شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/01/15 09:13:44
سرویس سیاسی
محبی نیا:

بمب اتم سعودی مانع فروپاشی ریاض نمی شود

نایب رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که عربستان دنبال جبران ناکامی های خود با فعالیت های مشکوک اتمی است ، گفت: هیچ کشوری با دسترسی به بمب اتمی نتوانسته برای خود مشروعیت ایجاد کند اما سعودی ها گمان می کنند با این راهبرد مانع فروپاشی ریاض خواهند شد.
بمب اتم سعودی مانع فروپاشی ریاض نمی شود نایب رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که عربستان دنبال جبران ناکامی های خود با فعالیت های مشکوک اتمی است ، گفت: هیچ کشوری با دسترسی به بمب اتمی نتوانسته برای خود مشروعیت ایجاد کند اما سعودی ها گمان می کنند با این راهبرد مانع فروپاشی ریاض خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100402142188.jpg بمب,اتم,سعودی,مانع,فروپاشی,ریاض,نمی,شود Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از رویکرد خصمانه عربستان علیه ایران و مسائل خاورمیانه گفت: رژیم سعودی به مصیبتی دردناک برای جهان اسلام تبدیل شده است که مردم بی گناه کشورهای عراق ، سوریه ،یمن، افغانستان ، پاکستان ، لیبی تقاض آن را پس می دهند.

نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: نکته حائز اهمیت درباره رفتار سعودی اینجاست که آمریکا و رژیم صهیونیستی نهایت بهره را از فقدان مشروعیت ریاض سو استفاده می کنند.

وی در ادامه افزود: رژیم سعودی به عنوان پدرخوانده دیکتاتورهای عرب برای تقابل با موج بیداری اسلامی با تکرار الگوی ایجاد القاعده و طالبان اقدام به ایجاد گروه های تروریستی تکفیری نظیر داعش کردند که امروز نتیجه آن را در کشتار مردم خاورمیانه مشاهده می کنیم.

محبی نیا با بیان این که سعودی ها علی رغم هزینه های گزافی که در حمایت از تروریست های تکفیری انجام داده اند نتوانسته اند به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند ،گفت: تهاجم علیه یمن گاف محاسباتی بود که منجر به تحقیر سعودی ها شده است.

وی با اشاره به گزارش های منتشر شده در رابطه با فعالیت های اتمی سعودی گفت: عربستان برای ایجاد حاشیه امن باتوجه به فضای ایجاد شده در خاورمیانه و تحت حمایت رژیم صهیونیستی به سمت فعالیت های مشکوک هسته ای در حال حرکت است.

نایب رئیس کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: سعودی های تحقیر شده در جنگ های نیابتی که آغاز کرده اند و با بحران مالی دست به گریبان هستند گمان می کنند که با بمب اتمی برای خود حاشیه امن ایجاد می کنند اما در در حقیقت تهدیدات جدیدی را در خاک عربستان ایجاد می کنند.

وی تاکید کرد: هیچ کشوری با دسترسی به بمب اتمی نتوانسته برای خود مشروعیت ایجاد کند اما سعودی ها گمان می کنند با این راهبرد مانع فروپاشی ریاض خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet