ایام محرم 1398
1388/03/26 14:38:00
سرویس صحن

ثروتی: کاندیداها شیرینی و تلخی انتخابات را به رفاقت تبدیل کنند

**نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری خواست تمام شیرینی و تلخی انتخابات را به یک دوره رفاقت تبدیل کنند.

"موسی الرضا ثروتی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری، این حضور را به امام زمان (عج) ، رهبر معظم انقلاب و هموطنان تبریک گفت.

وی تصریح کرد: در انتخابات شاهد اوج عزت و عظمت و سربلندی ایران هستیم و علیرغم توطئه‌های استکبار و ایادی داخلی آنها مردم در انتخابات خوش درخشیدند.

نماینده مردم بجنورد انتخاب مجدد "محمود احمدی‌نژاد" به عنوان رئیس جمهور را به وی تبریک گفت و افزود: انتخابات درس‌های بزرگی برای همه ما داشت چراکه گفتمان خط امام و رهبری، ارزش‌های انقلاب و اسلام، عدالت بشری را مردم مورد توجه قرار داده‌اند و استراتژی جدیدی برای مسئولین را ترسیم کرده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: کاندیداهای محترم باید تمام شیرینی و تلخی انتخابات را به یک دوره رفاقت تبدیل کنند.

ثروتی اظهار داشت: متاسفانه در ایام انتخابات شاهد برخی‌ تهمت‌ها در مناظره‌ها بودیم که وجه خوبی برای نظام نداشت و موجب سوء استفاده استکبار جهانی شده و از جمله آنها مکاتبات با رهبری از سوی بزرگان نظام و بیانیه‌ای که کاندیداها که برای گسترش ناهنجاری، ناامنی و بی‌قانونی در کشور صادر کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه شاید نتایج انتخابات که با آرامش و با دقت توسط مردم برگزار شده است به نفع برخی نباشد، تصریح کرد: ما باید قاعده شکست را بپذیریم و اطاعت از قانون و رهبری را در عمل نشان دهیم و از دام شیطان‌ها آگاه باشیم تا احساسات بر تعقل غلبه نکند.

نماینده مردم بجنورد افزود: باید با برنامه‌ریزی دقیق‌تر پس از چهار سال رقابت کنیم و در پی احیای راه امام(ره) باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید شیرینی حضور گسترده چهل میلیونی مردم را به کام آنها تلخ کنیم، تصریح کرد: اینجانب از بیانیه‌ میرحسین موسوی بسیار متعجب شدم چراکه وی هشت سال نخست وزیر زمان جنگ بوده است.

ثروتی به برخی از جملات میرحسین موسوی در بیانیه خود یادآور شد: میرحسین موسوی در بیانیه خود گفته بود که ترس آن دارم که وضع موجود همه نیروهای موثر نظام را به توجیه‌گرایی و دروغ‌گویی تبدیل کند.

وی با بیان اینکه چه کسی جنگ روانی و اتهامات و دروغ‌گویی نسبت به مسئولین را در نظام رواج داد؟ خاطر نشان کرد: شما پس از دیدار یک ساعت و نیمه با مقام معظم رهبری و ارشاد جنابعالی برای پیگیری قانون از شورای نگهبان چرا جنابعالی با تجمع و راه‌پیمایی غیر قانونی برگزار کردید؟ و چه مطالبی بر زبان راندید؟

نماینده مردم بجنورد به میرحسین موسوی توصیه کرد: نگذارید زمان دیر شود و بدانید که اگر رهبر حکمی صادر نماید آن وقت توبه کردن سودی ندارد و مردم متدین نخواهند گذاشت فرصت‌طلبان، ساده‌لوحان و منافقین جام زهر دیگری را برای رهبر تدارک ببینند.

وی با اشاره به نتایج انتخابات گفت: در شهر تهران و سیستان و بلوچستان بالاترین آرا را میرحسین موسوی کسب کرده است و در بقیه استان‌ها وی نتوانسته آرا را نسبت به خود جمع کند، چرا به موسوی توهم آرای بالا دست داده است؟

ثروتی با تاکید بر اینکه مردم متدین برگزار کننده انتخابات بوده و فقط یک نماینده از دولت در انتخابات حضور داشته افزود: جنابعالی چرا مردم را متهم به دروغ‌گویی و شعبده‌بازی می‌کنید لطفا رازهای پشت سر ادعای خود را افشا کنید تا ما شما را بیشتر بشناسیم.

نماینده مردم بجنورد ادامه داد: شما چه کسی هستید که فراتر از قانون دستور می‌دهید مگر کشور رهبر ندارد؟ چرا افرادی که موجب ضرر به اموال عمومی، جان و مال و ناموس مردم شده‌اند طرفداران شما هستند.

وی افزود:گول وابستگان به غرب را نخورید. گول نخورید مردم به شما رای نداده‌اند بدانید که بیش از 90 درصد روستاها و 60 تا 70 درصد شهرها به دیگران رای داده‌اند و بیش از این دست‌آویز بیگانگان و دشمنان نظام نشوید.

ثروتی از دادستان کل کشور خواست با عنایت از دعوت کنندگان به شورش و ناامنی در کشور، دادگاهی علنی و برابر در بی‌قانونی‌ها دادگاهی برگزار کنند.

وی افزود: همچنین نیروی انتظامی نیز باید با اوباش برخورد کرده که آنها باعث عدم آرامش مردم شده‌اند.

وی همچنین از مجلس خواست با اقدام قانونی وارد صحنه شده و به فضا خاتمه دهد.

نماینده مردم بجنورد با یادآوری جملاتی از حضرت امام (ره) گفت: ایشان فرمود: "نمی‌توان از شما پذیرفت که قانون را قبول ندارید غلط می‌کنید، قانون را قبول ندارید، نباید از مردم را پذیرفت که شورای نگهبان را قبول ندارند، نمی‌توان شورای نگهبان را قبول نداشته باشید؛ مردم پذیرفته‌اند و رای داده‌اند و اینها را به بی‌قانونی متهم می‌کنید مردم که به قانون اساسی رای داده‌اند منتظر هستند که قانون اساسی اجرا شود نه هر کسی که صبح بلند می‌شود بگوید که من شورای نگهبان، قانون اساسی، مجلس، رئیس جمهور را قبول ندارم همه باید مقید باشند که قانون را بپذیریم حتی اگر خلاف رای شما باشد. باید بپذیریم که میزان اکثریت است ".

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet