هدر موبایل
1396/01/18 14:28:57
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

تاکید بر ساماندهی ساختار بیمه ها با هدف جلوگیری از هدررفت منابع/ انتقاد از نبود توازن درترکیب شورای عالی بیمه

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر ساماندهی ساختار بیمه ها، ارایه لایحه از سوی دولت با هدف جلوگیری از هدررفت منابع و چندپارگی درحوزه سلامت را ضروری دانست.
تاکید بر ساماندهی ساختار بیمه ها با هدف جلوگیری از هدررفت منابع/ انتقاد از نبود توازن درترکیب شورای عالی بیمه سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر ساماندهی ساختار بیمه ها، ارایه لایحه از سوی دولت با هدف جلوگیری از هدررفت منابع و چندپارگی درحوزه سلامت را ضروری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201701105534428639.jpg تاکید,بر,ساماندهی,ساختار,بیمه,ها,با,هدف,جلوگیری,از,هدررفت,منابع/,انتقاد,از,نبود,توازن,درترکیب,شورای,عالی,بیمه Icana

محمد نعیم امینی فرد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت تغییر ترکیب شورای عالی بیمه، گفت: بحث تغییر ترکیب شورای عالی بیمه سال گذشته درمجلس مطرح شد اما به دلایلی به نتیجه نرسید، بنابراین درسال جدید ممکن است که بحث تغییر ترکیب اعضاء شورای عالی بیمه میان نمایندگان مجلس مجدد مطرح شود.

نماینده مردم ایرانشهردرمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وظایف شورای عالی بیمه به طورعمده شامل دو بخش است، افزود: تعیین بسته پایه خدمات و تعرفه گذاری از وظایف شورای عالی بیمه سلامت است که تعیین بسته پایه خدمت طبق ماده 86 و 87 برنامه ششم توسعه برعهده وزارت بهداشت و درمان قرار دارد، بنابراین  با این مصوبه تا حدودی تکالیف شورای عالی بیمه کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه خریداران خدمت در ترکیب شورای عالی بیمه سلامت دارای اکثریت آراء هستند، تصریح کرد: تاکنون وزارت بهداشت و درمان درشورای عالی بیمه دارای یک رای بود که با انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت این وزارتخانه دارای 2 رای درشورای عالی بیمه سلامت می شود، بنابراین باید توازنی درترکیب شورای عالی بیمه میان خریداران و ارایه کنندگان خدمت ایجاد شود.

امینی فرد با تاکید براینکه وزارت بهداشت و درمان باید با استفاده از تکالیف قانونی خود در برنامه ششم حضور پررنگ تری درشورای عالی بیمه سلامت داشته باشد، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درسال گذشته تلاش های بسیاری برای ایجاد توازن درترکیب شورای عالی بیمه انجام داد که با انتقال سازمان بیمه سلامت به  وزارت بهداشت تا حدودی می توان قوانینی به نفع حوزه سلامت مصوب کرد؛ ضمن اینکه پیشنهادات شورای عالی بیمه درهیات دولت مطرح می شود و وزارت بهداشت می تواند با کمک اعضای هیات دولت ازتصویب برخی موارد به ضرر وزارت بهداشت و درمان جلوگیری کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با یادآوری اینکه درحال حاضر توازنی درترکیب شورای عالی بیمه سلامت برقرار نیست، افزود: سال گذشته رییس سازمان برنامه و بودجه درصحن علنی مجلس بحث ارسال لایحه دولت درخصوص ساماندهی بیمه ها به مجلس را مطرح کرد، بنابراین پس از انتخابات پیش رو باید این موضوع درمجلس پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه تجمیع بیمه ها درمجلس به نتیجه نرسید، تصریح کرد: بهتراست یک نهاد تنظیم کننده روابط بیمه ای در کشور به وجود آید که رییس سازمان برنامه و بودجه قول ارایه چنین لایحه ای را سال گذشته دادند تا بتوان از جزیره ای عمل کردن، چند پارگی و هدررفت منابع در حوزه سلامت جلوگیری کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: اگر مقررات حاکم برصندوق های بیمه ای یکسان شود، می توان مشکلات بسیاری را درحوزه سلامت رفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جمعی از فعالان حوزه بهداشت و درمان طی نامه‌ای به دبیر شورای‌عالی بیمه سلامت کشور نسبت به تصمیمات این شورا که به ضرر حوزه سلامت کشور است ابراز نگرانی کردند.

دراین نامه خطاب به علی ربیعی آمده است:برابر اطلاعات رسیده، در جلسات اخیر آن شورا جهت کاهش هزینه‌های سرباری بیمه‌ها، کاهش مبلغ کدهای رشته یا رشته‌هایی از گروه‌های مختلف پزشکی، پیشنهاداتی تصویب شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet