شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/01/15 19:57:53
سرویس سیاسی
نمایندگان ملت تحلیل و بررسی کردند:

آشکار و پنهان انفجار انتحاری در متروی سنت پترزبورگ

نمایندگان مجلس ضمن محکومیت انفجاری تروریستی متروی سنت پترزبورگ این اتفاق را نشان دهنده عمق تهدیدات تروریستی برای روسیه دانسته و از ردپای برخی سرویس های جاسوسی سخن گفتند.
آشکار و پنهان انفجار انتحاری در متروی سنت پترزبورگ نمایندگان مجلس ضمن محکومیت انفجاری تروریستی متروی سنت پترزبورگ این اتفاق را نشان دهنده عمق تهدیدات تروریستی برای روسیه دانسته و از ردپای برخی سرویس های جاسوسی سخن گفتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704104517189168.jpg آشکار,و,پنهان,انفجار,انتحاری,در,متروی,سنت,پترزبورگ Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه سیاسی: انفجار انتحاری در متروی سنت پترزبورگ 14 کشته و 50 زخمی برجای گذاشته است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با حضور در ایستگاه متروی سن پترزبورگ به قربانیان انفجار روز گذشته ادای احترام کرد. مسئولان دولت روسیه از همان لحظات نخست انفجار اشاره کردند که احتمالا تروریستی باشد. بمبی که منفجر شد دست ساز و پر از تکه های فلزی بوده تا قربانیان بیشتری بگیرد.

گفته می شود که گروه های تکفیری مانند گروه داعش و یا هیأت تحریر الشام (جبهه النصره سابق)، شاخه گروه القاعده در سوریه ممکن است پشت این حمله تروریستی باشند و هدف از این حمله نیز انتقام از حضور نظامی روسیه در سوریه است.

هواپیماهای روسی بیش از دویست حمله هوایی طی دو روز گذشته انجام دادند و طی آن مقرهای گروه های تروریستی به ویژه گروه جبهه النصره را در شهر«ادلب» پایگاه اصلی اش پس از شکست و از دست دادن شهر «حلب»، هدف قرار دادند.

اطلاعات اولیه اشاره به این دارد که بیش از پنج هزار فرد مسلح از منطقه قفقاز در حال حاضر در صفوف گروه تروریستی داعش و در مقرهای این گروه در عراق و سوریه می جنگند و بیشتر آنها نیز از منطقه «چچن» و «داغستان» هستند و همانطور که «ابو عمر الشیشانی' فرمانده نظامی داعش تا زمان کشته شدنش در بمباران هواپیماهای آمریکایی در یک سال پیش بود.

نمایندگان مجلس ضمن محکومیت انفجاری تروریستی متروی سنت پترزبورگ این اتفاق را نشان دهنده عمق تهدیدات تروریستی برای روسیه دانسته و از ردپای برخی سرویس های جاسوسی سخن گفتند.

سید حسین نقوی حسینی 34067511/9/2016 12:31:59 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611107362863994_Thum.jpgمجلس شورای اسلامی
سید حسین نقوی حسینی

انتقام تروریست ها در حمله انتحاری به سنت پترزبورگ

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان این که مسکو نقش مهمی در جنگ با تروریسم تکفیری ایفا کرده است ، گفت: روسیه کشوری است که از روز نخست جنگ سوریه در صف مقدم جنگ با تروریسم تکفیری ایستاده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: تروریست های تکفیری به ویژه تروریست های داعش تاکنون متحمل ضربات کشنده ای در حملات روسیه شده اند.

وی در ادامه گفت: روسیه که نتیجه راهبرد تروریسم دولتی غرب در حمایت از طالبان و القاعده را می داند در مورد داعش که دست پرورده آمریکا است به طور قاطع وارد عمل شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشورهای غربی برای اخلال در جنگ روسیه با تروریسم اقدامات متعددی را عملیاتی کرده اند اما تاکنون نتوانسته اند در اراده کرملین خللی ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: روسیه به عنوان یکی از اعضای محور ائتلاف متحدین دمشق نقش مهمی در برخورد با تهدیدات تروریستی در خاورمیانه ایفا کرده است اما این رویکرد به هیچ عنوان مطلوب آمریکا و حامیان غربی تروریست ها نیست.

نقوی حسینی گفت: واشنگتن با توسل به حربه های گوناگون تلاش می کند روسیه و دشمنان حقیقی تروریسم را وادار به عقب نشینی کنند تا با توسل به بهانه جنگ با تروریسم دست به مداخلات فرامرزی نظیر تهاجم به عراق و افغانستان بزند.

وی تاکید کرد: حملات تروریستی نظیر آنچه که روز گذشته در مترو سنت پترزبورگ صورت گرفت در حقیقت انتقام از جنگ روسیه با تروریسم تکفیری است./

فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت 34067511/10/2016 2:01:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103839686142_Thum.jpgبیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات
فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت

ارتباط انفجار سنت پترزبورگ با عمق تهدیدات تروریستی علیه مسکو

 

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: انفجار انتحاری سنت پترزبورگ ابعاد پنهان جنگ روسیه با تروریسم در سوریه را نمایان کرده است.

 

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عمده ای از جنگ مستقیم روسیه با تروریسم تکفیری به منافع ملی مسکو در قفقاز و آسیای میانه باز می گردد.

وی تصریح کرد: تروریسم که تا دهه نود میلادی به عنوان پدیده ای دسته چندم در کنار محیط زیست قلمداد می شد امروز به سوژه اصلی معادلات کشورهای مختلف تبدیل شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که تروریسم منافع ملی کشورهای مختلف را به چالش می کشد ،گفت: روسیه با توجه به حضور گروه های تروریستی در آسیای میانه و حضورجنگجویان قفقازی در صفوف داعش وارد جنگ سوریه شده است.

وی در ادامه افزود: انفجار سنت پترزبورگ نشان دهنده عمق تهدیدات تروریستی علیه روسیه است که تا قلب این کشور پیش رفته است.

این نماینده مجلس دهم گفت:  انفجار تروریستی متروی سنت پترزبورگ عزم کرملین را در جنگ با تروریسم جدی تر خواهد کرد و قابل پیش بینی است که روسیه ضمن افزایش حضور در جنگ سوریه برخورد با تروریست ها و جدایی طلبان آسیای میانه و قفقاز را تشدید کند.

فلاحت پیشه تاکید کرد: جنگ روسیه با تروریسم در سوریه اگرچه ظاهرا بخشی از راهبرد ایجاد جایگاه ابرقدرتی کرملین است اما در باطن مسکو به شدت نگران گسترش حملات تروریستی است .

مرتضی صفاری نطنزی 3406754/9/2016 10:02:04 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/04/201604107770934922_Thum.jpg
مرتضی صفاری نطنزی

تحریکات خارجی در انفجار انتحاری متروی سنت پترزبورگ

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به انفجار انتحاری در متروی سنت پترزبورگ گفت: این حمله تروریستی قطعا با انگیزه ای انتقام جویانه از سوی تروریست های حاضر در سوریه در جبران حملات روسیه علیه آنها در این کشور باشد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: مقامات مسکو بارها تاکید کرده بوند که حضور روسیه در جنگ سوریه برای دفع حملات تروریست هایی است که در قفقاز حضور دارند و امروز کرملین دلایل بیشتری برای افزایش برخورد با تروریست های تکفیری دارد.

وی در ادامه افزود: ظرف چند دهه اخیر حملات تروریستی متعددی علیه شهروندان روسیه در این کشور رخ داده است اما انفجار انتحاری در متروی سنت پترزبورگ پیامی روشن در انتقام از عملیات مسکو در جنگ سوریه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجموعه اقدامات پیشگیرانه روسیه در حوزه آسیای میانه و قفقاز در برخورد با تروریست ها تشدید خواهد شد.

وی تصریح کرد: زمان انفجار متروی سنت پترزبورگ و نیز انتخاب این شهر که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در آن به سر می برد تا با «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس دیدار کند، اتفاقی نبوده است.

صفاری نطنزی گفت: تحریک تروریست های آسیای میانه که در جنگ سوریه حضور دارند برای عملیات انتحاری در سنت پترزبور احتمالا با تحریک سرویس های جاسوسی برای اعمال فشار به روسیه صورت گرفته است.

گفتنی است « اکبرجون دجالیلوف » متولد 1995 شهروند قرقیز عامل اصلی حمله انتحاری در متروی سن پترزبورگ بوده است.

متروی روسیه یکبار دیگر هم مورد حمله تروریستی قرار گرفته است. متروی مسکو با داشتن ۱۳ خط فعال، یکی از قدیمی‌ترین خطوط متروی شهری در جهان است. متروی سن‌پترزبورگ دارای ۶۷ ایستگاه در ۵ خط است که روزانه بیش از دو میلیون نفر مسافر را جابجا می‌کند و شانزدهمین متروی شلوغ دنیا از نظر جابجایی مسافر محسوب می‌شود.

/

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet