انتخابات ریاست جمهوری
1388/03/26 17:58:00
سرویس سیاسی

سبحانی‌نیا: اغتشاش‌گران نه دوستدار نامزدها هستند و نه انقلاب اسلامی

**نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کسانی که در خیابان‌ها به اغتشاش و آشوبگری می‌پردازند نه دوستدار نامزدهای انتخابات هستند و نه دوستدار انقلاب اسلامی.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسین سبحانی نیا" روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران  گفت: انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری با مشارکت بالای 85 درصد و نیز رای 24 میلیونی رئیس جمهور منتخب یکی از رکوردهای ارزشمندی است که در این مقطع در آغاز دهه چهارم انقلاب اسلامی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه طبیعی است که چنین پیروزی بزرگ برای ملت ایران برای خیلی‌ها سنگین بود افزود: کسانی که مشارکت حداکثری مردم پای صندوق‌های رای را نمی‌خواستند و در صورت این مشارکت خواستار نتیجه‌ای مطابق میل خود بودند وقتی دیدند مردم با تاکید بر راه امام، رهبری و آرمان‌های شهدا در انتخابات شرکت کردند، طبیعی است پذیرش چنین موضوعی برایشان مشکل است و دنبال این هستند شیرینی پیروزی بزرگ ملت ایران را به کام تلخ کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: در این ایام شاهد هستیم عواملی اغتشاشگر در خیابان‌ها ظاهر می‌شوند و به اموال عمومی، بانک‌ها، اتوبوس‌ها و مردم آسیب‌هایی وارد می‌کنند و بدون شک کسانی که به این شیوه عمل می‌کنند نه دوستدار نامزدهای محترم هستند و نه دوستدار انقلاب اسلامی.

وی گفت: این افراد عوامل فرصت طلبی هستند که به دنبال مستمسکی می‌گشتند که زهر خود را به انقلاب اسلامی و مردم ایران وارد کنند و با این شیوه امروز دارند حرکت‌های ایذایی و اقدامات کور انجام می‌دهند.

سبحانی نیا تصریح کرد: تقاضای ما از نامزدهای ریاست جمهوری این است که حساب خود و طرفداران خود را از عوامل اغتشاشگری که در شب‌ها در خیابان‌ها با داد و فریاد، راه‌بندان و اذیت و آزار مردم اقدامات خود را دنبال کردند، جدا کنند.

نماینده نیشابور افزود: قطعا انقلاب اسلامی در این مرحله از عمر خود توان برخورد قوی و جدی را با هرگونه اغتشاش‌گر دارد منتها هدف این است ما در این مرحله مستمسکی به دست دشمنان ندهیم.

وی با اشاره به حضور "کریستین امانپور" خبرنگار CNN در پیشاپیش گروه اغتشاشگر در خیابان گفت: آنها خانه‌های تیمی تشکیل داده و از مخالفین انقلاب اسلامی مصاحبه گرفته و آن را به خبرگزاری‌های خود ارسال می‌کردند. طبیعی است که آمریکا، اسرائیل و نیز انگلیس از این حرکت‌ها خوشحال هستند.

سبحانی نیا تصریح کرد: غربی که امروز در انتخابات خود علی رغم سردادن شعارآزادی و رای مردم در عمل مشاهده کردیم که در انتخابات پارلمان اروپا بیش از 43 درصد واجدین شرایط پای صندوق‌های رای نیامدند ولی امروز که می‌بینند علی رغم همه جوسازی‌ها در ایران بیش از 85 درصد مردم پای صندوق‌های رای شرکت کردند.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی دادن به مردم و نیز درایت و برخورد جدی مسئولین ذی ربط در این خصوص، گفت: وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و اطلاعات نسبت به برخی از خبرگزاری‌هایی که موذیانه دست به تحریک مردم می‌زنند و در امور داخلی ایران مداخله می‌کنند برخورد جدی کنند.

سبحانی نیا در خصوص اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این زمینه اظهار داشت: این کمیسیون در اولین جلسه پس از پایان انتخابات تصمیم گرفت که با وزارتخانه‌های کشور، اطلاعات و امور خارجه هماهنگی‌هایی انجام دهد. توصیه‌های اعضای این کمیسیون که به نظر می‌رسید برای بهبود کار لازم است را به مسئولین ذی ربط منعکس کردیم و آنها نیز پیگیری کردند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه یکی از پیشنهادات کمیسیون انتشار نتایج انتخابات در استان‌ها و شهرستان‌ها بود، گفت: این نتایج می‌بایست زودتر اعلام می‌شد تا نامزدهای انتخاباتی که فکر می‌کردند رای بالایی دارند و دچار ابهام و شبهه شدند بدانند که آنها اگر در تهران رای بالا داشتند دلیلی نیست که در همه شهرهای کشور نیز همانند این رای را داشته باشند.

وی افزود: یا اینکه برخی این فکر را می‌کنند که رای‌های خفته ایران آمده است. از کجا معلوم است؟ قطعا بسیاری از این رای‌های خفته رای‌هایی بوده است که مردم به انقلاب، آرمان‌های امام راحل و اصل نظام اعتقاد و ایمان دارند و این رای‌های خفته چرا به این سمت نباشد.

نماینده نیشابور ادامه داد: چرا به مردم اهانت می‌کنند و رای مردم را زیر سوال می‌برند.

وی در مورد اینکه چرا از ایران خبرنگاری در آمریکا حضور ندارد در حالی که خبرگزاری همه کشورها در ایران خبرنگار دارند و آیا کمیسیون در این زمینه اقدامی انجام نمی‌دهد، گفت: متاسفانه کریستین امانپور در گذشته هم نسبت به انقلاب اسلامی عداوت و کینه خود را نشان داده است باز هم اجازه می‌دهیم که این گونه افراد وارد کشور شوند.

سبحانی نیا ادامه داد: قطعا کمیسیون امنیت ملی این موضوع را با حضور مسئولین ذی ربط اعم از وزارتخانه‌های کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور خارجه و اطلاعات بررسی جدی‌تری انجام خواهیم داد و راهکارهای آن را چه در قالب قانون و یا به شکل دیگری به مسئولین ذی ربط منعکس خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet