پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/01/20 12:05:28
سرویس اجتماعی
پورمختار مطرح کرد:

تعیین وظایف دستگاه ها در لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست/تصویب لایحه با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست وظایف دستگاه‌ها به روشنی مشخص شده است، گفت: با تصویب نهایی این لایحه بخش عمده ای از مشکلات این گروه از کودکان رفع خواهد شد.
تعیین وظایف دستگاه ها در لایحه حمایت از کودکان بی‌سرپرست/تصویب لایحه با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست وظایف دستگاه‌ها به روشنی مشخص شده است، گفت: با تصویب نهایی این لایحه بخش عمده ای از مشکلات این گروه از کودکان رفع خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg تعیین,وظایف,دستگاه,ها,در,لایحه,حمایت,از,کودکان,بی‌سرپرست/تصویب,لایحه,با,هدف,کاهش,آسیب‌های,اجتماعی Icana

محمدعلی پورمختار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه لایحه حمایت ازکودکان و نوجوانان به علت تعدد لوایح و طرح ها سال گذشته به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفت، گفت: امیدواریم درسال جاری نمایندگان کمیسیون قضایی با اولویت، بررسی این لایحه مهم و با اهمیت را در دستور کار قرار دهند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، افزود: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ناظر بر حمایت همه جانبه و در ابعاد مختلف از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست است، ضمن اینکه مسئولیت‌ها و وظایفی را به طور مشخص برای دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی ربط تعیین کرده است، بنابراین با تصویب نهایی این لایحه بخش عمده ای از نیازمندی های حمایتی کودکان رفع خواهد شد؛ البته ممکن است که برخی موارد طی سال های آینده به متن قانون حمایت از کودکان افزوده شود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها و کارشناسان مربوطه می‌توانند دیدگاه ها و نظرات خود را در بررسی این لایحه به مجلس ارایه کنند، تصریح کرد: کارشناسان و فعالان اجتماعی درحوزه مسائل کودک در صورت نیاز می‌توانند در بررسی و تصویب قانون حمایت از کودکان نظرات را دراختیار کمیسیون قضایی قرار دهند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر اینکه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در جامعیت بخشی وظایف نهادهای ذی ربط موثر است، افزود: باید با تصویب قانون در مجلس خلاء های قانونی موجود در حوزه کودکان و نوجوانان را مرتفع کرد.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مباحثی مانند کودکان بی‌سرپرست و یا فاقد سرپرست مشکلات بسیاری دارد، گفت: کودکانی که به دلایل مختلف مانند فوت و یا زندانی شدن، سرپرست خود را از دست می دهند متاسفانه دچار مشکلاتی می‌شوند که می توان با اجرای قانونی متقن از افزایش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرد، ضمن اینکه لایحه ارسالی از سوی دولت مناسب بوده که امیدواریم در ماه‌های اولیه سال جاری این لایحه در مجلس تصویب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet