هدر موبایل
1396/01/25 10:41:45
سرویس اقتصادی
سعیدی مبارکه مطرح کرد:

تسهیل تجارت با اجرایی شدن پیمان های پولی دو و چندجانبه/ الزام وزارت اقتصاد به ایجاد و انعقاد پیمان های پولی در برنامه ششم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر نقش تسریع در اجرای پیمان های پولی دو و چندجانبه در تسهیل روابط تجاری تاکید کرد.
تسهیل تجارت با اجرایی شدن پیمان های پولی دو و چندجانبه/ الزام وزارت اقتصاد به ایجاد و انعقاد پیمان های پولی در برنامه ششم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر نقش تسریع در اجرای پیمان های پولی دو و چندجانبه در تسهیل روابط تجاری تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109794404675.jpg تسهیل,تجارت,با,اجرایی,شدن,پیمان,های,پولی,دو,و,چندجانبه/,الزام,وزارت,اقتصاد,به,ایجاد,و,انعقاد,پیمان,های,پولی,در,برنامه,ششم Icana

زهرا سعیدی مبارکه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر تسریع در اجرای موضوع پیمان های پولی دو و چندجانبه گفت: انجام تجارت با استفاده از پول های ملی دو کشوری که به انجام مبادلات اقتصادی با هم می پردازند، ظرفیت بزرگی است که باید به آن توجه شود.

نماینده مردم مبارکه درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه باعث می شود جایگاه استفاده از پول ملی جمهوری اسلامی ایران در مبادلات اقتصادی بین المللی تقویت شود و از انجام برخی از هزینه های غیرمعمول جلوگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با وجود اینکه بسیاری از کارشناسان و مسئولان اقتصادی برضرورت انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه تاکید دارند، اما این مهم تاکنون اجرایی نشده است.

ضرورت تسریع در انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه

سعیدی مبارکه با تاکید بر ضرورت تقویت پول ملی گفت: بانک مرکزی باید با هماهنگی دستگاه های ذی ربط در این موضوع، زمینه انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه را با کشورهایی که از سطح روابط تجاری بالایی با ایران برخوردار هستند، فراهم کند.

وی در این رابطه افزود:در حال حاضر حجم مبادلات با کشورهایی مانند عراق و ترکیه بطور نسبی بالا است بنابراین باید این کشورها در اولویت موضوع انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه وزارت اقتصاد در زمینه پیمان های پولی دوجانبه موظف شده بنابراین باید این مهم اجرایی شود.

گفتنی است؛وزارت امور اقتصادی و دارایی در برنامه ششم موظف است نسبت به ایجاد و انعقاد پیمان های دوجانبه و چندجانبه و نیز پیمان های پولی دوجانبه باکشورهای طرف تجاری و هدف به ویژه کشورهای منطقه اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet