شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/03/26 17:24:00
سرویس سیاسی

نمایندگان مجلس، مردم را دعوت به آرامش و همدلی کردند

**جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برتمکین نامزدهای ریاست جمهوری و حامیان آنان به نتیجه انتخابات و حفظ آرامش و پرهیز از اجتماعات مختلف در سطح شهر تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،  جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی عصر امروز سه‌شنبه، همزمان با اجتماع مردم تهران درمیدان ولیعصر(عج) که در اعتراض به آشوب و اقدامات تخریبی اراذل و اوباش در روزهای اخیر برگزار شده است، با حضور در استودیوی خبر مجلس و در گفتگوی زنده با شبکه خبر صداو سیما ، از نامزدهای ناموفق ریاست جمهوری دهم خواستند که از نتیجه انتخابات تمکین کرده و هواداران خود را به آرامش دعوت کنند.

 نمایندگان مجلس با محکوم کردن اغتشاشات و تخریب اموال عمومی از سوی برخی اراذل و اوباش،  تصریح کردند: آحاد مردم خصوصا جوانان و حامیان نامزدهای انتخاباتی، صفوف خود را از مجرمان سابقه‌دار و اغتشاش گران جدا کرده و با التزام به قوانین و مقررات مجال فرصت طلبان که در صدد ایجاد آشوب و اغتشاش هستند را سلب و از اقدامات مجرمانه و اخلال در نظم عمومی ممانعت بعمل آورند.

نمایندگان تاکید کردند که نباید با طرح مسائل اختلافی، شیرینی حماسه بزرگ 22 خرداد را در کام ملت تلخ کرد و تمکین در برابر نتیجه انتخابات  جزئی از دموکراسی و اخلاق سیاسی است.

برخی از نمایندگان معتقد هستند  کسانی که اراذل و اوباش را در شهر ساماندهی کرده و قصددارند حماسه حضور مردم را با آشوبگری و ضرب و شتم مردم از بین ببرند طرفدار نامزد خاصی نیستند بلکه از ابتدا با نظام عناد داشته و به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به کشور ما بوده اند.

نمایندگان مجلس از  گروه ها و جریان های سیاسی خواستند تا با پرهیز از اظهارات تحریک آمیز، فضای جامعه را به سمت آرامش، برادری و همکاری و همدلی سوق دهند.

به اعتقاد این نمایندگان، دشمنان جمهوری اسلامی ایران از رای میلیونی مردم و حضور پرشور آنان بهت زده شدندو این حضور بی سابقه مردم در پای صندوق های رای، بیگانگان را بر آن داشت که به فکر ایجاد ناامنی در کشور بیافتند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر پیگیری اعتراضات نامزدهای ریاست جمهوری در مورد انتخابات در چهارچوب های  قانونی تاکید کردند.

محمد کریم شهرزاد نماینده اصفهان ،امیدوار رضائی نماینده مسجد سلیمان، لالی ، هفتگل و اندیکا،رمضان شجاعی کیاسری نماینده ساری ، محمد تقی رهبر نماینده اصفهان،محمد کرمی راد نماینده کرمانشاه،مصطفی کواکبیان نماینده سمنان،غلامرضا کرمی نماینده کرمان و راور،حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان،جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی نماینده رشت،محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان ،احمد ناطق نوری نماینده نور و محمودآباد، انوشیروان محسنی بندپی نماینده نوشهر و چالوس ،شهاب الدین صدر نماینده تهران،ری، شمیرانان و اسلامشهر، علی اصغر دستغیب نماینده شیراز ، حسین حسنی بافرانی نماینده نائین و عماد حسینی نماینده قروه و دهگلان از جمله نمایندگانی بودند که در این گفتگوی زنده تلویزیونی شرکت کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet