ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/25 13:48:03
سرویس اقتصادی
مقدسی:

لزوم همگرایی قوای سه گانه برای تحقق شعار سال/ برای سرمایه گذار انگیزه ایجاد کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تکرار شعار اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ از سوی رهبر معظم انقلاب در کنار تولید و اشتغال اهمیت این موضوع را می رساند.
لزوم همگرایی قوای سه گانه برای تحقق شعار سال/ برای سرمایه گذار انگیزه ایجاد کنیم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تکرار شعار اقتصاد مقاومتی در سال 96 از سوی رهبر معظم انقلاب در کنار تولید و اشتغال اهمیت این موضوع را می رساند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108591258853.jpg لزوم,همگرایی,قوای,سه,گانه,برای,تحقق,شعار,سال/,برای,سرمایه,گذار,انگیزه,ایجاد,کنیم Icana

محمد مهدی مقدسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شعار سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامگذاری شده است گفت: تکرار شعار اقتصاد مقاومتی اهمیت این موضوع را می رساند و انتظار است قوای سه گانه با هماهنگی با یکدیگر برای تحقق این شعار، اقدامات عملی انجام دهند.
اشتغال از دغدغه های اساسی مردم است
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دغدغه های اساسی مردم اشتغال است، خاطرنشان کرد: برای ایجاد اشتغال باید از تولید حمایت کرد و برای تحقق این امر، باید حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید را مد نظر قرار داد.
وی افزود: دولت در سال 95 اقداماتی را در زمینه سامانه بهینه یاب و کمک به واحدهای کوچک و متوسط انجام داده است که البته کافی نیست و باید این راه را ادامه دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه تحقق شعار سال مبنی بر تولید و اشتغال برای مجلس از اهمیت بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: اگر دولت احساس می کند در جایی با مانع و مشکلی مواجه است در قوه مقننه آمادگی داریم کمک کرده و موانع را از سر راه برداریم.

مقدسی در ادامه با تاکید بر اینکه از ابزار نظارتی خود در طول سال 96 برای تحقق و عملی شدن و اجرای این شعار حتما استفاده می کنیم، خاطرنشان کرد: در این سال با وزرای اقتصادی دولت از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت بیشتر در ارتباط بوده و از آن ها در خصوص عملکردشان در حوزه تولید و اشتغال گزارش کار خواهیم گرفت.

برای تحقق اقتصاد مقاومتی تیم اقتصادی دولت منسجم تر عمل کند

وی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی تیم اقتصادی دولت باید منسجم عمل کند و توجه به ساخت داخل باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
مقدسی تاکید کرد: به عنوان مثال در حوزه ساخت واگن، انتظار ما این است که با توجه به تقویت صنایع ریلی و پیش بینی اعتبار لازم برای آن در برنامه ششم و بودجه 96  سهم داخلی از ساخت این واگن ها روز به روز بیشتر شود؛ چراکه تولید بدون حمایت از صنایع داخلی معنا و مفهومی ندارد.

مبارزه با قاچاق کالا از جمله الزامات حمایت از تولید داخلی است

 نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا از جمله الزامات حمایت از تولید داخلی است، افزود: باید این مبارزه به صورت مستمر ادامه داشته باشد که در این امر، شدت مجازات ها و استفاده از ابزار نوین برای کنترل کالا در گمرکات و مبادی ورودی بسیار مهم است و باید صورت بگیرد.

دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی مجلس یکی از موضوعات بسیار مهم برای رونق اقصادی و ایجاد اشتغال را زمینه سازی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی عنوان کرد و افزود: برای تحقق این امر باید بستر سرمایه گذاری را به گونه ای فراهم کنیم که برای سرمایه گذار ایجاد رغبت و انگیزه کند و موانع را به صورت عملی از سر راه او برداریم./

پایان پیام
 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet