هدر موبایل
1388/03/27 16:11:00
سرویس سیاسی
دررابطه با حوادث اخیر:

کواکبیان: وزیر علوم‌ هفته آینده در نشست فراکسیون دانشگاهیان حضور می‌یابد

**کواکبیان گفت : طی جلسات اخیر اعضای این فراکسیون قرار بر این شده است که هفته آینده از وزیر علوم در دعوت شود که به فراکسیون بیاید و در رابطه با حوادث اخیر و ابعاد آن توضیحاتی را ارایه نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مصطفی کواکبیان در جمع خبرنگاران در خصوص حوادث اخیر کوی دانشگاه گفت: اگر نگوییم که ابعاد این حوادث بدتر از 18 تیر است، باید بگوییم که ابعاد آن در همان ردیف است.

کواکبیان تصریح کرد: موضوع انتخابات با موضوع اغتشاشات خیابانی و کوی دانشگاه باید از یکدیگر تفکیک شود، موضوع انتخابات یک روال دارد و خوشبختانه مقام معظم رهبری هم به شورای نگهبان دستور داده است که بررسی دقیقی صورت گیرد که ما امیدواریم هر سه نامزد شاکی از نتیجه انتخابات قانع شوند و مردم را نیز بتوانند نسبت به این قضیه اقناع کنند.

وی با اشاره به راهپیمایی مسالمت آمیز و آرام دو روز گذشته در تهران در اعتراض به نتیجه انتخابات گفت: البته باید تاکید شود که حوادث بعدی پس از اتمام راهپیمایی هیچ ربطی به خود آن راهپیمایی نداشت و اغتشاش گران گروه هایی هستند که هیچ ربطی به نامزدهای انتخابات ندارند.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس گفت: این ها عناصری هستند که به هر جهت می خواهند در کشور بی نظمی و آشوب طلبی راه بیاندازند . ما نیز معتقدیم با اغتشاش گران باید به شکل قانونی برخورد شود.

وی افزود: موضوع کوی دانشگاه یک بحث مجزا است. متاسفانه اولین بار نیست که عده ای به عنوان لباس شخصی به دانشگاه ها وارد می شوند و نه تنها در راهروهای اصلی کوی، بلکه در خوابگاه های دانشجویان عده ای را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

نماینده سمنان با بیان این که اغتشاش گران در دانشگاه ها حضور ندارند، ادامه داد: بسیاری از دانشجویان محجبه و متدین پس از این اتفاقات به ما می گویند که اساسا ما از خیلی از مواضعمان برگشته‌ایم.

وی گفت: باید از ماهیت این اغتشاش گران که نیروی انتظامی هم از آن خبر ندارد، مطلع شویم که یک بار برای همیشه باید این قضیه ریشه یابی شود.

کواکبیان با اشاره به بررسی حوادث اخیر در این فراکسیون گفت: ما تا ریشه یابی دقیق این موضوع به صورت قطعی از آن نخواهیم گذشت و لو این که پیگیری آن شش ماه طول بکشد.

وی خاطرنشان کرد: برای عدم تکرار چنین حوادثی پیشنهاداتی داریم لذا در همین راستا از وزیر علوم خواسته‌ ایم که هفته آینده به فراکسیون بیاید تا نقطه نظرات اعضا را بشنود که دیگر شاهد تکرار چنین ماجراهایی نباشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet