خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/21 12:19:52
سرویس سیاسی
/انتخابات شوراها از منظر روسای هیات‌های استانی نظارت/

دلخوش: کاندیداتوری بیش از 15 هزار نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای استان گیلان/ قانون انتخابات شوراها نیاز به اصلاح دارد

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان گفت: تعداد کاندیداهای حضور در انتخابات شوراهای استان گیلان نسبت به دوره گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.
دلخوش: کاندیداتوری بیش از 15 هزار نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای استان گیلان/ قانون انتخابات شوراها نیاز به اصلاح دارد رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان گفت: تعداد کاندیداهای حضور در انتخابات شوراهای استان گیلان نسبت به دوره گذشته حدود 15 درصد افزایش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102823080511.jpg دلخوش:,کاندیداتوری,بیش,از,15,هزار,نفر,برای,شرکت,در,انتخابات,شوراهای,استان,گیلان/,قانون,انتخابات,شوراها,نیاز,به,اصلاح,دارد Icana

سید کاظم دلخوش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان، اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی شده فعالیت هیات های نظارت و اجرائی شهرستان ها مشخص شدند و از 30 اسفند ماه تا 6 فروردین ماه نیز ثبت نام ها انجام شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از 7 تا 16 فروردین نیز بررسی صلاحیت ها انجام شد، بیان کرد: افرادی که رد صلاحیت شده‌‌اند، وضعیت‌شان مشخص می‌شود و براساس وظیفه‌ای که قانونگذار تعیین کرده به موضوع صلاحیت ها ورود پیدا کرده ایم و نظارت ما استصوابی نبوده است.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان با بیان اینکه از اول اردیبهشت ماه کاندیداهایی که تایید صلاحیت شده به فرمانداری ها ابلاغ می شود، ادامه داد: استقبال خوبی برای ثبت نام در شوراها را شاهد بودیم، البته در برخی از حوزه ها به حد نصاب ثبت نام برای برگزاری انتخابات شوراها نرسیدیم ولی در مجموع استقبال خوبی شده و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به دوره گذشته حدود 15 درصد افزایش یافته است.

دلخوش با بیان اینکه 15 هزار و 400 نفر برای شرکت در انتخابات شوراها ثبت نام کرده اند، متذکر شد: از آنجایی که قانونگذار موضوع بررسی صلاحیت ها را سهل و آسان گرفته و ما نیز به مر قانون عمل می کنیم و براساس 4 مرجع اصلی به موضوع صلاحیت ها ورود پیدا می کنیم.

وی افزود: در قانون انتخابات 18 مورد ابهام را شاهد هستیم که باید اصلاحاتی در این زمینه انجام شود به خصوص در این زمینه که نظر مراجع 4 گانه قطعی و لازم الاجرا نیست، سبب می شود که آرا شخصی افراد در بررسی صلاحیت ها موثر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet