هدر موبایل
1396/01/26 07:50:00
سرویس فرهنگی
احمدی‌پور در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد:

ایجاد 2هزار شغل پایدار در حوزه صنایع‌دستی در سال 96/ لزوم توجه به گردشگری دریایی

رئیس سازمان میراث فرهنگی از کسب درآمد ۴۰ میلیارد تومانی بازارچه‌های صنایع‌ دستی در ایام نوروز خبر داد و تصریح کرد: ۲هزار شغل پایدار در حوزه صنایع‌دستی در سال ۹۶ ایجاد می‌شود.
ایجاد 2هزار شغل پایدار در حوزه صنایع‌دستی در سال 96/ لزوم توجه به گردشگری دریایی رئیس سازمان میراث فرهنگی از کسب درآمد 40 میلیارد تومانی بازارچه‌های صنایع‌ دستی در ایام نوروز خبر داد و تصریح کرد: 2هزار شغل پایدار در حوزه صنایع‌دستی در سال 96 ایجاد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104096262156.jpg ایجاد,2هزار,شغل,پایدار,در,حوزه,صنایع‌دستی,در,سال,96/,لزوم,توجه,به,گردشگری,دریایی Icana

زهرا احمدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای صادرات صنایع‌دستی با هدف ارزآوری برای کشور و ایجاد اشتغال با توجه به شعار سال اشاره کرد و توضیح داد: راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی و تقویت کارگاه‌ها، جدا از مقوله صادرات می‌تواند به تولید اشتغال پایدار نیز منجر شود، به‌عنوان مثال هنرمندان صنایع دستی سراسر کشور به غیر از استان تهران و چند استان دیگر در بازارچه‌های نوروزی موفق به کسب درآمدی بالغ بر 40میلیارد تومان شدند، این به معنای ایجاد حدود 2هزار شغل پایدار در سال 96 در حوزه صنایع‌دستی است.

به روزرسانی صنایع‌دستی عامل مهمی برای دستیابی به صادرات و اشتغال

وی به روزرسانی صنایع دستی را عامل مهمی برای دستیابی به صادرات و اشتغال دانست و افزود: اگرچه تقویت و به روز کردن رشته‌های هنری با توجه به ذائقه مصرف‌کننده داخلی امروز می‌تواند به فروش مناسب منتهی شود و علاوه بر تولید به شغل پایدار رسید اما با این وجود صادرات صنایع دستی در سال گذشته 8 الی 9 برابر واردات اقلام مرتبط با صنایع دستی بوده است.

رشد 11درصدی گردشگری در سال 2017 با تنوع‌بخشی به مقاصد گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به برنامه‌ها و اولویت‌های سازمان میراث فرهنگی برای رسیدن و عبور از "پیش‌بینی رشد 11درصدی گردشگری در سال 2017 " اشاره کرد و افزود: تنوع‌بخشی به مقاصد گردشگری، توجه به همه ابعاد گردشگری همچون گردشگری دریایی که مغفول مانده و تبلیغات می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کند؛ به همین دلیل این موارد در دستور کار سازمان قرار دارد، ضمن آنکه با تقسیم‌بندی کشور، گردشگری هر منطقه با توجه به شرایط خاص‌ خود مورد توجه قرار می‌گیرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet