هدر موبایل
1396/01/19 14:10:01
سرویس اجتماعی
سلیمی مطرح کرد:

مدیریت واحد حلقه مفقوده در زمان وقوع بحران/ لایحه حوادث غیرمترقبه به دنبال جلوگیری از موازی‌کاری‌ها در زمان بحران

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس خلاء مدیریت را مهم‌ترین مشکل در حوزه مدیریت بحران خواند و گفت: در لایحه حوادث غیرمترقبه به دنبال نحوه تخصیص منابع حوزه مدیریت بحران و جلوگیری از موازی کاری ها هستیم.
مدیریت واحد حلقه مفقوده در زمان وقوع بحران/ لایحه حوادث غیرمترقبه به دنبال جلوگیری از موازی‌کاری‌ها در زمان بحران عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس خلاء مدیریت را مهم‌ترین مشکل در حوزه مدیریت بحران خواند و گفت: در لایحه حوادث غیرمترقبه به دنبال نحوه تخصیص منابع حوزه مدیریت بحران و جلوگیری از موازی کاری ها هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg مدیریت,واحد,حلقه,مفقوده,در,زمان,وقوع,بحران/,لایحه,حوادث,غیرمترقبه,به,دنبال,جلوگیری,از,موازی‌کاری‌ها,در,زمان,بحران Icana

اصغر سلیمی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص آخرین وضعیت قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران، گفت:  قانون مدیریت بحران تحت عنوان لایحه حوادث غیرمترقبه در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در حال بررسی است ضمن آنکه تعدادی از مواد این لایحه هم به تصویب اعضای کمیسیون رسیده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مدت اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران تا پایان سال 93 بوده، افزود: نمایندگان این کمیسیون در نامه‌ای از هیات رئیسه مجلس درخواست کردند موضوع تمدید اجرای آزمایشی این قانون را تا پایان سال 96 را در صحن علنی مطرح کند تا لایحه حوادث غیرمترقبه در کمیسیون شوراها تعیین تکلیف شود.

وی در توضیح مفاد لایحه حوادث غیرمترقبه و مشکلات این حوزه در شرایط فعلی کشور، تصریح کرد: خلاء مدیریت مهم‌ترین مشکل در حوزه مدیریت بحران است، در واقع در لایحه حوادث غیرمترقبه به دنبال تعیین مدیریت واحدی برای این موضوع هستیم، از این جهت تصمیماتی اتخاذ شده که مدیریت بحران زیرمجموعه معاون اول ریاست جمهوری قرار گیرد.

سلیمی افزود: با تغییرات صورت گرفته همه دستگاه‌ها موظف به هماهنگی با معاون اول رئیس جمهور در حوزه مدیریت بحران خواهند شد، در این شرایط موازی‌کاری های موجود هم برطرف خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نحوه تخصیص منابع حوزه مدیریت بحران را یکی دیگر از مسائل مطرح در لایحه حوادث غیرمترقبه دانست و گفت: با تصویب این لایحه منابع این مجموعه مشخص و شرایط تخصیص نیز تسهیل خواهد شد، البته شرایط تعبیه وظایف افراد و دستگاه‌های تابعه برای مقابله با بحران و مدیریت بحران مشخص می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در جریان بررسی مواد لایحه حوادث غیرمترقبه قرار شده تا از تجربه و قوانین مدیریت بحران سایر کشورها که شرایط مشابهی با کشور ما دارند هم استفاده شود تا بتوانیم قانون جامعی را به تصویب برسانیم./

پایان پیام

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet