هدر موبایل
1396/01/21 14:16:23
سرویس اجتماعی
قربانی مطرح کرد:

هشدار نسبت به افزایش افسردگی/اختصاص درصدی از تخت‌های بیمارستانی به بیماران اعصاب و روان در برنامه ششم

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به افزایش افسردگی در کشور هشدار داد و گفت: بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات افسردگی ناشی از ناهنجاری های اجتماعی است که هزینه های سنگینی را به جامعه تحمیل کرده است.
هشدار نسبت به افزایش افسردگی/اختصاص درصدی از تخت‌های بیمارستانی به بیماران اعصاب و روان در برنامه ششم نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به افزایش افسردگی در کشور هشدار داد و گفت: بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات افسردگی ناشی از ناهنجاری های اجتماعی است که هزینه های سنگینی را به جامعه تحمیل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104589045903.jpg هشدار,نسبت,به,افزایش,افسردگی/اختصاص,درصدی,از,تخت‌های,بیمارستانی,به,بیماران,اعصاب,و,روان,در,برنامه,ششم Icana

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اعلام آمار 6 میلیون و 400 هزار نفری مبتلایان به افسردگی در ایران، افزود: این بیماری در همه کشورها به ویژه کشورهای توسعه یافته وجود دارد اما ریشه افسردگی در کشور ما به عواملی همچون بیکاری، مشکلات معیشت و شرایط اقتصادی وابسته است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید در همه ابعاد از جمله محیط زندگی و خانواده، پیوست سلامت را داشته باشیم که این موضوع به تنهایی از عهده وزارت بهداشت بر نمی آید و باید همه دستگاه ها تلاش کرده تا اقدامی در این راستا صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: افسردگی دارای ابعاد مختلفی است که در مرحله حاد آن که درمان است باید وزارت بهداشت وارد عمل شود لذا به نظر می رسد برای پیشگیری از روند افسردگی، از ظرفیت سایر دستگاه ها استفاده کرد تا از بروز بیماری افسردگی جلوگیری شود.

وی یادآور شد: بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات افسردگی ناشی از ناهنجاری های اجتماعی است که هزینه های سنگینی را به جامعه تحمیل کرده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در بودجه 96 و برنامه ششم توسعه تلاش شد تا با واگذاری اختیاراتی به وزارت بهداشت تعدادی از تخت های بیمارستانی برای بیماران اعصاب و روان اختصاص یابد از سویی دیگر منابعی نیز برای پیشگیری و درمان با کمک و حمایت های بیمه ای از سوی مجلس پیش بینی شده که باید مورد توجه متولیان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد 6 میلیون و 400 هزار نفر در کشور ما افسرده هستند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet