پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/01/20 07:25:00
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان موادمخدر عطف به ماسبق می شود/٥ هزار و ٣٠٠ قاچاقچی در انتظار اعدام

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در صورت تصویب طرح حذف اعدام از قاچاقچیان مواد مخدر، این قانون عطف به ماسبق خواهد شد.
حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان موادمخدر عطف به ماسبق می شود/٥ هزار و ٣٠٠ قاچاقچی در انتظار اعدام نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در صورت تصویب طرح حذف اعدام از قاچاقچیان مواد مخدر، این قانون عطف به ماسبق خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100328201041.jpg حذف,اعدام,از,مجازات,قاچاقچیان,موادمخدر,عطف,به,ماسبق,می,شود/٥,هزار,و,٣٠٠,قاچاقچی,در,انتظار,اعدام Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت طرح الحاق یک تبصره به قانون مبارزه با موادمخدر ، افزود: ادامه طرح مذکور امروز در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به جمع بندی می رسد چراکه در هفته های پایینی سال 95، این کمیسیون نشست های مختلفی را برای نهایی کردن این طرح برگزار کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در یکی از تبصره های طرح اصلاح قانون مجازات اعدام از قاچاقچیان مواد مخدر ابهاماتی در زمینه اوزان مواد مخدر وجود داشت که اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخواست استعلامی از قوه قضاییه داشت تا تعداد مجرمان با نوع اتهام و میزان موادی که حمل کرده اند به اعضای کمیسیون اعلام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اکنون زندانیان محکوم به اعدام حدود 5300 نفر هستند که باید بررسی شود این افراد با چه جرمی و حمل چه مقدار از مواد مخدر در زندان هستند تا این موارد را در جمع بندی طرح مذکور مورد توجه قرار دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه طرح مذکور اخف محسوب شده لذا عطف به ماسبق می شود و در نهایت مشمول افرادی خواهد شد که در انتظار اعدام به سر می برند.

کمالی پور یادآور شد: ناگفته نماند که مجلس به دنبال تقویب یا حمایت از قاچاقچیان نیست بلکه به دنبال اثرگذاری مجازات ها برای متهم است تا مجازات های جایگزینی برای آن اعمال شود لذا معتقدیم اگرچه باید با قاچاقچیان عمده مواد مخدر برخورد قاطعی صورت گیرد اما نباید افرادی که از باب ناچاری اقدام به این تخلفات می کنند مشمول مجازات اعدام شوند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به برگزاری جلسات مختلف برای تعیین تکلیف طرح مذکور، به نظر می رسد هفته آینده این طرح در صحن علنی مجلس بررسی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet