هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مافی:

شورای پنجم باید متشکل از متخصصان مدیریت شهری باشد/نظارت شهروندان بر فرایند تصویب و اجرای قوانین شهری فراهم شود

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: تقویت ارتباط شورا و مجلس، توسعه کمربند سبز و حمل و نقل عمومی و تعبیه شرایط نظارت بر فرایند تصویب و اجرای قوانین شهری مهم‌ترین اولویت‌های شورای شهر پنجم باشد.
دوشنبه 14 فروردین 1396 ساعت 13:59
شورای پنجم باید متشکل از متخصصان مدیریت شهری باشد/نظارت شهروندان بر فرایند تصویب و اجرای قوانین شهری فراهم شود نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: تقویت ارتباط شورا و مجلس، توسعه کمربند سبز و حمل و نقل عمومی و تعبیه شرایط نظارت بر فرایند تصویب و اجرای قوانین شهری مهم‌ترین اولویت‌های شورای شهر پنجم باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108283627789.jpg شورای,پنجم,باید,متشکل,از,متخصصان,مدیریت,شهری,باشد/نظارت,شهروندان,بر,فرایند,تصویب,و,اجرای,قوانین,شهری,فراهم,شود Icana

پروانه مافی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ترکیب اعضا و اولویت‌های شورای شهر پنجم، گفت: شورای پنجم باید متشکل از اعضای متخصص مدیریت شهری با تجربه کافی باشد، علاوه بر این به نظر می‌رسد نخبگانی که در این عرصه نمود داشتند بعد انتخابات به عنوان مشاور به اعضا کمک کنند تا شرایط رفع مشکلات شهری به خصوص کلان‌شهر تهران تسهیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در توضیح اولویت‌های شورای شهر پنجم، تصریح کرد: تقویت ارتباط بین نخبگان مدیریت شهری و اعضای شوراهای شهر و روستا و ارتباط بین اعضای شورای پنجم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص اعضای شورای پنجم شهر تهران با نمایندگان پایتخت به جهت وجود مشکلات عدیده کلانشهر تهران ضروری است.

وی با بیان اینکه توسعه کمربند سبز کلانشهرها هم باید در اولویت کاری شورای شهر پنجم قرار گیرد، تصریح کرد: توسعه کمربند سبز کلان‌شهر تهران به ویژه باید در اولویت قرار گیرد زیرا در بهبود وضعیت هوای پایتخت و سایر مشکلات موثر است.

مافی ادامه داد: توسعه حمل ونقل عمومی نیز باید از دیگر اولویت‌ها باشد، در واقع شورای شهر پنجم باید برنامه‌ریزی جهت توسعه زیرساخت‌های‌ حمل و نقل عمومی را مورد توجه قرار دهد، همچنین نسبت به هوشمند سازی مدیریت شهری برای کاستن هزینه‌های گزاف نگهداشت شهر باید توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ایجاد قانونگذاری فرایندی، تصریح کرد: قانونگذاری فرایندی به نحوی باید دنبال شود که مصوبات شوراهای شهر از زمان ارائه طرح یا لایحه تا تصویب و اجرا برای شهروندان قابل رصد باشد تا مسائلی که در شوراهای گذشته به خصوص شورای شهر چهارم پیرامون عدم اجرا یا اجرای ناقص قانون وجود داشت تکرار نشود.

وی معتقد است: مجموع اقدامات مذکور می‌تواند شوراها را از وضعیت فعلی خارج و همین موضوع نظارتی و تحولی عظیم را رقم بزند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در توضیح مهم‌ترین نقیصه شورای شهر چهارم، گفت: عدم قابلیت رصد فرایند قانونگذاری و اجرای قوانین برای شهروندان از مهم‌ترین نواقص شورای شهر چهارم بود، همچنین نظارت ضعیف شورا بر شهرداری‌ سبب شد تا شهرداری‌ها متکی به خود و با نظارت بسیار ضعیف اداره شوند. از این رو نظارت فرایندی بین شوراها و شهرداری می‌تواند انسجام مناسبی ایجاد کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر