هدر موبایل
1396/01/22 12:20:42
سرویس اجتماعی
قاضی پور:

انتقاد از تجمیع طرح های تحقیق و تفحص از حوزه سلامت/ هیات رییسه بررسی طرح ها را به تفکیک در دستور کار قرار دهد

نایب رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از تجمیع ۳ تحقیق و تفحص از حوزه سلامت، تاکید کرد: هیات رییسه تقاضاهای تحقیق و تفحص از حوزه سلامت را به تفکیک در دستور کار قرار دهد.
انتقاد از تجمیع طرح های تحقیق و تفحص از حوزه سلامت/ هیات رییسه بررسی طرح ها را به تفکیک در دستور کار قرار دهد نایب رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از تجمیع 3 تحقیق و تفحص از حوزه سلامت، تاکید کرد: هیات رییسه تقاضاهای تحقیق و تفحص از حوزه سلامت را به تفکیک در دستور کار قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102356062767.jpg انتقاد,از,تجمیع,طرح,های,تحقیق,و,تفحص,از,حوزه,سلامت/,هیات,رییسه,,بررسی,طرح,ها,را,به,تفکیک,در,دستور,کار,قرار,دهد Icana

نادر قاضی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تعیین تکلیف تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت و درمان، گفت: تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت حول 3 موضوع طرح تحول سلامت، عملکرد مالی طرح تحول و عملکرد سازمان غذا و دارو سال گذشته مطرح شد، اما کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت را مورد موافقت قرار نداد و موضوع به صحن علنی مجلس ارجاع شد.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه پس از گذشت چند ماه از رد  تحقیق و تفحص از طرح تحول موضوع در دستورکار مجلس قرار نگرفته است ، تصریح کرد: طبق توافق های صورت گرفته درسال گذشته مقرر شد که 3 تحقیق و تفحص از حوزه سلامت درکمیسیون بهداشت ودرمان تجمیع شود، اما به دلیل بی توجهی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درپیگیری ها، نمایندگان تحقیق و تفحص کننده تقاضای اعمال ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس برای پیگیری موضوع را مطرح کردند که این موضوع نیز مورد موافقت کمیسیون قرار نگرفت.

وی، تاکید کرد: درجلسه چندی پیش کمیسیون بهداشت و درمان هر 3 تقاضای تحقیق و تفحص رد شده است، بنابراین این موضوع نشان  می دهد برخی اقدامات از خارج از مجلس بر روند بررسی تحقیق و تفحص ها تاثیر گذاشته است، ضمن اینکه بهتر بود کمیسیون بهداشت و درمان درهمان ابتدا پس از رد تحقیق و تفحص گزارش را به هیات رییسه مجلس ارجاع می داد.

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود: مدارک و مستنداتی وجود دارد مبنی براینکه برخی اقدامات دروزارت بهداشت با تولید داخلی درتضاد است، به عنوان مثال از صندوق ارزی وزارت بهداشت درحمایت ازبیماران خاص استفاده های نادرست شده  که  تولید داخل را فلج کرده است.

قاضی پور تصریح کرد: درداخل کشور بیش از 10 میلیون عدد صافی دیالیز تولید می شود که از این میزان تنها 4 میلیون عدد مصرف می شود، این درحالی است که درچنین شرایطی اقدام به واردات صافی دیالیز می شود؛ ضمن اینکه متاسفانه داروها با قیمت بالا به مردم فروخته شده و رانت موجود در حوزه دارو مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده است، همچنین قیمت داروهای مورد مصرف بیماران خاص ازکشورهایی مانند ترکیه نیز بیشتراست.

وی با انتقاد ازاینکه درقیمت گذاری دارو عدالت رعایت نشده و نظارت کافی براین موارد وجود ندارد، تصریح کرد: تخلفات عمده در واردات و توزیع دارو صورت گرفته که مجلس باید به این موضوع رسیدگی کند، اما مجلس و به ویژه کمیسیون بهداشت به این موضوع توجه نداشته و حضور چندی پیش وزیربهداشت درصحن علنی مجلس با هدف جلوگیری از تصویب طرح تحقیق و تفحص بود.

نایب رییس فراکسیون کارگری مجلس، گفت: از هیات رییسه مجلس تقاضا می شود هفته آینده 3 تحقیق و تفحص از حوزه سلامت را به تفکیک در صحن علنی مجلس مورد رای گیری قرار دهند، زیرا درآیین نامه مجلس صحبتی ازتجمیع تحقیق و تفحص ها مطرح نشده است؛ بلکه درآیین نامه بحث از تجمیع سوالات نمایندگان از وزرا است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet