها حتی برای راه‌های روستایی بالایی صد خانوار مشکلات قابل توجهی دارد که لازم است با حضور خود وزیر راه این مشکلات برطرف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet