ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/26 07:55:00
سرویس اجتماعی
شیویاری مطرح کرد:

وجود سه میلیون زوج نابارور در کشور/ هشدار درباره رواج پدیده تک فرزندی

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور خبر داد و بر لزوم توجه دولت به ارائه سیاست های تشویقی برای ترغیب زوجین به فرزندآوری تاکید کرد.
وجود سه میلیون زوج نابارور در کشور/ هشدار درباره رواج پدیده تک فرزندی عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وجود 3 میلیون زوج نابارور در کشور خبر داد و بر لزوم توجه دولت به ارائه سیاست های تشویقی برای ترغیب زوجین به فرزندآوری تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103776873606.jpg وجود,سه,میلیون,زوج,نابارور,در,کشور/,هشدار,درباره,رواج,پدیده,تک,فرزندی Icana

یعقوب شیویاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به کاهش جمعیت جوان کشور با بیان اینکه جمعیت جوان هر کشور یکی از اساسی ترین سرمایه آن کشور به شمار می رود، گفت: استفاده از ظرفیت، انرژی و تحصیلات جمعیت جوان برای هر جامعه ای امری ضروری است و اگر جمعیت جوان به سمت پیری پیش رود تهدیدی جدی برای آن جامعه محسوب می شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری با بیان اینکه بر اساس این سیاست ها افزایش جمعیت باید یکی از اقدامات اساسی در حوزه های مختلف به ویژه بهداشت و درمان باشد، تصریح کرد: هر چند طی سال های اخیر رشد جمعیت تا حدودی مناسب بوده است اما کافی نبوده و نیاز است تمامی دستگاه ها در جهت تحقق سیاست های جمعیتی گام های جدی بردارند.

 

لزوم توجه دولت به ارائه سیاست های تشویقی برای ترغیب زوجین به فرزندآوری

وی با تاکید بر لزوم توجه دولت به ارائه سیاست های تشویقی برای ترغیب و تشویق زوجین به فرزندآوری، گفت: بهتر است دولت برای فرزند سوم به بعد سیاست های تشویقی مناسبی را اتخاذ و ارائه و به گونه ای سیاست هایی تشویقی مناسبی مانند افزایش مرخصی زایمان، کاهش سن بازنشستگی و... را در مورد کارمندان  اعمال کند.

 

وجود سه میلیون زوج نابارور در کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم، از وجود 3 میلیون زوج نابارور در کشور خبر داد و افزود: البته هر ساله به تعداد این زوجین افزوده می شود؛ واقعیت آن است که درمان ناباروری بسیار هزینه بر است و هر چند اقداماتی در جهت بیمه تکمیلی و همچنین آزمایش های این قشر انجام شده اما باید برای آنها اقدام اساسی و ویژه ای انجام و منابع مالی درمان ناباروری تامین و به گونه ای درمان ناباروری رایگان شود.

 

لزوم استخدام پرستار از سوی دولت برای نگهداری از نوزادان چندقلو

شیویاری با بیان اینکه دولت باید حمایت ویژه از مادر نوزادان چندقلو داشته باشد، گفت: از آنجایی که نگهداری از نوزادان چندقلو مصائب و مشکلات خاص خود را دارد بنابراین بهتر است دولت برای نگهداری از آنها پرستار استخدام کند.

 

سیاست های جمعیتی باید به گونه ای اجرا شود که با افزایش جمعیت روبرو شویم

نماینده مردم میانه در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سیاست های جمعیتی باید به گونه ای اجرا شود که با افزایش جمعیت روبرو شویم، ادامه داد: باید همانطور که به ساخت دانشگاه، پادگان و مراکز آموزشی توجه نشان می دهیم به فکر تامین نیرو برای این این مراکز هم باشیم و در صورتی که در آینده با کمبود نیروی جوان مواجه شویم کشور با مشکلات اقتصادی، امنیتی و اجتماعی بیشماری مواجه خواهد شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دستگاه هایی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و صداسیما باید در جهت افزایش جمعیت و تحقق سیاستی های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نهایت تلاش خود را داشته باشند، افزود: افزایش جمعیت موضوعی حاکمیتی است؛ یکی از اندیشمندان آمریکایی ضد ایرانی در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد ایران را باید به حال خود رها و نباید این کشور را تهدید به جنگ کرد زیرا جمعیت ایران طی دهه های آینده به سمت و سوی پیری پیش رفته و به دلیل آنکه نیروی جوانی ندارد که برای دفاع از کشورشان در پادگان ها آموزش ببیند بنابراین ایران در آینده ای نزدیک از بین خواهد رفت.

 

وضعیت اقتصادی تاثیر چندانی در فرزندآوری ندارد

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی تاثیر چندانی در فرزندآوری ندارد، گفت: متاسفانه خانواده هایی که وضعیت اقتصادی مناسبی داشته و در رفاه هستند تمایلی به فرزندآوری نداشته و تنها به یک فرزند اکتفا کرده اند.

 

دولت باید با ارائه تسهیلات تشویقی مناسب به کارمندان، زنان خانه دار و همچنین زوجین نابارور آنها را به فرزندآوری بیشتر ترغیب کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، دولت باید با ارائه تسهیلات تشویقی مناسب به کارمندان، زنان خانه دار و همچنین زوجین نابارور آنها را به فرزندآوری بیشتر ترغیب کند، تصریح کرد: اگر دولت به سمت و سوی چنین موضوعاتی روی بیاورد به طور قطع در آینده ای نه چندان دور جمعیت جوان کشور دو چندان افزایش می یابد.

 

انتقاد از روی آوردن رواج پدیده تک فرزندی و دو فرزندی در کشور

شیویاری با انتقاد از رواج پدیده تک فرزندی و دو فرزندی در کشور، افزود: در افزایش و شیوع چنین پدیده هایی نقش رسانه ها بسیار موثر بوده و فیلم ها و برنامه هایی که از شبکه های ماهواره ای پخش می شود سیاست هایی برای تشویق زنان ایرانی به سمت و سوی تک فرزندی بوده و تاثیر این برنامه ها در خانواده ها به گونه ای است که برخی از زوجین حتی هیچ فرزندی نمی خواهند.

 

برای افزایش جمعیت نیازمند فرهنگ سازی هستیم

نماینده مردم میانه در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برای افزایش جمعیت نیازمند فرهنگ سازی هستیم، در رابطه با پیامدهای تک فرزندی، گفت: تک فرزندی گرچه پدیده جدیدی نیست اما در جامعه ما در هیچ زمانی مانند اکنون فراگیر نبوده است؛ چنین فرزندانی از نعمت داشتن خواهر و برادر محروم بوده و در خلاء ناخواسته محروم بودن از بستگان درجه یک زندگی خواهند نمود؛ به صورت جدی نیاز است دستگاه ها فرهنگ سازی مناسبی را در این رابطه داشته و خطر پدیده تک فرزندی را به خانواده ها اطلاع رسانی کنند.

 

ضرورت حذف و اصلاح قوانین مصوب در رابطه با سیاست " فرزند کمتر، زندگی بهتر"

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت حذف و اصلاح قوانین مصوب در رابطه با سیاست"  فرزند کمتر، زندگی بهتر " تاکید کرد و افزود: ضروری است قوانین مصوب در این رابطه حذف و علاوه بر این فرهنگ سازی مناسبی از سوی رسانه ها برای حذف تفکر فرزند کمتر، زندگی بهتر انجام شود/.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet