خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/25 10:50:26
سرویس فرهنگی
وکیلی:

گران شدن بلیط سینما به استقبال مردم از هنر هفتم آسیب می‌رساند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است گرانی بلیط سینما می‌تواند به استقبال مردم از سینما آسیب برساند و حتی می‌تواند بخشی از مردم را از حضور در این فضای مثبت فرهنگی محروم کند.
گران شدن بلیط سینما به استقبال مردم از هنر هفتم آسیب می‌رساند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است گرانی بلیط سینما می‌تواند به استقبال مردم از سینما آسیب برساند و حتی می‌تواند بخشی از مردم را از حضور در این فضای مثبت فرهنگی محروم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611102007702820.jpg گران,شدن,بلیط,سینما,به,استقبال,مردم,از,هنر,هفتم,آسیب,می‌رساند Icana

محمدعلی وکیلی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به زمزمه‌های افزایش 20درصدی قیمت بلیط سینماها گفت: اقبال مردم به سینما نباید باعث طمع اضافه شود و به روال سایر کالاها و خدمات، استقبال مردم را به معنای تقاضای معمول و افزایش تقاضا را پایه گران کردن خدمات قرار داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با تاکید بر اینکه استقبال مردم درحالی است که شرایط اقتصادی مردم مناسب نیست، افزود: کیفیت فیلم‌ها به لحاظ سناریو و تکنیک ارتقای محسوسی پیدا کرده و به همین دلیل مردم به رغم مشکلات معیشتی به سینما اقبال نشان دادند؛ لذا اهالی هنر و تهیه کنندگان باید این استقبال مردم از سینما را پاس بدارند تا تداوم داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اهالی هنر استقبال مردم از سینما را مهمترین بهانه برای کیفیت‌بخشی به محصولات قرار دهند، تصریح کرد: تفاوت قیمت بلیط در موارد خاصی مانند نوع و کیفیت صندلی و برخی خدمات ویژه سالن‌ها قابل اغماض است اما نباید استقبال مردم را بهانه‌ای برای گرانی بدون مبنا و توجیه قرار داد چراکه این گرانی به مرور بر کمّیّت استقبال مردم تاثیر می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه استقبال مردم می‌تواند مسئولیت دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  شهرداری‌ها را بالا ببرد، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های مربوطه می‌توانند به سراغ احداث پردیس‌های سینمایی جدید رفته و تعداد صندلی‌ها را اضافه و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنند چراکه با محدودیت صندلی‌های سینمایی روبرو هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: لحاظ تورم در قیمت بلیط سینما به منظور بالا رفتن درآمد گیشه‌ای با وجود زیرساخت‌های قدیمی فعلی، سیاست درستی به حساب نمی‌آید.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: لزوما گرانی بلیط سینما باعث حذف این فعالیت فرهنگی از سبد فرهنگی مردم نمی‌شود اما می‌تواند به استقبال مردم از سینما آسیب برساند و حتی می‌تواند بخشی از مردم که مشکلات معیشتی دارند را از دیدن فیلم و حضور در این فضای مثبت فرهنگی محروم کرده و از این باب آسیب‌زا باشد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet