هدر موبایل
1396/01/20 11:07:04
سرویس صحن
مطهری در صحن علنی مطرح کرد:

سازمان صدا و سیما در شرایط کنونی بدون قانون اداره می‌شود/قانون شورای نظارت بر صداوسیما ضعیف است

نایب رییس مجلس با تاکید بر اینکه صداوسیما بدون قانون اداره می‌شود، قانون شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما را نیز قانونی ضعیف توصیف کرد.
سازمان صدا و سیما در شرایط کنونی بدون قانون اداره می‌شود/قانون شورای نظارت بر صداوسیما ضعیف است نایب رییس مجلس با تاکید بر اینکه صداوسیما بدون قانون اداره می‌شود، قانون شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما را نیز قانونی ضعیف توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103533465930.jpg سازمان,صدا,و,سیما,در,شرایط,کنونی,بدون,قانون,اداره,می‌شود/قانون,شورای,نظارت,بر,صداوسیما,ضعیف,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در نشست علنی امروز (یکشنبه، 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، یک فوریت طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گرفت.

در شرایط کنونی سازمان صدا و سیما بدون قانون اداره می‌شود

علی مطهری به عنوان طراح طرح مذکور گفت: به طور حتم این طرح در شرایط کنونی دارای اهمیت بسیاری است؛ از طرف دیگر بر اساس اصل 175 قانون اساسی خط و مشی و ترکیب اداره سازمان و نظارت بر آن را قانون تعیین می‌کند؛ از این رو در شرایط کنونی ما برای حوزه این سازمان نیاز به تصویب 3 قانون داریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون خط مشی و اصول کلی سازمان، قانون اداره صدا و سیما و قانون نظارت بر صدا و سیما، 3 قانونی است که باید مورد توجه و تصویب قرار گیرد، البته قانون خط مشی و اصول کلی در اوایل انقلاب به تصویب رسید و قانون خوبی است و مفاد آن در رابطه با پایبندی سازمان به اصول کلی اخلاقی و موضوعات دیگر بوده است.

وی افزود: از طرف دیگر قانون اداره سازمان صدا و سیما در سال 59 قبل از بازنگری قانون اساسی تصویب شد و بعد از آن این قانون مورد اصلاح قرار نگرفت از این رو طبق قانون اساسی سازمان صدا و سیما دارای شورای سرپرستی متشکل از نمایندگان قوای سه‌گانه بود که مدیر سازمان را تعیین می کردند اما بعد از بازنگری قانون، شورای سرپرستی از بین رفت و رئیس سازمان توسط رهبری تعیین می‌شود، در راستای این رویکرد شورای نظارت بر سازمان به وجود آمد از این رو در شرایط کنونی لازم است قانون اداره سازمان صدا و سیما اصلاح شود.

قانون شورای نظارت بر صداوسیما ضعیف است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی سازمان صدا و سیما بدون قانون اداره می‌شود، افزود: قانون شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در سال70 مصوب شد و اگرچه قبل از بازنگری قانون اساسی  انجام شده اما قانون ضعیفی بوده و امروز نظارت بر صدا و سیما یک نظارت تشریفاتی است به طوری که من شخصاً دو دوره نماینده ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما بودم و دیدم که نظرات این شورا تأثیر چندانی نداشته است بنابراین لازم است که قانون نظارت بر این سازمان نیز اصلاح شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet