پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/01/22 14:46:34
سرویس اجتماعی
وحدتی هلان:

هشدار درباره گسترش آسیب های اجتماعی/وزارت کشور به صورت عملی کاهش آسیب‌های اجتماعی را پیگیری کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با هشدار درباره گسترش آسیب های اجتماعی در کشور، گفت: لازم است وزارت کشور به صورت عملی به موضوع رفع معضل آسیب‌های اجتماعی ورود کند.
هشدار درباره گسترش آسیب های اجتماعی/وزارت کشور به صورت عملی کاهش آسیب‌های اجتماعی را پیگیری کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با هشدار درباره گسترش آسیب های اجتماعی در کشور، گفت: لازم است وزارت کشور به صورت عملی به موضوع رفع معضل آسیب‌های اجتماعی ورود کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108702472992.jpg هشدار,درباره,گسترش,آسیب,های,اجتماعی/وزارت,کشور,به,صورت,عملی,کاهش,آسیب‌های,اجتماعی,را,پیگیری,کند Icana

محمد وحدتی هلان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی در کشور، افزود: واقعیت آن است که اگر تلاشی برای کاهش آسیب های اجتماعی صورت نگیرد این معضلات روز به روز افزایش بیشتری پیدا می کند و در سال های آتی جامعه را با خطرات جدی تری مواجه خواهد کرد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگرچه اقداماتی از سوی وزارت کشور یا نهادهایی همچون سازمان بهزیستی برای کاهش آسیب های اجتماعی صورت می گیرد اما بدون شک این اقدامات ناکافی است چراکه همچنان شاهد این معضلات هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه معضل آسیب های اجتماعی در کشور ملموس است، تصریح کرد: اعتیاد، حاشیه نشینی، بزهکاری،  و طلاق از جمله آسیب های اجتماعی است که در کشور با بحران روبرو است و باید برای ریشه کن کردن آن خیز بزرگی در حوزه فرهنگسازی و آگاه کردن مردم برداشته شود.

وی یادآور شد: از سوی دیگر رسانه ها به ویژه صدا و سیما نیز نقش بی بدیلی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند، موضوعی که به زعم کارشناسان همچنان با بی توجهی روبرو شده و اقدامی برای افزایش فرهنگسازی بین مردم صورت نمی‌گیرد.

وحدتی هلان با تاکید بر اینکه لازم است وزارت کشور به صورت عملی وارد رفع معضل کاهش آسیب های اجتماعی باشد، افزود: باید افرادی به کار گرفته شوند که رفع آسیب های اجتماعی از جمله دغدغه های اصلی آنها به شمار رود تا دلسوزانه به فکر راهکاری برای آن باشند.

وی تاکید کرد: در بودجه 96 و برنامه ششم توسعه اعتبارات مناسبی ازسوی مجلس برای رفع معضل حاشیه نشینی و کاهش دیگر آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شد که می طلبد با استفاده از این فرصت زمینه برای رفع این معضلات فراهم شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: از سویی دیگر نباید از این نکته غافل شد که آسیب‌های اجتماعی هزینه زیادی به جامعه تحمیل می‌کند در حالی که تلاش برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی سرمایه گذاری برای جلوگیری از هزینه های آن است که باید برای داشتن جامعه ای سالم و پویا مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet