هدر موبایل
1388/03/27 14:46:00
سرویس سیاسی
یاداشتی از سیدکاظم دلخوش

حضور گسترده مردم در انتخابات نشانه بلوغ سیاسی و اجتماعی آنهاست

**حضور مردم هر جامعه‌ای در انتخابات نشانه بلوغ سیاسی و اجتماعی آنهاست.این حضور در جامعه ما بسیار تاثیر گذار است به نحوی که کشورهای متخاصم که با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سر عناد دارند متوجه علاقه‌مندی مردم به نظام و انقلاب شدند.

دشمنان نظام اسلامی برای کمرنگ کردن حضور مردم سه شیوه را در پیش گرفتند: نخست دنبال تحریم انتخابات برآمدند؛ سپس در پی مخدوش جلوه دادن انتخابات برآمدند؛ مرحله آخر هم در صدد این بودند که مردم را احساساتی کنند.

نباید بر انتخاباتی که با حضور  گسترده و بی‌سابقه مردم برگزار شده  هیچ خدشه‌ای وارد دانست. در این گونه بازی‌ها طرف‌های مقابل باید بپذیرند که به هر حال در انتخابات ریاست جمهوری یک نفر توسط مردم برگزیده می‌شود. بهترین نتیجه انتخابات هم همانا حضور  مردم است، مردمی  که  با حضور خود نشان دادند برنده واقعی انتخاباتند.

یکی ار دلایلی که مردم در این دوره از انتخابات حضور پررنگی داشتند تفاوت این دوره با ادوار دیگر انتخابات بود. مردم در دهمین دوره انتخابات توانستند با شفافیت بیشتر دیدگاه‌های کاندیداها را استماع کرده و سپس تصمیم گیری کنند؛ بنابراین می‌توان گفت بخشی از حضور گسترده مردم به شیوه عملکرد صداو سیما باز می‌گردد.

این شیوه درست که بخشی از آن به مناظره‌ها بازمی‌گردد توانست 85 درصد از مردم را به پای صندوق رای بکشاند.در عین حال باید این موضوع را هم از یاد نبرد که تبلیغات سوء رسانه‌های بیگانه موجب شد تا مردم احساس مسئولیت بیشتری نسبت به کشور  داشته باشند.

سیدکاظم دلخوش  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی

نایب رییس کمیسیون اقتصادی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet