خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/26 07:35:00
سرویس فرهنگی
ابطحی مطرح‌کرد:

اجرای کامل نظام رتبه‌بندی فرهنگیان ضروری‌تر از تدوین نظام حقوقی معلمان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است با اجرای کامل و صحیح نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، وضعیت معیشت این قشر با سرعت بیشتری بهبود می‌یابد.
اجرای کامل نظام رتبه‌بندی فرهنگیان ضروری‌تر از تدوین نظام حقوقی معلمان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است با اجرای کامل و صحیح نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، وضعیت معیشت این قشر با سرعت بیشتری بهبود می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/46613.jpg اجرای,کامل,نظام,رتبه‌بندی,فرهنگیان,ضروری‌تر,از,تدوین,نظام,حقوقی,معلمان Icana

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص رویکرد وزیر آموزش و پرورش نسبت به "تدوین قانون نظام حقوقی معلمان" با هدف جدایی از سیستم اداری دولت و اصلاح شیوه پرداخت حقوق آن‌ها همچون اساتید دانشگاه‌ها، گفت: مسئولان باید عمل مثبت خود همچون نظام رتبه بندی معلمان را محکم و درست انجام دهند چراکه نقص عملکرد و پریدن از یک شاخه به شاخه دیگر، عواقب ناخوشایندی برای جامعه به دنبال دارد و به‌یقین با نیمه‌کاره رها کردن طرح‌ها و برنامه‌ها نمی‌توان به مقصد رسید.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اجرای کامل طرح رتبه‌بندی معلمان که هنوز در مرحله نخست مانده است را ضروری‌تر از "تدوین قانون نظام حقوقی معلمان" به منظور اصلاح ساختار دریافتی معلمان دانست و افزود: با توجه به اینکه تدوین لایحه به منظور آوردن قانون جدید بسیار زمان‌بر است باید صحبت‌های  وزیر آموزش و پرورش دراین خصوص در آستانه انتخابات را تبلیغات برای دولت متبوعش برشمرد چراکه سنگ بزرگ علامت نزدن است.

وی با بیان اینکه اگرچه می‌شود جدایی از سیستم اداری دولت و اصلاح شیوه پرداخت حقوق آن‌ها همچون اساتید دانشگاه یا حتی ادغام آموزش و پرورش با آموزش عالی را در برنامه‌های توسعه گنجاند اما معتقد است با اجرای درست نظام رتبه‌بندی معلمان وضعیت معیشت معلمان با سرعت بیشتری اصلاح خواهد شد.  

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تاکید کرد: دولت نباید به فرهنگیان وعده‌های غیرمنطقی بدهد چراکه این کار این قشر از جامعه را پیش از پیش نسبت به شرایط ناراضی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر آموزش و پرورش به تازگی از ضرورت تدوین لایحه نظام حقوقی معلمان به منظور جدایی از سیستم اداری دولت و پرداخت حقوق همچون استادان دانشگاه سخن گفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet