هدر موبایل
1396/01/25 11:23:47
سرویس سیاسی
/چهارمین روز ثبت نام انتخابات پاستور به گزارش خانه ملت/

نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز چهارم

حسن روحانی رئیس جمهور بعداز ظهر چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ با حضور در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات دوازدهم ثبت نام کرد.
نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز چهارم حسن روحانی رئیس جمهور بعداز ظهر چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ با حضور در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات دوازدهم ثبت نام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107494705011.jpg نامزدهای,دوازدهمین,دوره,انتخابات,ریاست,جمهوری,در,روز,چهارم Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ چهارمین روز از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم راس ساعت 8 صبح 25 فروردین 96 آغاز شد.

مهدی کلهر مشاور رسانه‌ای دولت دهم از نخستین داوطلبان شناخته شده‌ای بود که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور آمد.

وی در بدو ورود با بیان اینکه در هر صورت به قانون تمکین خواهد کرد،گفت: برای کاندیداتوری در انتخابات با احمدی‌نژاد هماهنگ نکرده است.

مهدی کلهر گفت: تنگ کردن حلقه انقلاب غیر واقعی و گام برداشتن در زمین دشمن است.

مشاور محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: هر کسی در هر جای دنیا از کسب موفقیت برای ایران خوشحال می‌شود، انقلابی است.

مهدی کلهر در چهارمین روز ثبت نام انتخابات مشاور رسانه‌ای دولت دهم3406754/14/2017 10:32:08 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704106898029560_Thum.jpgمهدی کلهر
مهدی کلهر در چهارمین روز ثبت نام انتخابات

 

وی با بیان اینکه کاندیدای مستقل هستم، تصریح کرد: در صورت تایید صلاحیت به هیچ وجه بقایی و احمدی نژاد رقیب من نخواهند بود.

مهدی کلهر پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من از سال 89 از احمدی نژاد جدا شدم و کاندیدای او نیستم، هرچند زمانی که با احمدی نژاد همکار بودم، ما دو نفر مکمل هم بودیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات چیست، تصریح کرد: از خود او بپرسید، این مسأله من نیست.

کلهر همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر به هر دلیلی تأیید صلاحیت نشدید چه واکنشی خواهید داشت، پاسخ داد: خیلی خوشحال می‌شوم چون باری از دوش من برداشته می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا احمدی نژاد و بقایی را رقیب خود می‌دانید، اظهار کرد: به هیچ وجه این دو را رقیب خود نمی‌دانم.

در ادامه خبرنگاری درباره گرایش سیاسی کلهر پرسید که او در پاسخ گفت: من بسیاری از دیدگاه‌های اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را قبول دارم و به معنای واقعی اصولگرا هستم ولی اصلاح‌طلب هم هستم. اصولگرا نمی‌تواند به اصلاحات فکر نکند.

وی درباره شکل ظاهری خود و تفاوت ظاهری‌اش با سایر سیاستمداران ایران، خاطرنشان کرد: من از اول انقلاب ظاهر خود را عوض نکرده‌ام و همیشه ظاهرم همین‌گونه بوده است.

کلهر در بخش ابتدایی سخنان خود نیز با اشاره به سخنان رهبری در خصوص ورود جریان انقلابی و غیرانقلابی، تصریح کرد: نباید یک گروه کوچک خود را انقلابی بنامند و بقیه مردم را غیرانقلابی. این تقسیم غیرواقعی و گام زدن در زمین دشمن است. انقلاب اسلامی ایران سه شعار محوری یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دارد و هر کسی به فکر آزادی شهروندان و دنبال استقلال یا مردم‌سالاری دینی باشد او انقلابی است. من خواهش می کنم عده‌ای عرصه انقلاب را محدود نکنند.

مشاور رییس دولت دهم همچنین ادامه داد: هر کسی در هر نقطه دنیا از پیشرفت و افتخار کشور خوشحال شود با هر شکل و شمایلی که باشد انقلابی است. تماشاگران مسابقات ورزشی ایرانی در خارج از کشور هم ایرانی هستند. نباید صف مردم را به خاطر شکل و شمایل آنها از انقلاب جدا کرد. هر کس غرور و حمیت ملی دارد انقلابی است. امام (ره) هم تأکید می‌کرد همه اقشار شریک انقلاب هستند. اختصاصی کردن انقلابیون به یک گروه محدود هر چند غیرآگاهانه هم باشد بازی کردن در پازل دشمن است.

وی در پایان تأکید کرد: ما باید درهای انقلاب را باز کنیم زیرا انقلاب آمده که به جهان صادر شود و نباید به یک گروه کوچک در ایران محدود شود.

 

ثبت نام بهمن لامعی معاون مدیرعامل بیمه ایران در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

بهمن لامعی معاون مدیرعامل بیمه ایران نیز پیش از ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

لامعی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: چرا پس از پایان جنگ تحمیلی فساد در کشور رشد کرد؟ اگر با انواع فساد مبارزه جدی و سیستماتیک نشود کشور در محیط داخلی و خارجی دچار مشکلات خواهد شد و مشروعیت و مقبولیت نظام اجرایی کشور خدشه دار خواهد شد و این خیانت بزرگ و گناه عظیم نسبت به آرمان های انقلاب و شهیدان است.

وی افزود: چرا شبکه بانکی سود را زیر 10 درصد کاهش نمی دهد تا جامعه سالم اقتصادی و رشد تولید و کاهش بیکاری را شاهد باشیم. مردم عملکرد افراد و جریانات سیاسی را بررسی و با شناخت صحیح و با حضور حداکثری رای دهند.

لامعی تصریح کرد: آیا فساد کنونی، تورم، رکود موجود و بی ثباتی اقتصادی نتیجه عملکرد مدیران ناکار آمد نیست؟

 

حسن نوروزی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

حسن نوروزی سخنگوی کمیسون قضایی و حقوقی مجلس  و نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور برای شرکت در انتخابات دوازدهم ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

حسن نوروزی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: باید یک کابینه در خدمت ملت ایران بدون حزبگرایی و قبیله گرایی داشته باشیم.

نوروزی با تاکید براینکه حزبی نیستم، افزود: هیچکدوم از کسانیه ثبت نام کرده اند درباره مبارزه با فساد کاری نکرده اند و من برای همین منظور امده ام.

این نماینده مجلس درباره احتمال رد صلاحتیش نیز گفت: اگر رد صلاحیت شدم اعتراضی نخواهم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم از دیگر افرادی بود که ظهر امروز جهت ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد، وی پس از ثبت نام در انتخابات اعلام کرد که حاضرم به نفع روحانی کنار بروم.

امروز همچنین امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز نیز در ستاد انتخابات کشور حضور یافت و برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرد.

امین‌الله رشیدی به گفته خود با هدف ارتقای فرهنگ و هنر پا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری گذاشته است.

محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات هم برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به محل ستاد انتخابات کشور رفت و در انتخابات ثبت نام کرد.

فومنی در جمع خبرنگاران گفت: نظام اجرایی کشور را می خواهم تغییر دهم و به نسل دوم و سوم منتقل کنم.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان درسال ٩٢ بین بد و بدتر را انتخاب کردند، افزود: شورای عالی سیاستگذاری را مرجع اصلاح طلبان و تصمیم برای حضور کاندیداها نمی‌دانیم، مگر اصلاحات ارث پدری برخی افراد است، بت‌هایی که در این زمینه وجود دارد باید شکسته شود.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت: اصلاح طلب افراطی را قبول ندارم بلکه اصلاح طلبی که در چارچوب نظام و قانون باشد را قبول داریم، آقای خاتمی نتوانست اصلاحات را در کشور نهادینه کند ولی بنده دنبال این هستم که اصلاحات را در کشور نهادینه کنیم.

 

کواکبیان: کاندیدای پوششی نیستم

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل حزب مردم‌سالاری نیز برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کرد.

وی پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگارن مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: حضور احمدی نژاد برای داوطلبی انتخابات داوزدهمین دوره ریاست جمهوری انگیزه مرا تقویت کرد که بیایم.

کواکبیان در چهارمین روز ثبت نام 3406754/14/2017 3:49:54 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704109296169110_Thum.jpgمصطفی کواکبیان
کواکبیان در چهارمین روز ثبت نام

 

وی افزود: بعید می دانم احمدی نژاد و بقایی تایید صلاحیت شوند.

کواکبیان درباره این که آیا به نفع روحانی یا فردی دیگر کنار می رود، اظهار کرد: فعلا قرار شده تا آخر بایستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به این که آیا کاندیدای پوششی کسی هستید؟ گفت: به قیافه من نمی خورد که کاندیدای پوششی باشم.

 

حضور زاکانی در ستاد انتخابات و ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم/جمنا به هرجمع‌بندی برسد همه باید دنبال کنیم

علیرضا زاکانی از کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیز بعدازظهر امروز (جمعه 25 فروردین) وارد ستاد انتخابات کشور  شد و در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرد.

زاکانی با بیان اینکه شعارم دولت اقدام و اصلاح است، گفت: جمنا به هرجمع‌بندی برسد همه باید با وحدت نظر این حرکت را تأیید و دنبال کنیم.

علیرضا زاکانی در چهارمین روز ثبت نام انتخابات 3406754/14/2017 3:52:18 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704102000268263_Thum.jpgعلیرضا زاکانی
علیرضا زاکانی در چهارمین روز ثبت نام انتخابات

 

 

ثبت نام روحانی در دوزادهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری/ توسعه پایدار و اشتغالزا اولویت دولت

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نیز بعداز ظهر امروز (جمعه 25 فروردین) با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پس از ثبت‌نام برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از اهداف ما در دولت یازدهم تعامل با جهان بود و در پیچیده‌ترین پرونده تاریخی توانستیم با قدرت‌های جهانی به توافق برسیم و از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهمترین مسایل سیاسی، داخلی و اقتصادی ایران خواهد بود.

وی تأکید کرد: هووهایی که بارها به قصد کشتن این فرزند یعنی برجام تصمیم گرفته بودند نمی‌توانند سرپرست خوبی برای آن باشند، بلکه همان هایی که تمام تلاش شبانه‌روزی خود را برای این توافق کردند باید مسیر را تا آخرین قدم ادامه دهند.

روحانی افزود: آنچه در سال 92 وعده دادیم که چرخ سانتریفیوژ بچرخد، می‌بینید که مدرن‌ترین سانتریفیوژ یعنی IR8 می‌چرخد و چرخ اقتصاد هم می‌چرخد چرا که امروز از سال‌های پیش اقتصادمان بیشتر در حرکت است و دلیل آن رشد اقتصادی در سال گذشته است.

حسن روحانی 3406754/14/2017 4:37:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704108026455133_Thum.jpgحسن روحانی
حسن روحانی

 

رییس دولت یازدهم در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خدا را سپاسگزارم که به این حقیر توفیق داد که خود را در معرض اعتماد ملت ایران قرار دهم و اعلام آمادگی کنم که بار مسئولیت سنگین اجرایی کشور را در صورت قبول ملت ایران به عهده بگیرم. در سال 92 آنچه به مردم عزیز ایران در انتخابات اعلام کردیم نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان بود.

وی ادامه داد: امروز بسیار خوشحالم که در هر سه زمینه با حمایت و کمک مردم قدم‌های قابل توجهی برداشته شده است، در بخش نجات اقتصاد ایران ما از رکود تورمی فاصله گرفته‌ایم و از رشد منفی 7 به رشد بالای 7 درصد رسیده‌ایم و از تورم 40 درصد به 7 درصد در اسفند سال گذشته رسیدیم.

روحانی افزود: در اشتغال خالص که در سال‌های آخر قبل از دولت یازدهم کمتر از 10 هزار نفر بود به اشتغال خالص بالای 630 هزار نفر در سال گذشته رسیده‌ایم. در هر سه مورد رکوردی برای 25 سال گذشته تاریخ اقتصاد ایران اتفاق افتاد. ما در اقتصاد پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و خوشحالم بگویم هفته دیگر شاهد افتتاح بزرگترین سرمایه‌گذاری اقتصادی تاریخ ایران خواهیم بود و در عسلویه 20 میلیارد دلار طرح را افتتاح می‌کنیم که سابقه نداشته است.

رییس دولت تدبیر و امید همچنین ادامه داد: احیای اخلاق با حقوق شهروندی، شفاف‌سازی و آزادسازی گردش اطلاعات امکان‌پذیر است و دولت یازدهم تا آخرین روز این مسأله را دنبال می‌کند و اگر در دولت آینده مسئولیت داشته باشیم همین مسیر ادامه می‌یابد.

روحانی درباره هدف خود در دولت دوازدهم عنوان کرد: در دولت دوازدهم هدف ما ایران پیشرفته و پیشرو است. ایران پیشرفته و پیشرو همان مدلی است که در سند چشم‌انداز 20 ساله مشخص شده که به دست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تأیید و امضای مقام معظم رهبری به مسئولان ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: متأسفانه در سال‌های قبل از دولت یازدهم در مسیر آن چشم‌انداز حرکت چشم‌گیری صورت نگرفت. اما امروز در مسیر آن چشم‌انداز یکی از عوامل تعامل سازنده با جهان و رشد 8 درصد است که برای اولین بار در تاریخ ایران بعد از ابلاغ سند چشم‌انداز در سال 84 تحقق یافته و ادامه می‌یابد.

رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه تأمین امنیت کشور یکی از اهداف ما بود اظهار کرد: با اقداماتی که انجام شد سایه جنگ از کشور کنار رفته و ما اکنون شاهد امنیت کم‌نظیر در خاورمیانه آشفته هستیم که این مسیر ادامه می‌یابد.

روحانی خاطرنشان کرد: حقوق ملت ایران تأمین و تثبیت شده است و این مسیر ادامه می‌یابد، عزت ایران یکی از اهداف بلندی بود که تداوم می‌یابد. ما در بازار نفت پس از غیبت از سال 90، دوباره حضور یافته‌ایم. این به معنای عزت ملت ایران است. در گندم خودکفا شده‌ایم، امسال هم چنین است. اکنون یک بار دیگر پرچم کشورمان بر روی کشتی‌های خودمان در اهتزاز است و دیگر پرچم یک جزیره کوچک بر کشتی‌های ما نیست، این به معنای عزت ملت ایران است. پول ایران در دولت یازدهم دارای ثبات در برابر پوند و یورو بود. ریال در برابر دلار ثبات بیشتری حتی نسبت به پوند و یورو داشته است.

رییس جمهور ادامه داد: در پیشرفت کمی علمی در جهان اول شدیم. این به معنای عزت ملت ایران است. ما واردکننده گازوییل بوده‌ایم، امروز صادرکننده آن هستیم و از اواسط امسال صادرکننده بنزین خواهیم بود. این به معنای عزت ملت ایران است که این راه را ادامه می‌دهیم. در زمینه انرژی و نفت و گاز پیشرفت کرده‌ایم. از هفته آینده برداشت گاز ما در پارس جنوبی از قطر پیشی می‌گیرد.

وی همچنین تصریح کرد: با تعامل میان احزاب، گروه‌ها و اقوام آرامش در کشور ایجاد شده که این مسیر ادامه می‌یابد. ملت در نیمه راه نمی‌ماند و راه را ادامه می‌دهد. ما از نیمه راه بازنمی‌گردیم.

روحانی با بیان اینکه آزادی، امنیت و آرامش و پیشرفت برای ما مهم است، ادامه داد: گسترش آزادی با قدرت بیشتر باید ادامه یابد. دانشگاه‌ها و جوانان ما باید احساس نشاط بیشتری کنند. دولت برای حضور جوانان در مدیریت سطح بالا در سال 93 تصمیم گرفت 2 هزار جوان نخبه را در کنار مدیران ارشد استخدام کند. اکنون آزمون‌های استخدامی 1000 نفر برگزار شده و 200 نفر هم کار خود را شروع کرده‌اند. ما باید سن مدیریت را پایین بیاوریم و شرایط را برای حضور جوانان، زنان، اقوام و مذاهب فراهم کنیم.

روحانی تأکید کرد: در شرایط فعلی مسأله توسعه پایدار و اشتغالزا که هم موجب پیشرفت اقتصادی شود و هم به محیط زیست آسیب نرساند از اولویت‌های ما است. ما باید کاری کنیم که هم پیشرفت کنیم و هم معضلات محیط زیست کم شود.

رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی از قبیل فقر، بیکاری،‌ طلاق، اعتیاد و اجرای حقوق شهروندی از اهداف ماست. به ملت اعلام می‌کنم که همه باید دوباره بیاییم. من امروز دوباره آمدم برای ایران. دوباره آمدم برای اسلام، آمدم برای آزادی و آرامش بیشتر و امنیت گسترده‌تر و پیشرفت بیشتر این سرزمین. همه باید دوباره بیایند برای اسلام اعتدالی، اسلام رحمت و انقلاب عقلانی و اخلاقی‌مان. در کنار هم بایستیم و ایران را با هم بسازیم. از همه ایرانیان هم می‌خواهم دوباره بیایند برای اسلام و ایران.

 

رئیس در دوزادهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس، نیز عصر امروز برای کاندیداتوری در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حضور یافت.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی 3406754/14/2017 6:02:55 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704107227820490_Thum.jpgحجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی

 

رئیسی پس از ثبت نام گفت: از افتخارات نظام اسلامی ما آن است که تمامی اجزا با رای مردم تعیین می شود و مراجعه به آرای عمومی اساس تشکلات نظام را شکل می‌دهد و این از افتخارات نظام ماست که رای مردم در آن تشریفاتی نیست و رای مردم حقیقاً سرنوشت کشور و بخش‌های مختلفی از کشور را رقم می‌زند.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم، تصریح کرد: مردم فرصتی دارند در هر انتخابات، باز نگاهی به آنچه که برگزیدند و ارزیابی نسبت به آنچه که انتخاب کردند داشته باشند اینها در هر انتخاباتی وجود دارد و این  یک فرصت  برای مردم است.

رئیسی افزود: در کشور ما بعد از گذشت سه دهه یا قریب به چهار دهه از انقلاب اسلامی، دولت‌های مختلفی آمده‌اند و اقدامات خوبی را هر کدام از دولت‌ها به سهم خود انجام داده‌اند که باید اقدامات خوب همه  دولت‌ها و همه دولتمردان را ارج نهاد.

وی ادامه داد: علیرغم همه  تلاش‌های انجام شده، وضعیت و شراط کشور در وضعیتی است که مردم سوال می‌کنند چرا بیکاری، مردم نگران کسب و کار و رونق کسب و کار هستند.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: روستائیان، شهرنشینان، نخبگان و صاحب‌نظران سخن‌شان امروز این است که کشوری با این همه سرمایه‌های ارزشمند و ذخایر که خداوند داده و با این همه نیروی انسانی و نیروهای جوان و خلاق و این همه سرمایه که وجود دارد آیا در شان ملت ماست که شخص بیکاری شرمنده خانواده‌اش شود.

رئیسی ادامه داد: آیا امکان برون رفت از این وضعیت وجود ندارد؟ پاسخ آن است که با مدیریتی که فرای دسته جات سیاسی فکر کند و به کشور و اعتلای کشور فکر کند، می‌توان این مشکلات را حل کرد.

وی با بیان اینکه در برخی از کشورها نیروی جوان و توانمند ما در آنجا در حال کار است و کاملا آماده است تا شرایط مهیا شود تا برای کشور خودش کار کند، گفت: امروز  شرایط تغییر و تحول وجود دارد که این  تحول باید در نظام مدیریتی ایجاد شود، البته معنای این، آن نیست که دولتمردانی که در جای جای کشور  کار می‌کنند، تلاش‌شان ارزشمند نیست، بلکه باید رویکردها اصلاح شود.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه می‌توانیم شرایطی را به وجود بیاوریم که نقشی برای مردم در اقتصاد قائل باشیم و افزایش بهره‌وری را داشته باشیم، ادامه داد: می‌توانیم اقتصادی را ایجاد کنیم که در تکانه‌های ایام، اقتصاد کشور تکان نخورد. یکی از معناهای اقتصاد مقاومتی، همین است.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم عنوان کرد: از وضعیت کشور، مطلع هستم، بیش از سه دهه مدیریت در کشور داشتم و تمام لایه‌های اداری کشور را به برکت انقلاب اسلامی می‌شناسم و آسیب‌ها را می‌دانم و می‌توان بسیاری از ساختارها را اصلاح کرد که مشکلاتی برای مردم ایجاد نکند.

رئیسی ادامه داد: بنده با مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی که سعادتی بزرگ برایم بود و با حکم مقام معظم رهبری، در این مدت تمام تلاشم این بود که آنچه از حکم رهبری استفاده می‌شود برای خدمت به زائران و مستمندان و فقرا باشد و تمام همت خویش را به کار ببرم.

وی افزود: با نزدیک شدن به ایام انتخابات با مراجعات متعدد اعم از مردم، علما و فقها و گروه‌ها مواجه بودم که تا همین نزدیکی‌ها از حضور در صحنه امتناع می‌کردم، چون جایگاهی که امروز دارم، با هیچ مسئولیتی قابل قیاس نیست.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: برخی با من با احتجاج برخورد کردند و گفتند  که شما که می‌گویید در اینجا خدمت کرده‌اید،  اگر در جایگاهی که بیشتر بتوانید گره‌های بیشتری باز کنید، این چه اشکالی دارد؟ من اعلام کردم که بنایی ندارم، اما با این مراجعات و احتجاجات در صحنه حضور پیدا کردم.

رئیسی با بیان اینکه بییشترین مراجعاتم همان‌طور که به دولتی‌ها هم گفتم، درباره بیکاری بوده است، ادامه داد: با این دعوت‌های بسیاری که از ناحیه فرهیختگان شد، حجت بر بنده تمام شد و با توجه به توانمندی که بحمدلله وجود دارد و با توجه به ادوار مختلف مدیریتی که دارم، به ویژه در حوزه نظارتی، به نظرم می‌توان همه نیروهایی که دل در گرو انقلاب دارند، وضعیت فعلی حتما می‌تواند به نفع کسانی که مشکل و گره دارند، تغییر کند.

وی با تاکید بر اینکه حضور مردم می‌تواند در حل مشکلات نقش‌آفرین باشد، اظهار داشت: آخرین سخنم آن است که در این قضیه، ملاک و میزان رای ملت است و وظیفه ما آن است که خود را معرفی کنیم.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با بیان اینکه منابعی وجود دارند که در معرفی (بنده) اغراضی دارند، گفت: آنهایی که بنده را نمی‌شناسند، خواهشم این است که از منابع معتبر در پی شناخت سوابق بنده باشند.

حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: از تصمیم‌گیری‌های سخت زندگی بنده، تصمیم‌گیری برای این مسئولیت بود، بسیار برایم سخت بود، زیرا تولیت آستان قدس رضوی مسئولیتی بسیار دلچسب و دلنشین و از سوی دیگر مشکلات زندگی مردم و خواست و دعوتی که از اقشار مختلف از من صورت گرفت، مواجه شدم و اتمام حجت برایم تمام شد.

وی ادامه داد: علیرغم میل شخصی‌ام، آمدم و فکر کردم که اینجا از آنجاهایی است که باید خلاف میل شخصی خود عمل کنم.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم درپاسخ به سئوالی درباره تشکیل جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی، گفت: جمعی از دلسوزان انقلاب گردهم آمده‌اند که کارشان مورد احترام است.

حجت‌الاسلام رئیسی در همین زمینه افزود: با اینکه در نشست اول این جبهه اعلام کرده بودم که آمادگی برای حضور ندارم، اما در همان نشست نام بنده توسط برخی عزیزان مطرح شد که همین جا از آن عزیزان تشکر می‌کنم.

وی اظهار داشت: اما بنده  که در این عرصه وارد شدم، حتما کاندیدای همه  مردم ایران، همه  دلسوزان انقلاب و کسانی که دل‌شان برای اعتلای کشور می‌تپد هستم و خودم را منحصر به مجموعه‌ای خاص، عنوانی خاص و جریانی سیاسی خاص نمی‌بینیم و بنده به عنوان یک طلبه از مردم، با مردم و در مردم خواهم بود.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم با اشاره به شعار دولت خود، ادامه داد: برای دولت، شعار "کرامت و کار" را انتخاب کردیم، زیرا این دو مقوله نیاز کشور است.

رئیسی با بیان اینکه دولت باید با تمام قوا کار کند و  امیدبخش باشد و برای کسانی که در جستجوی کارند به هر شکلی بتواند اقدامی انجام دهد، گفت: نگاه دولت و دستگاه‌ها  به مردم باید کریمانه باشد، فساد اداری زیبنده مردم و دستگاه‌ها نیست.

وی با تاکید بر اینکه ماموریت بنده در آستان قدس، کمک به مستمندان و فقرا بوده و معاونتی هم در این زمینه ایجاد کردیم تا این بخش از پیام رهبری حل شود، ادامه داد: از وقتی که بنده تصمیم گرفتم در انتخابات حضور پیدا کنم، بعضی از اقدامات که ممکن است شائبه انتخاباتی باشد را گفتم که انجام نشود.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم درباره برنامه‌های خود در حوزه سیاست خارجی، اظهار داشت: تعامل با عزت، حتماً در برنامه کاری خواهد بود، ارتباطات ما جز رژیم‌صهیونیستی با همه کشورها برقرار خواهد بود.

حجت الاسلام رئیسی در پاسخ به سئوالی درباره حقوق شهروندی، ادامه داد: حقوق شهروندی حقیقتی است که باید در میدان اتفاق بیفتد، نگارش حقوق شهروندی بس است، مگر ما نوشتن کم داریم؛ چند بار در عمر اداری بنده، این حقوق نوشته شده است.

وی افزود: امروز میدان اجرای حقوق شهروندی است، نه میدان انشاءنویسی برای حقوق شهروندی.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در پاسخ سئوالی درباره اینکه برنامه شما برای بحران سوریه چیست؟ گفت: حل مسئله سوریه باید توسط سوری‌ها انجام شود، حضور خارجی‌ها حتماً در این کشور مشکل ایجاد می‌کند و مشکلی را هم حل نکرده، بگذارند مردم سوریه آینده سوریه را تعیین کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet