هدر موبایل
1396/01/20 08:30:00
سرویس اقتصادی
نمایندگان درگفت وگو با خانه ملت؛

اولویت های عمرانی مجلس رنگ و بوی تحقق شعار سال را به خود می گیرد

کمیسیون عمران مجلس در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" برنامه های منسجمی در راستای تحقق شعار سال دارد که نمونه آن بهبود وضعیت بازار مسکن و همچنین تکمیل پروژه های عمرانی است.
اولویت های عمرانی مجلس رنگ و بوی تحقق شعار سال را به خود می گیرد کمیسیون عمران مجلس در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" برنامه های منسجمی در راستای تحقق شعار سال دارد که نمونه آن بهبود وضعیت بازار مسکن و همچنین تکمیل پروژه های عمرانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201704100764362520.jpg اولویت,های,عمرانی,مجلس,رنگ,و,بوی,تحقق,شعار,سال,را,به,خود,می,گیرد Icana

خبرگزاری خانه ملت-گروه اقتصادی: تاکید چندین ساله مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی نشان از اهمیت وافر این مهم دارد که در سال جاری نیز این مه با تولید و اشتغال همراه شده است در این راستا کمیسیون های تخصصی مجلس طرح ها و برنامه های مختلفی برای تحقق شعار سال داشته اند که در این میان کمیسیون عمران مجلس آمادگی خود برای کمک به دولت در مسیر بهبود وضعیت بازار مسکن و همچنین تکمیل پروژه های عمرانی را اعلام کرده است.

به عقیده بسیاری از کارشناسان نبود منابع یا کمبود آن یکی از مهم ترین معضلات پیش روی بخش عمرانی کشور است که در سال جاری برای تحقق شعار سال باید جبران شود که شیوه جبران آن نیز باید با اتکا به بخش خصوصی و جذب فاینانس های خارجی باشد تا به این ترتیب موتور محرک اقتصاد به حرکت در آید.

راهکار تحقق شعار سال به زعم بسیاری از متخصصان و کارشناسان امر توجه به توان و استعداد داخلی است و باید بدانیم بسیاری از مشکلات فعلی کشور با توان داخلی قابل حل است و در صورت لزوم فاینانس های خارجی نیز می تواند مثمر ثمر باشد.

سال 96 که با شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شده است با اولویت بندی هایی از سوی مسئولان همراه شده است، در این میان کمیسیون عمران مجلس اولویت هایی را برای تحقق این مهم در نظر گرفته که در گفت وگو با نمایندگان ملس به برخی از آن ها اشاره شده که در ذیل می خوانید:

علیم یارمحمدی 3406752/28/2017 10:00:28 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/02/201702103964741366_Thum.jpgعلیم یارمحمدی
علیم یارمحمدی

 

یارمحمدی: بهبود وضعیت بازار مسکن و تکمیل پروژه های عمرانی تحقق شعار سال را در پی دارد

علیم یارمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اولویت های کمیسیون عمران مجلس در سال 96، گفت: کمیسیون عمران مجلس در سال جاری با توجه به نام گذاری این سال از سوی مقام معظم رهبری با نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال به دنبال بهبود وضعیت بازار مسکن و تکمیل پروژه های عمرانی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رونق ساخت و ساز در کشور به کاهش آمار بیکاری و رشد اشتغال منجر می شود، افزود: در صورتی که بتوان با ارایه مشوق های رونق بازار مسکن از حیث ساخت و ساز را رقم زد می توان به تحقق شعار سال امیدوار بود.

هدایت سرمایه ها به سمت ساخت و ساز می تواند بسیاری از مشاغل را از رکود خارج کند

وی با تاکید بر اینکه هدایت سرمایه ها به سمت ساخت و ساز مسکن می تواند بسیاری از مشاغل را از رکود فعلی خارج کند، تصریح کرد: به طور مستقیم بیش از 1000 شغل با مسکن در ارتباط بوده که با رکود فعلی آن ها نیز راکد شده اند.

یارمحمدی با بیان اینکه اولویت دیگر کمیسیون عمران مجلس کمک به دولت برای تکمیل پروژه های عمرانی است، گفت: در صورت تکمیل پروژه های عمرانی چه در مرحله ساخت و چه پس از تکمیل آن بسیاری از افراد صاحب شغل خواهند شد که این نیز به تحقق شعار سال ختم خواهد شد.

واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی احیای بسیاری از شغل ها را در پی دارد

وی با تاکید بر اینکه واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی و استفاده از فاینانس خارجی برای تکمیل آن ها می تواند در بهبود وضعیت اقتصادی کشور موثر باشد، افزود: دولت باید در سال جدید تحقق اقتصاد مقاومتی را جدی گرفته و در اجرای اصل 44 قانون اساسی با واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی پیش قدم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: شناسایی طرح ها و پروژه های قابل واگذاری که از حیث اقتصادی برای کشور مفید هستند مقدمه تکمیل این پروژه ها است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، راهکار تحقق شعار سال را توجه به توان و استعداد داخلی دانست و تصریح کرد: بسیاری از مشکلات فعلی کشور با توان داخلی قابل حل است و در صورت لزوم فاینانس های خارجی نیز می تواند مثمرثمر باشد.

محمدیان: کمک به دولت برای ایجاد تحرک در مسکن مهم ترین اولویت کمیسیون عمران مجلس در سال جدید

اقبال محمدیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اولویت های کمیسیون عمران مجلس برای تحقق شعار سال، گفت: کمک به بخش مسکن برای خروج از رکود مهم ترین اولویت این کمیسیون در سال جاری است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از مشاغل با رونق مسکن احیا می شوند، افزود: در صورتی که بتوان سازوکاری برای افزایش ساخت و ساز در کشور تهیه کرد، می توان به خروج مسکن از رکود و همچنین مشاغل مرتبط با آن در سال جاری امیدوار بود.

 

اقبال محمدیان 3406758/8/2016 4:04:19 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/08/201608107202728228_Thum.jpg
اقبال محمدیان

 

سیستم بانکی معیوب کشور یکی از موانع اصلی پیش روی رونق مسکن است

وی با تاکید بر اینکه یکی از موانع اصلی پیش روی رونق اقتصادی سیستم بانکی معیوب کشور است، گفت: متاسفانه بانک ها فقط در سود سهیم شده و در پرداخت تسهیلات یک ضعف بزرگ دارند که نتیجه آن ناکارآمدی سیاست تسهیلات دهی بر بازار مسکن است.

محمدیان ادامه داد: روابطی که در سیستم بانکی به شکل ناصحیح در جریان است اجازه موفق بودن سیاست ها برای رونق اقتصادی و رشد بخش مسکن را گرفته است.

وی با بیان اینکه با رونق مسکن مشاغل بسیاری احیا می شود،افزود: با احیای مسکن ضمن رفع نیازمندی های ضروری جامعه گام موثری در جهت اجرایی کردن فرمایش مقام معظیم رهبری به شکل عینی که برای مردم قابل لمس باشد برداشته می شود.

ضرورت توجه به خانه دار شدن مردم با در نظر گرفتن سازوکار مشخص

محمدیان ادامه داد: تلاش برای ایجاد بستر مناسب در راستای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه،مصداق تحقق اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال است.

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس نظارت برکار مسکن،ساخت و ساز درون کشور، وضعیت جاده های آسفالته، ریلی،هوایی و دریا را بر عهده دارد، افزود: توجه ویژه به جادهای آسفالته،ریلی،هوایی و دریایی برای انتقال بار و مسافر می تواند مثمر ثمر باشد که این مهم باید در سال جدید با تدابیر ویژه در دستور کار قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به حوادث بیشماری که در جاده ها رخ می دهد، گفت: ما کشوری هستیم که خطرات جاده ها بسیار زیاد است برای کاهش این خطرات باید در سال جدید اقدام شود، زیرا توجه به این مهم می تواند تراتزیت جاده ای را برای ما تقویت کند.

وی ادامه داد: اصلاح هندسی جاده ها توجه به جاده های ریلی برای حمل بار می تواند تقویت اقتصاد را در پی داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس در سال جدید با تمام توان و در صورت لزوم با تشکیل کمیته های تخصصی شعال سال را پیگیری خواهد کرد.

حمید بنایی 3406751/16/2017 9:59:22 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/01/201701109998394220_Thum.jpgحمید بنایی
حمید بنایی

 

بنایی:غفلت از ظرفیت ترانزیت کشور برای تحقق شعار سال جبران می شود

حمید بنایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری سال جاری با نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: طبق دستور رئیس مجلس به کمیسیون عمران این کمیسیون برنامه ویژه ای برای سال جدید در راستای تحقق شعار سال دارد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه از بسیاری از ظرفیت های کشور غافل شده ایم، افزود: با توجه به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید توجه به ظرفیت های داخلی از جمله تراتزیت، واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در مسیر تحقق شعار سال قرار بگیرد.

توسعه راه ها در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است

وی با تاکید بر اینکه توسعه راه ها در راستای اقتصادی مقاومتی و تولید و اشتغال است، تصریح کرد: در حال حاضر با داشتن کریدور استراتژیک موفقیت های مهمی در ناوگان حمل و نقل هوایی حاصل شده که این باید در زمینه راه ها و دریا نیز منظور شود.

بنایی ادامه داد: با توجه به مقوله ترانزیت در کشور و رشد ارتباط با کشورهای همسایه رونق اقتصادی حاصل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از آمار بالای بیکاری در کشور، گفت: تسهیل شرایط برای تکمیل پروژه های عمرانی و همچنین کمک به رونق ساخت و ساز از جمله اقداماتی است که می تواند به رشد اشتغال در کشور منجر شود.

سرمایه گذاری در حوزه پروژه های عمرانی باید تسهیل شود

بنایی با بیان اینکه برای کمک به بحث سرمایه گذاری در حوزه پروژه های عمرانی باید تسهیل شرایط و همچنین کاهش بروکراسی اداری صورت بگیرد، افزود: متاسفانه دلالی بانک ها و همچنین ضد تولید بودن آن ها مانع بزرگی پیش روی رونق بخش عمرانی در کشور است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:با تاکید براینکه دولت باید با حذف موانع پیش روی تولید و اشتغال به رونق اقتصادی کشور کمک کند، افزود: مجلس آماده کمک به دولت برای حذف قوانین دست و پا گیر بوده از این رو باید در تعامل اقتصادی پایدار برای کشور رقم زده شود.

 

فرج الله رجبی 3406756/26/2016 10:06:18 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606102949871422_Thum.jpg
فرج الله رجبی

 

رجبی: پروژه‌های عمرانی با لحاظ درصد اشتغال‌زایی در نوبت تکمیل قرار می‌گیرند

 فرج الله رجبی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اولویت های کمیسیون عمران مجلس در سال جدید برای تحقق شعار سال، گفت: راه اندازی پروژه های ملی و کمک به ایجاد رویه ای برای تکمیل پروژه های عمرانی از اولویت های این کمیسیون در سال جدید است.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه با احیای پروژه های ملی ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را شاهد خواهیم بود،افزود:باتوجه به اینکه در شعار سال جاری توجه به اشتغال شده باید پروژه هایی عمرانی در دستورکار دولت برای تکمیل واقع شوند؛زیرا این پروژه ها می توانند در تحقق شعار سال مثمرثمر باشند.

وی از تصمیم کمیسیون عمران مجلس برای ایجاد رویه ای برای در دستورکار قرار دادن پروژه های عمرانی با لحاظ درصد ایجاد اشتغال آن ها خبرداد و گفت:تاکنون پروژه های عمرانی براساس میزان پیشرفت فیزیکی خود در دستورکار قرار می گرفتند؛اما از این پس طبق اینکه چه میزان در ایجاد اشتغال مفید هستند در دستور قرار می گیرند.

دولت باید گزارشی درخصوص پروژه های عمرانی اشتغال زا به کمیسیون عمران مجلس تقدیم کند

این نماینده مردم درمجلس دهم، ادامه داد:دولت باید گزارشی در خصوص پروژه های عمرانی به کمیسیون عمران مجلس تقدیم کند که در آن اشتغال زایی پروژه ها در نظر گرفته شده باشد.

رجبی همچنین از تشکیل کمیته ای از کمیسیون عمران و سایر کمیسیون های تخصصی مجلس خبرداد و گفت:در صورت لزوم کمیته ای متشکل از نمایندگان کمیسیون های مختلف اشتغال زایی پروژه های عمرانی برای تکمیل را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: با تکمیل پروژه های عمرانی علاوه بر ایجاد اشتغال برای نیروی کار صنایع مرتبط با این پروژه ها نیز احیا می شوند.

توجه کمیسیون عمران مجلس به حوزه ساخت و ساز مسکن در سال جدید

این نماینده مردم در مجلس دهم از توجه کمیسیون عمران مجلس به حوزه ساخت و ساز مسکن در سال جدید خبر داد و گفت: با رونق ساخت و ساز مسکن بسیاری از مشاغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم فعال شده و تحقق شعار سال را شاهد خواهیم بود؛از این رو این بخش نیز در مرکز توجه کمیسیون قرار دارد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید برنامه مشخص و مدونی در حوزه مسکن ارایه کند که به تحقق شعار سال منتهی شود از این رو کمیسیون عمران مجلس نیز آماده همکاری به دولت در این رابطه است.

 

مجید کیانپور 3406756/6/2016 11:19:47 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606108727289648_Thum.jpgمجید کیان‌پور
مجید کیانپور

 

کیان پور: حمایت از افزایش ساخت و ساز مسکن/برنامه ریزی برای واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی

مجید کیان پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش های کمیسیون عمران مجلس برای تحقق شعار سال، گفت:در سال اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال باید مواردی که به احیای تولید و افزایش اشتغال می انجامد در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مهم ترین اقدام در راستای شعار سال توجه به واگذاری طرح ها و پروژه های عمرانی به بخش خصوصی است، افزود: با توجه به شعار سال می توان پروژه های نیمه کاره ای که از حیث اقتصادی برای کشور مثمرثمر هستند را به بخش خصوصی واگذار کرده تا با تکمیل آن ها اشتغال گسترده ای در کشور رخ دهد.

کمبود منابع مالی سدی در مقابل تکمیل پروژه های عمرانی

کیان پور گفت:با توجه به کمبود منابع مالی کشور نمی توان تکمیل پروژه های عمرانی را با این منابع متصور شد؛چراکه دل بستن به بودجه های این پروژه ها فرسودگی آن ها در نتیجه تاخیر در تکمیل در پی دارد.

وی با تاکید براینکه تکمیل بسیاری از پروژه ها و همچنین احیای آن ها می تواند افراد بسیاری را مشغول کند،تصریح کرد:باید مولفه اشتغالزایی پروژه های عمرانی علاوه بر میزان پیشرفت فیزیکی آن ها برای تکمیل این پروژه ها درنظرگرفته شود.

کیان پور با اشاره به دیگر اولویت کمیسیون عمران مجلس در سال جاری برای تحقق شعار سال،گفت: از دیگر موارد مهم برای تحقق "اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال" توجه به امر ساماندهی مسکن است که این مهم با تعامل جدی دولت و مجلس در تولید واحدهای مسکونی باید مورد توجه قرار بگیرد.

افزایش ساخت و ساز مسکن اشتغال را درپی دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حمایت از ساخت وساز مسکن می تواند ساماندهی آشفته بازارمسکن را درپی داشته باشد،افزود:در سال جدید باید سازوکار مشخصی برای بازار مسکن درنظرگرفته شود تا با افزایش ساخت و ساز و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا حباب قیمتی از بین برود.

کیان پور ادامه داد:تلاش برای ایجاد بستر مناسب در راستای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه،مصداق تحقق "اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال" است؛زیرا با افزایش ساخت و سازها بسیاری از مشاغل راکد درگیر شده و اشتغال برای افراد بسیاری ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش زمینه بهبود بازار مسکن و تحقق شعار سال برنامه ریزی مشخص و تعامل دولت و مجلس است تا به این ترتیب دهک های مختلف جامعه بتوانند صاحب خانه شوند.

این نماینده مردم درمجلس دهم،دیگر پیش شرط تحقق شعار سال را توجه به توسعه راه ها، افزایش مسیرهای ترانزیتی در کشور و همچنین کسب سهم بیشتر از حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی خواند و گفت: باید با توجه به نکات ارزآور برای کشور اقتصاد خود را بیمه کنیم.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: متاسفانه از بسیاری از ظرفیت های کشور غافل شده ایم که توجه به آن ها می تواند اقتصادی مستقل از سایر کشورها و پویا را برای ما به ارمغان بیاورد.

 

صدیف بدری 3406751/18/2017 12:33:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/01/201701107401565114_Thum.jpgصدیف بدری
صدیف بدری

 

بدری:ساماندهی بخش مسکن اقدامی در راستای تحقق شعار سال است

صدیف بدری درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،اولویت های کمیسیون عمران مجلس برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را تشریح کرد و گفت: این کمیسیون در سال جدید به جد پیگیر ساماندهی به بخش مسکن است؛زیرا با رونق این بخش بیش از 300 شغل از رکود خارج خواهند شد.

نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رونق بخش مسکن تاثیر بسزایی در اشتغال کشور خواهد داشت،افزود:با توجه به رکود فراگیر موجود در بخش مسکن باید دولت و در کنار آن مجلس برنامه جامعی برای ساماندهی این بخش داشته و طبق آن حرکت کنند.

 

برگزاری نشست های تخصصی با محوریت شعار سال در کمیسیون عمران مجلس

وی با تاکید براینکه کمیسیون عمران مجلس نشست های تخصصی با محوریت شعار سال با مسئولان در سال جدید خواهد داشت، تصریح کرد: باید راهکارهای مشخصی برای تحقق شعار سال انتخاب شود تا به این وسیله وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود رود.

بدری با اشاره به یکی از موانع پیش روی توسعه بخش مسکن، افزود:متاسفانه بنگاهداری بانک ها و فعالیت ضد تولید آن ها مانعی پیش روی خروج مسکن از رکود است.

انتقاد از تسهیلات گران بخش مسکن

وی ادامه داد:ارایه تسهیلات گران و نرخ سود بالا از جمله موانعی است که اجازه رشد بخش مسکن و رفع مشکل مردم را نمی دهد؛از این رو کمیسیون عمران مجلس باید با همفکری دولت بتوانند تدابیری برای سودمند بودن فعالیت بانک ها برای بخش مسکن اتخاذ کنند.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه غفلت از برخی ظرفیت های کشور نتیجه اقتصاد به گل نشسته امروز است،گفت: بهره برداری از ظرفیت نزدیکی به کشورهای منطقه با قابلیت ترانزیت دریایی،ریلی و جاده ای می تواند به رشد اقتصادی ما منجر شود که این موضوع متاسفانه تاکنون در مرکز توجه نبوده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:تحقق شعار سال از سوی کمیسیون عمران مجلس با تمام توان درحال انجام است و به طور حتم تمامی جلسات این کمیسیون در سال جاری با محوریت این مهم تشکیل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet