پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/01/14 11:56:42
سرویس اجتماعی
کمالی پور مطرح کرد:

تعیین تکلیف لایحه حمایت ازکودکان و نوجوانان دراولویت کمیسیون قضایی/ کاهش مشکلات کودکان بدسرپرست با تصویب لایحه

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ازبررسی اولویت دار لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست درسال جاری خبرداد.
تعیین تکلیف لایحه حمایت ازکودکان و نوجوانان دراولویت کمیسیون قضایی/ کاهش مشکلات کودکان بدسرپرست با تصویب لایحه نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ازبررسی اولویت دار لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست درسال جاری خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100328201041.jpg تعیین,تکلیف,لایحه,حمایت,ازکودکان,و,نوجوانان,دراولویت,کمیسیون,قضایی/,کاهش,مشکلات,کودکان,بدسرپرست,با,تصویب,لایحه Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعیین تکلیف سریع لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در سال جاری،گفت: با توجه به اینکه درحال حاضر مشکلات و معضلات بسیاری درجامعه برای کودکان بدسرپرست و کودکان کار وجود دارد، به طورحتم بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان باید با اولویت دردستور کار کمیسیون قضایی قرار گیرد، زیرا هم اکنون چندین نهاد حمایتی و پوششی درحوزه کودکان کار وجود دارد که هیچکدام به وظایف خود به درستی عمل نمی کنند که بررسی  و تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان می تواند بسیاری از مشکلات این افراد را حل کند.

نماینده مردم عنبرآباد و جیرفت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار در سطح خیابان‌ها و معابر تاکنو ن به درستی انجام نشده است، تصریح کرد: متاسفانه  درصد بسیاری از کودکان کار توسط باندها و مافیای سوء استفاده کننده از کودکان نگهداری می شوند، البته طبق قانون به کارگیری کودک برای کارممنوع و جرم است اما به صورت مخفیانه کودکان در سطح شهر رها و توسط افراد مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند؛ بنابراین قانون حمایت از کودکان و نوجوانان می تواند با ضمانت هایی از ورود کودکان بدون صلاحیت کاری به خیابان ها جلوگیری کند.

کمالی پور با اشاره به اینکه در حوزه واگذاری کودکان به متقاضیان نیز درحال حاضر مشکلاتی وجود دارد، گفت: طبق قوانین گذشته واگذاری تنها شامل کودکان بی‌سرپرست می‌شد اما در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان شرایطی هم برای واگذاری کودکان بدسرپرست درنظر گرفته شده است از این رو می توان با ایجاد قوانین شفاف شرایط واگذاری کودکان را تسهیل کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه تقسیم بندی بررسی لوایح و طرح ها دراولین جلسه کمیسیون درسال جاری تعیین تکلیف می شود، افزود: با توجه به اینکه طرح ها و لوایحی درحوزه قوانین تجارت، قانون آیین دادرسی کیفری، قانون مجازات اسلامی و قانون تجارت درکمیسیون وجود دارد، نمایندگان باید لوایح و طرح های مهم وبا اهمیت را برای رفع مشکلات موجود درآن حوزه دردستور کار بررسی قراردهند.

وی از وجود حدود 40 طرح و لایحه از مجلس گذشته در کمیسیون قضایی وحقوقی خبرداد و گفت: بررسی تعدادی از این لوایح و طرح‌ها در کمیسیون انجام شده و برای تعیین تکلیف به صحن علنی مجلس ارجاع شده است بنابراین امیدواریم بررسی لوایح و طرح‌های دیگر با اولویت در دستور کار کمیسیون قضایی قرار گیرد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تصریح کرد: تا پایان 6 ماه نخست سال باید تمامی طرح ها و لوایح باقی مانده در دوره های قبلی درکمیسیون مورد بررسی قرار گیرد ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet