هدر موبایل
1396/01/25 08:34:06
سرویس سیاسی
ابوترابی:

وزارت کشور ملزم به تامین امکانات برای هیات‌های عالی نظارت است/ دولت بودجه کافی را به وزارت کشور پرداخت نکرد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی،گفت: دولت بودجه لازم جهت تامین امکانات برای هیات‌های نظارت را به وزارت کشور پرداخت نکرده است.
وزارت کشور ملزم به تامین امکانات برای هیات‌های عالی نظارت است/ دولت بودجه کافی را به وزارت کشور پرداخت نکرد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی،گفت: دولت بودجه لازم جهت تامین امکانات برای هیات‌های نظارت را به وزارت کشور پرداخت نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109976416511.jpg وزارت,کشور,ملزم,به,تامین,امکانات,برای,هیات‌های,عالی,نظارت,است/,دولت,بودجه,کافی,را,به,وزارت,کشور,پرداخت,نکرد Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلاح قانون انتخابات شوراها، اظهار داشت: اصلاح قانون انتخابات امری لازم است ولی در امر نظارت مجلس بر انتخابات شوراها خلا قانونی نداریم زیرا قانون صراحت دارد که کلیه امکانات و مکان‌های لازم را فرمانداری‌ها باید از سایر دستگاه‌ها تهیه کند و در اختیار هیات‌های عالی نظارت بر انتخابات شوراها بگذارد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که برای وزارت کشور در این زمینه رخ داده که سبب ایجاد مشکلاتی در امر نظارت بر انتخابات شوراها می‌شود، متذکر شد: بودجه وزارت کشور در این زمینه تامین نشده است و به لحاظ مشکلات اقتصادی این وزارتخانه توان تهیه کلیه امکانات برای نظارت بر انتخابات شوراها را ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین کلیه امکانات برای هیات‌های عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در توان وزارت کشور نیست، ادامه داد: علی رغم تصریح قانون، بودجه لازم جهت تامین امکانات لازم برای هیات‌های عالی نظارت بر انتخابات شوراها را دولت به این وزارتخانه نداده است، البته دولت پولی نداشته تا پرداخت کند.

ابوترابی با بیان اینکه در این شرایط سخت باید دست به دست هم بدهیم  و با امکانات موجود این نظارت انجام شود، متذکر شد: تاکنون ساختمان و امکانات لازم برای نظارت بر انتخابات شوراها را در اختیار نداشته‌ایم و از این دوره ساختمانی اجاره شده و تجهیز می‌شوند تا نظارت بر انتخابات شوراها به خوبی انجام شود.

وی افزود: متاسفانه دوره گذشته، در شوراها فسادهایی به وجود آمد و دادگستری  ورود پیدا کرد و لازم است نظارت مجلس بر شوراها افزایش یابد، زیرا مجلس در این نظارت نیز مانند سایر موارد نظارتی ضعیف عمل کرده است ولی برنامه ریزی شده تا مشکلات این حوزه برطرف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet