هدر موبایل
1396/01/19 14:23:19
سرویس اجتماعی
اکبری:

تصادفات جاده‌ای مهم‎ترین علت مرگ ومیر گونه‌های نادر جانوری/نقاط حادثه خیز مشخص و به وزارت راه اعلام شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: شناسایی نقاط حادثه خیز کاهش تلفات حیات وحش را به دنبال دارد.
تصادفات جاده‌ای مهم‎ترین علت مرگ ومیر گونه‌های نادر جانوری/نقاط حادثه خیز مشخص و به وزارت راه اعلام شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: شناسایی نقاط حادثه خیز کاهش تلفات حیات وحش را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109819789265.jpg تصادفات,جاده‌ای,مهم‎ترین,علت,مرگ,ومیر,گونه‌های,نادر,جانوری/نقاط,حادثه,خیز,مشخص,و,به,وزارت,راه,اعلام,شود Icana

علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  نسبت به خطر انقراض نسل گونه های نادر جانوری هشدار داد و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید نهایت اهتمام خود را برای جلوگیری از انقراض نسل گونه های نادر جانوری به کار ببرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست وظیفه عینی در قبال حفاظت از گونه‌های در معرض انقراض دارد، گفت: حساسیت های کشوری و بین المللی باید در رابطه با انقراض نسل گونه های نادر جانوری افزایش یابد و چنانچه سازمان حفاظت محیط در این رابطه نیاز به همکاری مجلس دارد مجلس از هیچ تلاشی برای بهبود وضعیت گونه های نادر جانوری فروگذار نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مجلس دهم طی این مدت نشان داد نسبت به مباحث محیط زیستی، کشاورزی و آب توجه ویژه‌ای دارد با یادآوری اینکه آب و محیط زیست اولویت برنامه ششم است، افزود: نقشه راه مشخص بوده و نیاز است دستگاه های مربوطه بهبود وضعیت محیط زیست و حیات وحش به ویژه گونه های نادر جانوری را در اولویت کاری خود قرار دهند.

اکبری با تاکید بر لزوم افزایش سطح آگاهی مردم و جوامع محلی نسبت به خطر انقراض گونه های نادر جانوری تاکید کرد و یادآور شد: صداوسیما باید با تولید برنامه های مناسب و فرهنگ سازی خطر انقراض نسل گونه های نادر جانوری را به مردم گوشزد و اطلاع رسانی کند.  

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، بر ضرورت تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز تاکید کرد و گفت: البته اگر فرهنگ سازی مناسب برای قبح شکار از سوی رسانه های جمعی در دستور قرار گیرد بی شک هیچ گونه نیازی به افزایش تعداد محیط بان و تشدید مجازات شکارچیان غیرمجاز نخواهیم داشت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت جلوگیری از کاهش نسل گونه های نادر جانوری تاکید کرد و ادامه داد: اگر نمی توان نسبت به احیای نسل این گونه ها اقدام کرد باید به گونه ای عمل نمود که با روند افزایشی انقراض نسل این گونه ها روبرو نشده و تعداد این گونه ها حداقل ثابت بماند.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی عوامل تهدید نسل گونه های در معرض انقراض و رفع آنها، تصریح کرد: در جهت بهبود وضعیت حیات وحش و همچنین جلوگیری از انقراض نسل گونه های نادر جانوری باید از تکنولوژی های هشداردهنده نوین و پیشرفته و همچنین از تجارب و تکنولوژی های روز دنیا برای احیای نسل این گونه ها بهره برد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه برخی مناطق بکر دارای حیات وحش، محیط بان ندارند، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست مناطق 4 گانه ای را تحت حفاظت دارد و چنانچه بخواهد وسعت این مناطق را افزایش دهد نیاز به اتخاذ سازوکارهای مناسب، بررسی کارشناسانه و تصویب مواد قانونی دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،  با تاکید بر اینکه باید تمامی نقاط حادثه خیز برای حیات وحش از سوی دستگاه های مسئول مشخص و به وزارت راه و شهرسازی اعلام شود، افزود: از آنجایی که تصادفات جاده ای یکی از علل قابل توجه مرگ و میر حیات وحش به ویژه گونه های نادر جانوری است بنابراین نیاز است برای کاهش تلفات حیات وحش نقاط حادثه خیز جاده ای شناسایی و رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet