ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/25 13:29:49
سرویس اقتصادی
فولادگر مطرح کرد:

چانه زنی برخی خودروسازان برای استمهال تولید/ ضرورت توقف تولید پراید و دو محصول ایران خودرو تا پایان سال ٩٧

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای اصل ٤٤ قانون اساسی گفت:هرگونه خودرویی که فاقد استانداردهای اجباری بوده نباید در کشور تولید شود.
چانه زنی برخی خودروسازان برای استمهال تولید/ ضرورت توقف تولید پراید و دو محصول ایران خودرو تا پایان سال ٩٧ رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای اصل ٤٤ قانون اساسی گفت:هرگونه خودرویی که فاقد استانداردهای اجباری بوده نباید در کشور تولید شود. https://cdn.icana.ir/d/019/52636.jpg چانه,زنی,برخی,خودروسازان,برای,استمهال,تولید/,ضرورت,توقف,تولید,پراید,و,دو,محصول,ایران,خودرو,تا,پایان,سال,٩٧ Icana

حمیدرضا فولادگر درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه وجود برخی استانداردها در خودروها اجباری و برخی اختیاری است، گفت: هرگونه خودرویی که فاقد استانداردهای اجباری است،نباید درکشور تولید شود،اما معمولا نمایندگان وزارت صنعت و خودروسازان با نیروی انتظامی و سازمان استاندارد برای پلاک گذاری یا عدم پلاک گذاری جلساتی برگزار می کنند و در نهایت خودروسازان از سازمان استاندار برای تولید خودروی موردنظر  مهلت دریافت می کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چند سالی است که مقرر شده خط تولید برخی از خودروها متوقف شود، اما همچنان برای تولید این خودروها از نهادهای ذیربط مهلت تولید دریافت میکند،افزود:چند سال پیش زمانی که ایربگ یا ترمز ABS اجباری شده بود،خودروسازان چندین سال مهلت گرفتند تا در نهایت به این استانداردها عمل شد.

صنعت خودروی  کشور در وضعیت شبه انحصار قرار دارد

فولادگر ادامه داد:بسیاری از استانداردها امکان عملیاتی شدن یکباره را نداشته و باید به تدریج عملیاتی شوند،اما این نکته نیز مهم است که باید متناسب با قانون و زمانی که در آیین نامه تعیین شده به قانون عمل شود،تا قانون بلااثر نشود.

وی با بیان اینکه صنعت خودرویکشور در وضعیت شبه انحصار قرار دارد،یادآور شد:تا زمانی که صنعت خودرو از حالت شبه انحصاری خارج نشود،رقابت کامل و عرضه و تقاصا بر بازار حاکم نبوده،سیاست های اصل ٤٤ حاکم نشده  و قدرت انتخاب مردم افزایش نیابد،وضعیت خودرو سامان مناسب نمی یابد.

خودروسازان با ایجاد فضای رقابتی مجبور به افزایش کیفیت هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم،با بیان اینکه با ایجاد فضای رقابتی خودروسازان مجبور به افزایش کیفیت هستند،افزود:تاپایان سال٩٧ چندین خودرو که در رده های فصلی اعلام کیفیت خودرو در رده های پایین قرار دارند،باید خط تولیدشان متوقف شود.

رییس کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای صحیح اصل ٤٤ مجلس شورای اسلامی،با اشاره به نام برخی از این خودروها،تصریح کرد:خودروی پراید و دو محصول ایران خودرو در رده های پایین کیفیت هستند،که باید خط تولید آنها تا پایان سال ٩٧ متوقف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet