هدر موبایل
1396/01/25 15:03:07
سرویس اقتصادی
حسنوند:

تنها ٥ درصد از تولید انرژی های تجدیدپذیر طی برنامه پنجم توسعه محقق شد/ضرورت ایجاد تنوع در سبد انرژی کشور

رییس کمیسیون انرژی مجلس،با تاکید بر ضرورت ایجاد تنوع در سبد انرژی کشور،گفت: تنها ٥ درصد از تولید انرژی های تجدیدپذیر طی برنامه پنجم توسعه محقق شد.
تنها ٥ درصد از تولید انرژی های تجدیدپذیر طی برنامه پنجم توسعه محقق شد/ضرورت ایجاد تنوع در سبد انرژی کشور رییس کمیسیون انرژی مجلس،با تاکید بر ضرورت ایجاد تنوع در سبد انرژی کشور،گفت: تنها ٥ درصد از تولید انرژی های تجدیدپذیر طی برنامه پنجم توسعه محقق شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106772771923.jpg تنها,٥,درصد,از,تولید,انرژی,های,تجدیدپذیر,طی,برنامه,پنجم,توسعه,محقق,شد/ضرورت,ایجاد,تنوع,در,سبد,انرژی,کشور Icana

فریدون حسنوند درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه براساس برنامه پنجم توسعه مقرر شده بود که  باید پنج درصد از تولید انرژی در کشور  به انرژی های نو و تجدید پذیر اختصاص یابد،گفت:متاسفانه ٥ درصد از این ٥ درصد اختصاص یافته به انرژی های نو محقق شده است،که در برنامه ششم توسعه با نگاه بلندمدت تر و حمایتی به رفع موانع انرژی های نو نگریسته شده است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه قوانین بسیار سازنده ای در بحث انرژی های نو تصویب شده است، افزود:مصوبه اصلاح ساختار در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در برنامه ششم توسعه که از مصوبات کمیسیون های مشترک بود، به دستیابی به اهداف مهم درباره انرژی های پاک کمک می کند.

به زودی؛سفر اعضای کمیسیون انرژی به بوشهر برای بازدید از نیروگاه بوشهر

حسنوند با تاکید بر اینکه سبد انرژی در کشور باید متنوع شود، ادامه داد: برای ایجاد تنوع در سبد انرژی بخش خصوصی باید وارد عرصه شود، که در این میان با اعطای تسهیلات به بخش خصوصی می توان شرایط حضور این بخش و فعالیت آن در این عرصه را فعال کرد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر  باعث اشتغال آفرینی و تحرک اقتصادی می شود،یادآور شد:با توجه به برخورداری ایران از پتانسیل مطلوب و مناسب انرژی های تجدیدپذیر درکشور، توسعه منطقی این منابع ارزشمند و خدادادی ضروری بوده و  از این طریق می توان در جهت اهداف توسعه پایدار نیز گام برداشت.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:قراردادی با کشور روسیه در زمینه احداث دو نیروگاه منعقد شده است،که اعضای کمیسیون انرژی طی هفته های آتی در سفر به استان بوشهر از بخش های محرمانه و غیرمحرمانه این دو نیروگاه بازدید می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet