هدر موبایل
1388/03/27 13:05:00
سرویس صحن

قادری: زمان تبدیل رقابت به رفاقت است

**نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات یکی از مهمترین صحنه‌های رقابتی کاندیداها و مردم با یکدیگر بود که به پایان رسید و زمان تبدیل رقابت به رفاقت و همراهی در پیش است.

"جعفر قادری" دومین ناطق میان دستور جلسه علنی روز چهارشنبه با تاکید رب اینکه بی‌شک حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای مدیون هدایت‌های مقام معظم رهبری، رقابت کاندیداها و احساس مسئولیت مردم بود، خاطرنشان کرد: موفقیت قاطع احمدی‌نژاد همراه با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، مایه شادی قلب میلیون‌ها ایرانی و غیرایرانی علاقمند به ایران اسلامی شد.

وی ادامه داد: متأسفانه فضای حاکم بر کشور به گونه‌ای پیش رفته که طرفداران کاندیداهای راه نیافته به پاستور در یک فضای احساسی تصمیم گرفته و طرفداران کاندیدای پیروز نیز در صیانت از این موفقیت ملت و مشارکت حداکثری، هوشیاری لازم را به خرج نمی‌دهند.

نماینده مردم شیراز اظهار داشت: در این شرایط بحرانی که دشمن برای تشدید ناامنی‌ها و فروریختن نظم و امنیت دندان طمع تیز کرده، کوبیدن بر طبل شورش و طغیان توسط برخی را به قضاوت مردم واگذار می‌کنیم.

وی افزود: چگونه می‌توان بعضی از شعارهای جریان‌های سیاسی را در زمان تبلیغات انتخاباتی در توجیه ورود برخی از کاندیداها به صحنه انتخابات پذیرفت ولی هیچ اقدامی از ناحیه این افراد برای هدایت احساسات مردم به محیط ‌های سالم و قانونی را شاهد نبود؟

قادری همچنین گفت: تعجب می‌کنم از جریاناتی که داعیه حضور همیشگی در فضای سیاسی کشور را دارند و به این آسانی تیشه به ریشه آینده سیاسی خود می‌زنند.

وی افزود: چگونه می‌توان ادعای برخی از افراد و جریان‌ها را در تقید به قانون با عملکردهای متناقض در روزهای سخت آزمایش پس از انتخابات آنها با هم انطباق داد؟ آیا باز هم می‌توان در آینده مردم را به شعارهای خود مطمئن کنیم؟

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که گاهی از اوقات اطرافیان برای ما ایجاد توهم می‌کنند و فضای غیر واقعی را به گونه‌ای واقعی جلوه می‌دهند که ما را از واقعیت‌ها دور می‌کند.

قادری گفت: در صورتی که درصدهای قابل پیش‌بینی همه کاندیداها از رأی خود را با هم جمع کنیم، حاصل جمع آن درصدها جند صد درصد خواهد شد.

نماینده مردم شیراز افزود: نکته‌ای که مایه تأسف است اظهارات فرزندان برخی از بزرگان حتی پس از انتخابات است، چرا بزرگان اطرافیان خود را تحت کنترل ندارند و آنها اجازه دارند هر حرفی را بزنند ولی وقتی دیگران حرفی می‌زنند مورد شدیدترین حملات قرار می‌گیرند.

قادری تأکید کرد: وقتی نزدیکان حرمت بزرگان را نگه نمی‌دارند چه انتظاری به حفظ حرمت توسط دیگران وجود دارد؟

وی افزود: فقط این سوال را دارم که چرا بعضی‌ها که داعیه آبروگذاری برای نظام و انقلاب دارند در این شرایط سکوت اختیار کرده و نسبت به محکومیت اغتشاش‌ها اقدام نمی‌کنند؟

نماینده مردم شیراز یادآور شد: آیا رأی قاطع 70 درصدی احمدی‌نژاد در استان فارس چیزی جز نتیجه همین تخریب‌ها و بی‌انصافی‌ها به دولت و خدمتگزاران به مردم نبود؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet