خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/03/26 14:05:00
سرویس سیاسی

کاتوزیان از فراخوانی وزیر کشور به مجلس خبر داد

**"حمیدرضا کاتوزیان" با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان از وزیر کشور خواسته‌اند که جهت توضیح درخصوص عملکرد این وزارتخانه در رابطه با اغتشاشات چند روز اخیر به مجلس بیاید، تصریح کرد: باید از وزیر پرسیده شود که چرا از وزارت کشور فعالیتی طی چند روز گذشته شاهد نبودیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اظهار تاسف از اغتشاشات اخیر در سطح شهر گفت: هیاتی توسط رییس مجلس جهت بررسی اغتشاشات در سطح شهر تهران و برخی شهرهای بزرگ تعیین شده است، تا این موضوع را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را به مجلس ارائه کنند.

وی افزود: حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی، الیاس نادران، علیرضا زاکانی، کاظم جلالی و عباسپور  و بنده اعضای این هیات هستیم.

وی ادامه داد: طی جلسه‌ای تقسیم کاری صورت گرفت که بر این اساس هر یک از افراد مسوول بررسی یک بخش شدند.

کاتوزیان با اشاره به اینکه برسی حوادث دانشگاه صنعتی امیر کبیر و مجتمع سبحان به وی سپرده شده است گفت: شب گذشته بنده به همراه دکتر لاریجانی و حسن غفوری فرد در مجتمع سبحان حاضر شدیم و از نزدیک تخریب‌های صورت گرفته به اموال مردم از جمله خسارت به 218 خودرو را مشاهده کردیم.

وی اظهارداشت: آقایان نادران، زاکانی، ابوترابی و کاظم جلالی نیز از کوی دانشگاه بازدید کردند و موضوعات را به طور دقیق مورد بررسی قرار دادند.

نماینده مردم تهران با اظهار تاسف از تخریب برخی مناطق کشور از جمله کوی دانشگاه و مجتمع‌های مسکونی و اموال مردم به نام دفاع از اسلام و انقلاب و امام و رهبری گفت: نیروی انتظامی نیز تا حد توانش وارد این فعالیت‌ها شده است و تا آنجا که توانسته سعی کرده است که این تخریب‌ها و توهین‌ها را مهار کند.

کاتوزیان با اشاره به  تخریب‌هایی که در طی این اغتشاشات متوجه مجتمع سبحان شده است، گفت: شب گذشته سردار محمدی فرد از نیروی انتظامی نیز در این مجتمع حضور داشتند و ضمن همدلی با مردم مقرر شد که محافظت‌های لازم از این مجتمع و مردم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: برخی افرادی که این اغتشاشات را در کشور ایجاد کردند، ازجمله همان اراذل و اوباشی هستند که نیروی انتظامی با آن‌ها برخورد می‌کند، اما متاسفانه این بار برخی نیز در لباس دیانت و اسلام برخی کارها را انجام می‌دهند و هدف‌گیری اصلی‌شان رهبری و کلیت نظام است.

نماینده تهران از اینکه برخی افراد غیر مسوول مردم مورد هجوم قرار گرفته‌اند اظهار تاسف کرد و افزود: از نظر ما بخشی از این افراد سازماندهی شده‌ هستند و از سوی کانون‌های خاصی حمایت می‌شوند و برخی هم افراد جاهلی هستند که وارد این معرکه‌ها ‌شده و این گونه تخریب‌ها و توهین‌ها را علیه شهروندان انجام می‌دهند.

کاتوزیان با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان از وزیر کشور خواسته‌اند که جهت توضیح درخصوص عملکرد این وزارتخانه در رابطه با اغتشاشات چند روز اخیر به مجلس بیاید، تصریح کرد: باید از وزیر پرسیده شود که چرا از وزارت کشور فعالیتی طی چند روز گذشته شاهد نبودیم.

نماینده تهران تصریح کرد: از قوه قضاییه نیز برای مهار این اغتشاشات و اغتشاش‌گران درخواست‌هایی را داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم مجموعه‌های سازماندهی‌ شده‌ای در داخل و خارج کشور به دنبال افزایش بحران و ایجاد انشقاق و شکاف بین مردم و نظام جمهوری اسلامی هستند و می‌خواهند یک فضای تنگ و امنیتی در کشور ایجاد کنند، البته خوشبختانه مردم ما هوشمند هستند.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه آیا برای شما کاملا مشخص شده که این افراد از کجا خط می‌گیرند، اظهارداشت: با تحقیقاتی که طی این چند روز انجام داده‌ایم به جمع‌بندی‌هایی رسیده‌ایم که در صورت لزوم بعدا این مساله را اعلام می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اما مسیری را دنبال خواهیم کرد که با این افراد قاطعانه برخورد شود. خوشبختانه نیروی انتظامی هم تمام عزمش را جزم کرده که با این افراد برخورد شود.

کاتوزیان با اشاره به کشته شدن 7 نفر در روز گذشته در تهران گفت: هدف اصلی این تحرکات جدا کردن مردم از نظام است. مطمئنا این مساله کار نیروی انتظامی نبوده است و این اقدامات توسط کانون‌های اراذل و اوباش صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی افراد جاهل و متعصب به اتفاقات چند روز گذشته که کانون اصلی‌اش جریانات خارج از کشور هستند، دامن می‌زنند. امیدواریم که نیروی انتظامی هرچه سریع‌تر با این موارد برخورد کند.

وی با اشاره به اهانت برخی نمایندگان به چهره‌هایی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی، مهندس میرحسین موسوی و ناطق نوری گفت: وظیفه هیات رییسه مجلس است که قانون را رعایت کرده و این حق را برای افرادی که مورد توهین مستقیم از تریبون مجلس قرار می‌گیرند قائل باشند که از خود دفاع کنند.

نماینده تهران ادامه داد: پیش از این در مجالس گذشته نیز افراد و سازمان‌هایی که مورد اتهام مستقیم قرار می‌گرفتند طبق آیین‌نامه حق داشتند از خود دفاع کنند. در مورد افرادی همچون موسوی، هاشمی و ناطق نیز این حق باید برایشان محفوظ باشد و هیات رییسه مجلس به دفاتر این افراد اجازه دهند که بیایند و از این شخصیت‌ها دفاع کنند.

وی گفت: آنها به عنوان شهروندان ایرانی و شخصیت‌هایی که در طول سال‌ها خدمات آن‌ها به این کشور برای همگان مشخص است حق دارند که نسبت به این تهمت‌ها و شایعات شکایت کنند.

کاتوزیان تصریح کرد: به شخصیت‌هایی همچون هاشمی و موسوی و ناطق نوری و هر شخص دیگری که این گونه ازیک تریبون رسمی مورد اهانت و تخریب قرار می‌گیرد، توصیه می شود که موضوع را به طور جدی پیگیری کنند.

رئیس کمیسیون انرژی گفت: دموکراسی و آزادی نباید مورد سوء استفاده قرار گیرد و از آن برای صدمه زدن به دیگران استفاده کنند، این قضیه قابل پیگیری است؛ چرا که باید فضای آزاد و پاک و سالم حفظ شود تا مردم نظرات خود را مطرح کنند، اما هیچ کس حق ندارد بدون مستندات قانونی شخصیت دیگران را مورد اهانت قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet