هدر موبایل
1396/01/18 14:08:33
سرویس اجتماعی
بنیادی مطرح کرد:

تولید بیش از 95 درصد داروها و تجهیزات پزشکی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی/ ضرورت حمایت بیشتر از نخبگان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد داروها و تجهیزات پزشکی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی در کشور تولید می شود، گفت: می توان با حمایت و جذب نخبگان گام های موثرتری در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی برداشت.
تولید بیش از 95 درصد داروها و تجهیزات پزشکی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی/ ضرورت حمایت بیشتر از نخبگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیش از 95 درصد داروها و تجهیزات پزشکی با تکیه بر اقتصاد مقاومتی در کشور تولید می شود، گفت: می توان با حمایت و جذب نخبگان گام های موثرتری در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی برداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109848736075.jpg تولید,بیش,از,95,درصد,داروها,و,تجهیزات,پزشکی,با,تکیه,بر,اقتصاد,مقاومتی/,ضرورت,حمایت,بیشتر,از,نخبگان Icana

بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در حوزه سلامت، افزود: آنچه که مسلم است وزارت بهداشت نسبت به سایر دستگاه ها و نهادها تاکنون اقدامات اثربخشی را در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی انجام داده است تاجایی که اکنون بیش از 95 درصد داروها و تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شوند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگرچه نیاز است تا تلاش های بیشتری برای تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کشور صورت گیرد اما بدون شک تولید واکسن از جمله فعالیت هایی است که می توان آن را در راستای اقتصاد مقاومتی قلمداد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: گاهی در حوزه تجهیزات پزشکی به ندرت محصولی به کشور وارد می شود چراکه عمده این محصولات در کشور تولید شده و نیاز کشور را تامین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز تلاش زیادی برای تحقق شعار سال انجام خواهد داد، تاکید کرد: سیستم سلامت جنبه های مختلفی را به خود معطوف کرده است که در هر کدام از آنها می توان با سیاستگذاری دقیق شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی بود.

بنیادی تصریح کرد: از سویی دیگر توجه به بحث قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی از دیگر مواردی است که با تمرکز وزارت بهداشت در این چند ساله شاهد مدیریت بهتر در واردات و صادرات این محصولات هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنین می توان با حمایت و جذب نخبگان و توجه به شرکت های دانش بنیان گام های موثرتری در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی و تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه بهداشت و درمان برداشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet