هدر موبایل
1396/01/26 08:53:44
سرویس استان ها
ساداتی نژاد:

توسعه و تجهیز حوزه های علمیه از ضرورت های امروز جامعه است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ظرفیت و بستر مناسبی برای فعالیت های دینی و فرهنگی روحانیون و حوزویان در کاشان وجود دارد و امیدواریم زیرساخت های لازم برای فعالیت روحانیون از جمله مدارس علمیه جدید و مجهز به امکانات نوین، در این منطقه فراهم شود.
توسعه و تجهیز حوزه های علمیه از ضرورت های امروز جامعه است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ظرفیت و بستر مناسبی برای فعالیت های دینی و فرهنگی روحانیون و حوزویان در کاشان وجود دارد و امیدواریم زیرساخت های لازم برای فعالیت روحانیون از جمله مدارس علمیه جدید و مجهز به امکانات نوین، در این منطقه فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107677372195.jpg توسعه,و,تجهیز,حوزه,های,علمیه,از,ضرورت,های,امروز,جامعه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به ظرفیت های موجود منطقه کاشان در عرصه های حوزوی و مذهبی، اظهار داشت:نقش اثرگذار و سازنده روحانیون منطقه کاشان در عرصه های تبلیغ دینی، رونق بخشیدن به مساجد و ...، بسیار قابل ستایش و ارزشمند است.

وی افزود: روحانیون و طلاب علاوه بر فعالیت های علمی و مذهبی از جمله پاسخ گویی به شبهات دینی و اعتقادی، نقش مهمی نیز در عرصه ترویج فرهنگ دینی و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن، دارند.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور 40هزار مهاجر در شهرستان کاشان که برای حضور در کارخانجات صنعتی فرش و ... به این منطقه مهاجرت کرده اند، گفت: این رویداد باعث ایجاد برخی ناهمگونی های فرهنگی و به تبع آن مشکلاتی در بدنه شهر کاشان شده و از این رو برنامه ریزی دقیق مسئولان برای رفع این مشکلات فرهنگی بسیار ضروری است که در این راستا باید از ظرفیت روحانیون و حوزه های علمیه به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد: با وجود حدود 400کانون فرهنگی، 250مسجد و 850هیئت مذهبی در منطقه کاشان، هنوز هم شاهد عدم موفقیت در عرصه های فرهنگی هستیم و از این رو باید با استفاده از همفکری و هم اندیشی صاحب نظران حوزوی، فضای مطلوبی برای منطقه کاشان ایجاد کنیم.

وی تأکید کرد: ظرفیت و بستر مناسبی برای فعالیت های دینی و فرهنگی روحانیون و حوزویان در کاشان وجود دارد و از این رو امیدواریم زیرساخت های لازم برای فعالیت روحانیون از جمله مدارس علمیه جدید و مجهز به امکانات نوین، در این منطقه فراهم شود./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet