هدر موبایل
1396/01/25 12:54:42
سرویس فرهنگی
سعیدی:

ظرفیت‌های بسیاری در ورزش بانوان مغفول مانده است/ لزوم رفع موانع عرفی و سلیقه‌ای

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیاری در ورزش بانوان مغفول مانده، معتقد است اگر طرح استعدادیابی وزارت ورزش به درستی اجرا شود، می‌توان امیدوار بود استعدادهای دورترین نقاط کشور شناسایی و بالفعل شود.
ظرفیت‌های بسیاری در ورزش بانوان مغفول مانده است/ لزوم رفع موانع عرفی و سلیقه‌ای عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیاری در ورزش بانوان مغفول مانده، معتقد است اگر طرح استعدادیابی وزارت ورزش به درستی اجرا شود، می‌توان امیدوار بود استعدادهای دورترین نقاط کشور شناسایی و بالفعل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105260579636.jpg ظرفیت‌های,بسیاری,در,ورزش,بانوان,مغفول,مانده,است/,لزوم,رفع,موانع,عرفی,و,سلیقه‌ای Icana

زهرا سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موفقیت اخیر بانوان تیم ملی فوتبال، درباره ظرفیت‌های موجود در ورزش بانوان گفت: بانوان ورزشکار به ویژه اعضای تیم‌های ملی و باشگاهی باید به لحاظ مالی و روانی مورد حمایت لازم قرار گیرند؛ ضمن اینکه برای شناخت این ظرفیت‌ها و بسترهای بالفعل شدن آن باید مطالعات لازم نیز انجام شود؛ محتمل است ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیاری در بانوان وجود داشته و مغفول مانده باشد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پتانسیل‌های بالقوه در ورزش بانوان افزود: برخی نکات در چارچوب موازین شرعی و قانونی وجود دارد که باید در ورزش بانوان مورد توجه باشد اما برخی موانع به صورت عرفی و سلیقه‌ای ایجاد شده که باید برطرف شود تا بتوان به ورزش بانوان رسیدگی کرد، ضمن اینکه ورزش بانوان مدیریت صحیح و شایسته‌ای را می‌طلبد؛ لذا باید یک نیازسنجی در این زمینه صورت بگیرد و به این موارد رسیدگی ویژه‌ای شود تا اگر تنش، استرس و آسیبی وجود دارد، آن را به حداقل رساند.

رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس با بیان اینکه بانوان در ورزش توانمندی خود را ثابت کردند، تصریح کرد: نمونه اثبات توانمندی ورزش بانوان ایران بازی‌های المپیک و پارالمپیک ریو و قبل از آن بازی‌های پارآسیایی اینچئون است. مدال آوری کیمیا علیزاده که برای اولین بار ورزش بانوان ایران را در المپیک صاحب مدال کرد، همچنین درخشش بانوان ایران در پارالمپیک ریو از دو مدال طلای ساره جوانمردی تا مدال طلای زهرا نعمتی و دیگر ورزشکاران حاکی از موفقیت ورزش بانوان است.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه در بسیاری از رشته‌ها پیشرفت ورزش بانوان مشهود است، خاطر نشان کرد: هنوز یادمان نرفته تا قبل از المپیک ریو، بانوان ایرانی به صرف جواز حضور در المپیک خوشحال می‌شدند اما در ریو دیدیم که بانوان انگیزه مدال نیز داشتند که کیمیا به آن رسید و انتظار این است که در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، بازی‌های داخل سالن آسیا و بازی‌های آسیایی ٢٠١٨ جاکارتا و بازی‌های المپیک٢٠٢٠ نیز این موفقیت‌ها استمرار یابد.

زهرا سعیدی با بیان اینکه در خلال تصویب برنامه ششم نیز احکام بسیار خوبی از جمله تصویب ٢٧صدم درصد از مالیات ارزش افزوده برای ورزش تصویب شد، گفت: امیدوارم وزارت ورزش و جوانان، در هزینه‌کرد آن، سهم ورزش بانوان را نیز به خوبی لحاظ کند.

وی بیان کرد: ورزش بانوان این پتانسیل را دارد که از سوی حامیان مالی علاقمند به ورزش نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد و تنها ورزش آقایان را حمایت نکنند که این مهم باید با تلاش مدیران ادارات کل ورزش و جوانان، همچنین هیئت‌ها و البته فدراسیون‌ها مد نظر قرار گیرد و بستر توجه حامیان مالی به ورزش بانوان را نیز آماده کنند.

این نماینده ورزشی مجلس با تاکید بر اینکه باید موانع و مشکلات بانوان ورزشکار را شناسایی کرد و برای رفع آن اقدام کرد، معتقد است قطعا از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌های ورزشی، ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها و هیات‌های ورزشی انتظار حمایت ویژه از ورزش بانوان وجود دارد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس گفت: اگر هدف کسب موقعیت مناسب در بازی‌های آسیایی و المپیک است، راهی نداریم جز اینکه از پتانسیل بانوان نیز استفاده کنیم؛ باید بانوان را باور کنیم و خوشبختانه این خودباوری برای موفقیت در بین خود بانوان ورزشکار بدست آمده است؛ کمااینکه اولین مدال طلای کاروان ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون را نجمه خدمتی در تیراندازی بدست آورد.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس افزود: از فدراسیون‌ها به عنوان متولی ورزش انتظار داریم بیشتر از قبل بانوان را در قالب برنامه‌های نظارتی و حمایتی قرار دهند؛ نکته دیگر نیز استفاده درست و منطقی از پتانسیل مدیریتی بانوان در عرصه ورزش است که از نخبگان مدیریتی بانوان نیز باید به صورت اصولی بهره ببریم تا جایگاه ورزش بانوان ارتقا یابد.

سعیدی با اشاره به احکام ورزشی بودجه تصریح کرد: باید در قالب آن به ورزش بانوان نیز سهم قابل توجهی برسد که می‌تواند شرایط را برای پیشرفت مهیا کند. اگر طرح استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان به درستی اجرا شود می‌توان امیدوار بود که استعدادهای دورترین نقاط نیز شناسایی و آنها به نخبگان آینده تبدیل شوند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس گفت: انتظار این است که برای مدال‌آوری ورزش بانوان به استعدادهای شهرها و روستاها نیز توجه کرد و در مجموع ارزیابی من نسبت به پتانسیل ورزش بانوان مثبت است اما باید به درستی حمایت و مدیریت شود تا موفقیت‌های بهتر از قبل بدست آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet