هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی در گفت‌وگوی اختصاصی با مطرح کرد:

شوراها در چهار دوره گذشته رنگ و بوی سیاسی گرفتند/ افزایش تعداد اعضای شورا به کارآمدی نینجامید

سرویس اجتماعی
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با انتقاد از اینکه شوراها در چهار دوره گذشته رنگ و بوی سیاسی گرفتند، بر ورود تخصصی افراد به شوراها تاکید کرد.
سه‌شنبه 22 فروردین 1396 ساعت 10:27
شوراها در چهار دوره گذشته رنگ و بوی سیاسی گرفتند/ افزایش تعداد اعضای شورا به کارآمدی نینجامید رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با انتقاد از اینکه شوراها در چهار دوره گذشته رنگ و بوی سیاسی گرفتند، بر ورود تخصصی افراد به شوراها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/98555.jpg شوراها,در,چهار,دوره,گذشته,رنگ,و,بوی,سیاسی,گرفتند/,افزایش,تعداد,اعضای,شورا,به,کارآمدی,نینجامید Icana

کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌‌ملت در خصوص عملکرد چهار دوره فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا و مهم‌ترین اولویت شورای پنجم، گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید به سمت تخصصی شدن پیش روند، متاسفانه شوراها در چهار دوره گذشته رنگ و بوی سیاسی گرفتند و حتی در شهرهای بزرگ چهره‌هایی انتخاب شدند که سنخیتی با کار شهرداری و امور مربوط به مبلمان شهری نداشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه موج تخصص گرایی باید در این عرصه به جریان افتد، تصریح کرد: متخصصان باید در این عرصه ورود جدی داشته زیرا وجود آنان در حوزه شهرسازی، عمران و معماری برای مدیریت شهری و پارلمان محلی ضروری است.

 

شهرت نباید دلیل انتخاب افراد برای عضویت در شورای شهر باشد/ افزایش تعداد اعضای شورا به کارآمدی مدیریت شهری نینجامید

وی با بیان اینکه توجه به موضوعات مذکور در جریان لیست‌بندی‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: گروه‌های مختلف ضمن ارائه لیست‌هایی انتخاباتی باید به جای توجه به مسائل سیاسی به تخصص ها توجه کنند، البته اطلاع‌رسانی به مردم نیز لازم است.

جلالی با بیان اینکه مردم در تعیین سرنوشت خود باید دقت کافی داشته باشند، تصریح کرد: هرچند برخی افراد در رشته‌های خاصی مشهور هستند اما شهرت نباید دلیل انتخاب افراد به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا برای شورای پنجم، گفت: در دوره‌ای تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهر افزایش یافت اما متاسفانه این افزایش تعداد به کارآمدی مدیریت شهری نینجامید بلکه موجب افزایش تفرق شد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شوراها بر خلاف مجلس بخشی از کار اداره شهر را بر عهده دارند بنابراین بهتر است به قانون تمکین کرده و به مسائل حاشیه‌ای نپردازند، همین تعداد قانونی مشخص باید متخصص بوده و مسائل شهری را درک کنند، چراکه مسائل حاشیه‌ای باید از شوراها فاصله داشته باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر