خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/26 07:59:04
سرویس سیاسی
میرزایی:

تعداد بالای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری موضوع نگران کننده‌ای نیست/ ایجاد فضای رقابتی در انتخابات اهمیت بالایی دارد

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: شورای نگهبان مطابق قانون در زمان بررسی صلاحیت کاندیداها کار خود را انجام می‌دهد، موضوع مهم در انتخابات این است که جناح‌های سیاسی در عرصه رقابت حضور داشته باشند.
تعداد بالای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری موضوع نگران کننده‌ای نیست/ ایجاد فضای رقابتی در انتخابات اهمیت بالایی دارد نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: شورای نگهبان مطابق قانون در زمان بررسی صلاحیت کاندیداها کار خود را انجام می‌دهد، موضوع مهم در انتخابات این است که جناح‌های سیاسی در عرصه رقابت حضور داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg تعداد,بالای,کاندیداهای,انتخابات,ریاست,جمهوری,موضوع,نگران,کننده‌ای,نیست/,ایجاد,فضای,رقابتی,در,انتخابات,اهمیت,بالایی,دارد Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ثبت نام گسترده افراد در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: شرایط ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری که در قانون مشخص شده مشکلی وجود ندارد و تنها در خصوص ویژگی‌های رجل سیاسی که آیا بانوان را شامل می‌شود یا خیر، در باقی موضوعات بحثی وجود ندارد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آمار بالای ثبت نام کنندگان تعداد ردصلاحیت شدگان را بالا می‌برد و همین موضوع هزینه‌هایی را به دنبال دارد، بیان کرد: این موضوع مهمی نیست و ما نیز نباید به آن دامن بزنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته برخی از رسانه‌های خارجی بر روی تعداد بالای رد صلاحیت شدگان مانور می‌دهند تا بگویند در جمهوری اسلامی ایران دموکراسی وجود ندارد، ادامه داد: این رسانه‌ها نیز می‌دانند که همه جریانات سیاسی فعال در انتخابات ایران حضور دارند و رقابت صحیحی نیز انجام می‌شود.

میرزایی با بیان اینکه آن چیزی که در انتخابات اهمیت دارد، موضوع رقابت است و حتی رقابتی بودن انتخابات از مشارکت نیز مهم تر است، متذکر شد: در برخی نظام‌ها یک کاندیدای گمنام با رئیس جمهور مستقر رقابت می‌کند که ۹۰ درصد آراء را رئیس جمهور مستقر کسب می‌کند ، در علم سیاست به این گونه انتخابات که برای مثال در زمان حُسنی مبارک در مصر برگزار می‌شد، دموکراسی نمی‌گویند.

وی افزود: در انتخاباتی که جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌کند ، خوشبختانه رقابت و مشارکت را همزمان شاهد هستیم و در اینجا رقابت است که به مشارکت معنا می‌دهد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه قانون به گونه ای اصلاح شود تا هر شخصی که حتی ظواهر کاندیداتوری را هم ندارد، نتواند ثبت نام کند، گفت: در آمریکا نیز تعداد زیادی از افراد ثبت نام می‌کنند ولی در نهایت ۲ نفر برای رقابت باقی می‌مانند.

میرزایی در خصوص اینکه آیا در صورتی که شرط ارائه مدرک برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ملاک قرار گیرد، کاهش می‌یابد یا خیر؟، اظهار داشت: در کشور ما مدرک گرایی بسیار گسترده شده و حتی اگر ملاک برای ثبت نام در انتخابات شوراها را دکتری بگذاریم، باز هم تغییری ایجاد نمی‌شود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به طور کلی نباید روی تعداد بالای کاندیداها حساسیت نشان دهیم ، گفت: شورای نگهبان مطابق قانون در زمان بررسی صلاحیت کاندیداها کار خود را انجام می‌دهد، موضوع مهم در انتخابات این است که جناح‌های سیاسی در عرصه رقابت حضور داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet