هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی:

انتزاع سازمان ثبت از قوه قضاییه شدنی نیست/ بررسی اسناد مالکیت مردم مبنای حقوقی دارد

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه انتزاع سازمان ثبت از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور شدنی نیست، گفت: تعیین حد و مرز املاک مردم، اجرای طرح کاداستر و همچنین بررسی اسناد مالکیت مردم مبنای حقوقی دارد.
یکشنبه 20 فروردین 1396 ساعت 15:42
انتزاع سازمان ثبت از قوه قضاییه شدنی نیست/ بررسی اسناد مالکیت مردم مبنای حقوقی دارد نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه انتزاع سازمان ثبت از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور شدنی نیست، گفت: تعیین حد و مرز املاک مردم، اجرای طرح کاداستر و همچنین بررسی اسناد مالکیت مردم مبنای حقوقی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104329130613.jpg انتزاع,سازمان,ثبت,از,قوه,قضاییه,شدنی,نیست/,بررسی,اسناد,مالکیت,مردم,مبنای,حقوقی,دارد Icana

محمد کاظمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره طرح انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور، افزود: برخی از طراحان این طرح بر این باورند که ثبت اسناد بحث حاکمیتی است و باید در اختیار قوه مجریه قرار گیرد لذا باید این سازمان از قوه قضاییه منفک شده و به قوه مجریه الحاق شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در گذشته نیز انتزاع سازمان ثبت از قوه قضاییه مطرح شد اما به جهت آنکه قرار بود به وزارت دادگستری الحاق شود ایراد قانون اساسی به آن وارد شد و نتوانست مورد تایید قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور پذیرفته شده نیست، تصریح کرد: ماهیت ثبت اسناد حقوقی است به گونه‌ای که تعیین حد و مرز املاک مردم، اجرای طرح کاداستر و همچنین بررسی اسناد مالکیت مردم مبنای حقوقی دارد.

وی یادآور شد: ثبت اسناد با نظارت دستگاه قضایی نیز تاکنون موفق عمل کرده و مشکلی در عملکرد خود نداشته لذا ضرروتی برای الحاق آن به وزارت کشور وجود ندارد لذا به نظر می رسد طرح مذکور در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به تصویب نرسد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: با توجه به اینکه ماهیت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حقوقی است لذا اگر قرار باشد زیرنظر وزارت کشور قرار گیرد مشکلاتی زیادی خواهد داشت و نمی تواند موفق عمل کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر